<

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba wam się 14 część?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    39 88.64%
  • Nie

    5 11.36%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Thumbs up Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Mam i przeczytałem już najnowszą książkę! W porównaniu z poprzednią bardzo mi się spodobała. Nie podoba mi się, że autor przeciąga te same wątki przez całą serie np.
    Wunrung czy choćby kolejny raz Morten.
    Bardzo spodobał mi się pierwszy rozdział oraz
    moment, w którym Laura trafia po raz pierwszy do kuchni.
    Książka ma zdecydowanie więcej akcji niż poprzednia część. Jedyne co mam do zarzucenia tej książce to moim zdaniem fatalna okładka, nie potrafię zrozumieć dlaczego została wybrana. Co sądzicie o nowym FNiN?
    I czy wiecie, że w empiku dodają Teoretycznie Możliwy Notes za friko?

    //Nie możemy zostawić twoich postów. Naucz się pisać poprawnie to zostawimy. Nie ty tu dyktujesz reguły//Buczka
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 25-11-15 o 22:11 Powód: możecie łaskawie zostawić moje posty?

  2. #2
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Felix ,net i Nika oraz (nie) bezbieczne dorastanie

    Sensacja, sensacja, sensacja! Za dużo tego! Zawsze we FNiN może ratowali świat i tak dalej, ale zawsze było to w mniejszesz skali. Udział w tym głosowaniu, pościgi tajnych agentów, kradzieże, listy gończe... Za dużo Bonda, za mało FNiN.
    No i mam do tej części ogromny zarzut. Ani razu nie wybuchłem dzikim śmiechem od którego ludzie się na mnie patrzyli. Pierwszy raz w historii FNiNa.
    Poza tym, nie było tak źle jeśli chodzi o tempo akcji i inne "techniczne sprawy" i nawet mi się podobała. Ale nie zachwyciła. Oby za rok pojawiła się WRESZCIE ZALEŻNA OD INNYCH CZĘŚCI KSIĄŻKA, która będzie dobra.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Czy uważasz że poprzednia część była lepsza? Mi się nawet spodobało zwiększenie akcji w porównaniu z 13 w której właściwi działo się nie wiele

  4. #4
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Nah. Nie mam zbyt wysokiej opinii od części SCH+, ale w sumie (N)BD czytało mi się lepiej. Ale zadowolony nie jestem.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    A która część była według ciebie najlepsza? Zdecydowanie szybciej czytało mi się 14,_może i nie była śmieszna, ale za to ciekawa to nie najgorszy wariant, nie sądzisz? Chciałbym cię też zapytać co uważasz na temat okładki?
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 24-11-15 o 18:56

  6. #6
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Szerzej się wypowiem w domu, bo z telefonu źle mi się pisze dłuższe posty. Więc teraz tylko ogólne wrażenia, bez wchodzenia wnszczegóły więc tak... Wczoraj skończyłam czytać i chociaż miałam sporo obaw, to jestem mile zaskoczona. Bardzo podobała mi się cała akcja, humor również mi odpowiadał i ogólnie jestem bardzo zadowolona. Nie miałam momentów, które by mnie nie ciekawiły czy usypiały, wciąż utrzymywało się zainteresowanie, bez nieciekawych dla mnie fragmentów, które z chęcią bym pominęła może trochę za dużo fantazjowania (i nie mam na myśli technologii czy nadprzyrodzonych sił, ale 'zwykłych' umiejętności bohaterów), ale w końcu to superpaczka, no i ma być książka przygodowa, to sporo rzeczy można nagiąć podsumowując, moje wrażenia są bardzo dobre

    Co do okładki - już mówiłam, ale powtórzę. Ja jestem zachwycona. Moim zdaniem to najlepsza, najładniejsza, najfajniejsza i naj-wszystko okładka serii. Nie mogę powstrzymać się od gapienia się na nią. Pewnie nie wszystkim siada ten rodzaj rysunku, ale mnie kreska Klaudii wręcz zachwyca i cieszę się jak głupia, że to jej rysunek wygrał.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Według mnie, książka sama w sobie fajna. Zgodzę się z przedmówcami, że bardzo sensacyjna i "bondowska", natomiast odniosłem wrażenie iż czyta się mi ją "ciężej". Całą opędzlowałem w cztery dni, lecz nie potrafiłem się w niej zaczytać na parę godzin.

    //Na komputerze jak chcesz wstawić cudzysłów to masz gotowy znak: ". Dwa przecinki to nie cudzysłów.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 24-11-15 o 18:59

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Naprawdę czytało ci się ją ciężej niż poprzednią? Tą w odróżnieniu od poprzedniej przeczytałem w jeden dzień i jeden wieczór_(czytałem cały dzień i nie mogłem się oderwać). Co do okładki jak już mówiłem nie spodobała mi się, nie lubię tego rodzaju rysunku i zdecydowanie wolę poprzednią, najgorzej wyszedł Felix spójrzcie na jego twarz! Ale nie okładka jest najważniejsza. Ta książka bardzo mi się podoba a okładka nie, a w poprzedniej było na odwrót. Zgadzam się też z fanem neta zdecydowanie powinna powstać dobra zależna od innych części książka. Chciałbym też aby w kolejnej części było mniej powtórki z rozrywki w stylu kolejnego Mortena i Wunrunga.
    Zachęcam do brania udziału w ankiecie i dalszej dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 24-11-15 o 19:00

  9. #9
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Jak ciężko teraz znaleźć czas na czytanie. Dziś zarwałem nockę i wreszcie skończyłem nBD.

    Książka mnie zaskoczyła. Po słabym SCH i KDM spodziewałem się czegoś na podobnym poziomie. Początek książki też nie zwiastował zbyt wartkiej akcji. Później wszystko zaczęło wyglądać już w miarę przyzwoicie.
    To że przyjaciele w sumie przez przypadek trafili na Mortena jest spoko. Gorzej, że większość rozwiązania problemu załatwił również przypadek. No kurcze, pierścień mógł ich przenieść gdziekolwiek, więc to że trafili akurat do IBN, gdzie akurat był robot chirurgiczny... No aż boli. Może i statystycznie w archowum musiało być coś związanego z medycyną, to mimo wszystko za łatwo im to poszło. Kolejna rzecz to pomoc od Bladego. Kim on jest? Skąd wiedział, że FNNiL przyda się komórka? No i co z tym Chudym? Sterowała nim jakaś siła wyższa?
    W oczy kuło mnie też to, jak to możliwe, że FNiN dostając różne prace byli zatrudniani na czarno, co jeszcze rozumiem w pralni, knajpie czy warsztacie, ale w hotelu? I to jako szef kuchni, czy asystentka managera... No przecież na takich stanowiskach nie robi się takich rzeczy. Mnie by się to wydało podejrzane, że ktoś po jednej rozmowie i obejrzeniu CV zatrudnia mnie na tak wysokie stanowisko. I to jeszcze akurat obiecał im pensję po tygodniu. Wydaje mi się to trochę nierealne.
    Jest jeszcze ta cała sprawa z zarządzaniem IBN przez Osmozę. Rozumiem co Rafał chciał przekazać, ale próba stosowania równości do robotów nie pasuje mi do PPP. Oni raczej kojarzą mi się z osobami, które by te roboty traktowały jako narzędzia, ale inaczej niż w książce - pomijaliby je jako bez znaczenia, bo kto myśli o równouprawnieniu pralek?

    Odniosłem też wrażenie, że mało było opisanych odczuć wewnętrznych bohaterów, a przynajmniej mniej niż przy innych częściach.

    Za to duży plus za
    próbę wyjaśnienia tego błędu z dzieleniem przez 48 (nice try Rafał ).
    Nawiązania do innych części też całkiem zgrabnie były wplątane w treść książki. Cała główna fabuła również ciekawa, ale było dużo powtórzeń z poprzedniej serii.
    Komplanty jeszcze rozumiem, ale cała ta sprawa z ogłupianiem za pomocą jedzenia, albo Morten jest mało kreatywny jako AI, albo Rafałowi wyczerpują się pomysły.


    Ogólne wrażenia na plus. Nadal dużo brakuje do pierwszych części, ale jak dla mnie jest dużo lepiej niż w przypadku SCH i KDM.

    Jeśli zaś chodzi o okładkę, to jestem zachwycony. Racja - odstaje od reszty części, ale wykonanie jest super.
    Cytat Zamieszczone przez felixxx Zobacz posta
    Co do okładki jak już mówiłem nie spodobała mi się, nie lubię tego rodzaju rysunku i zdecydowanie wolę poprzednią, najgorzej wyszedł Felix spójrzcie na jego twarz!
    No przepraszam, ale NH to wycinka poprzednich okładek. Na SCH Nika wygląda jak kosmitka, a Net jest mało szczegółowy (tak jak na KDM).
    Na nBD mamy wreszcie pokazane jakieś emocje na twarzach bohaterów. Za to duży plus. Może to miasto w tle mogłoby mieć więcej szczegółów, ale po prawdzie to jak na tak krótki czas w jaki trzeba było zrobić projekt okładki to i tak czapki z głów. No i kolorystycznie bardzo mi się podoba.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Okładka 13 wygląda jak rysunek, z tą jak coś wykonane w komputerze przez Vidoktora
    A co do reszty jak najbardziej zgadzam się co do tego, że 13 jest gorsza od 14, ale z kolei 12 bardzo mi się podobała i uważam, że trzyma poziom, a tak w ogóle. to która część podobała wam się najbardziej?
    Ostatnio edytowane przez felixxx ; 25-11-15 o 22:00 Powód: wy administratorzy! zostawcie mój post!

    "pokój z tobą i chomikami twoimi"

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę