<

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba wam się 14 część?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    39 88.64%
  • Nie

    5 11.36%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Ogółem książka, według mnie, jest ciekawa, natomiast nagromadzenie przypadków było rzeczywiście trochę dziwne. Ogółem SCH i KDM czytało się mi o wiele lepiej niż (N)BD. O gustach się nie dyskutuje Nie przeszkadza mi motyw Wunrunga, ale fajnie byłoby przeczytać o jakiś innych przygodach, niekoniecznie wspartych na tematach, które zostały "wyczerpane" (moim zdaniem). Swoją drogą, w pewnych momentach miałem wrażenie iż jest to część ostatnia, a w innych przypadkach książka utwardzała mnie w przekonaniu, że Superpaczka wiele jeszcze razem przejdzie.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 24-11-15 o 21:59

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar Jeziu5
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Po bardzo słabej KDM, (nie)Bezpieczne Dorastanie czytało mi się szybko i przyjemnie. Nie uważam jej za najlepszą za wszystkich części, ale spokojnie ląduje dla mnie wyżej niż GNL czy BM. Zgadzam się, że akcja czasami trochę nierzeczywista i trochę dużo zbiegów okoliczności - ale zaraz... Czy tak przypadkiem nie jest w każdej poprzedniej części? Ja tam przymykam oko i cieszę się z dobrej lektury.

    Dziwi mnie, że nikt jeszcze nie nawiązał do zwiększonej roli Laury w powieści. Jak dla mnie była ona dużym plusem i zarazem zaskoczeniem jak łatwo wpasowała się do całej historii. Wydaję mi się, że przywróciła trochę równowagę, zachwianą romansem Neta i Niki w poprzednich częściach. Mam nadzieję, że tendencja się utrzyma i jej postać będzie równie aktywna w przyszłych częściach.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 25-11-15 o 20:27 Powód: Literówka

  3. #13
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Nie wiem, co sądzić o tej książce. Początek mnie nużył i wkurzał, to zdobywanie pracy prawie jak kupowanie paczki cukierków. Podobało mi się, że włączono Laurę niejako do paczki. Nie podobało mi się, że prawie nie było pieszczot, że właściwie nie było śmiesznych tekstów i sytuacji - a te, które były, wydawały mi się strasznie naciągane i takie slapstickowe. No i nie zapominajmy o zakończeniu... idzie, idzie, nagle pędzi rakietą i PUFF, epilog. Serio, takie beznadziejne rozwiązanie, bez wytłumaczenia, bez jakiegokolwiek szacunku dla równowagi rozłożenia fabuły i akcji. Podobały mi się Mietki i Krystyny i Magellan, więc nie cierpię tego, że
    okazał się robotem.
    W sumie to jestem bardziej wkurzona niż zadowolona. A czytało mi się w miarę szybko i przyjemnie. Po prostu, to już nie to samo, co kiedyś.
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 29-11-15 o 19:33
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lucy
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Książkę czytałam w sumie dość długo, bo ok. 9 dni, ale to nie znaczy, że mi się nie podobała. Były lepsze części, ale ta też mi się podobała - była fajna akcja i świetny humor. Na pewno zakończenie wyszło o niebo lepiej niż w KDM. Zgadzam się też tym, co napisał Drago a propos błędu z poprzedniej części z dzieleniem 48.
    Odniosłam też wrażenie, że autor zdecydował się na to aby właśnie Nika miała komplant i przez jakiś czas nie było jej w akcji tej części, po to, aby czytelnicy przyzwyczaili się, że paczce nie będzie już tylko Niki, ale jeszcze Laura.
    Co do okładki - jestem nią absolutnie zachwycona! Bardzo podobały mi się te poprzednie kosikowe, ale praca Klaudii jest naprawdę świetna. Może tak nie do końca podoba mi się na niej Felix, ale i tak nie jest zły, a na pewno lepszy od tego z okładki SCH, gdzie wyszedł okropnie.

  5. #15
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Ej, mam pytanie. Książka spoko (zwłaszcza w porównaniu z dwiema poprzednimi), że 48 dzieli się przez 3 też spoko, Laura, o dziwo, spoko, tylko czy gdziekolwiek zostało powiedziane, dlaczego ten hotel w ciągu jednej nocy zaczął wyglądać tak, jakby był nieużywany od 3298 lat (kurz i tak dalej)? Bo albo to przegapiłam, albo ta książka jest jednym wielkim nie wytłumaczeniem (oprócz 48, ofc).

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lucy
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Cytat Zamieszczone przez Isaa Zobacz posta
    Ej, mam pytanie. Książka spoko (zwłaszcza w porównaniu z dwiema poprzednimi), że 48 dzieli się przez 3 też spoko, Laura, o dziwo, spoko, tylko czy gdziekolwiek zostało powiedziane, dlaczego ten hotel w ciągu jednej nocy zaczął wyglądać tak, jakby był nieużywany od 3298 lat (kurz i tak dalej)? Bo albo to przegapiłam, albo ta książka jest jednym wielkim nie wytłumaczeniem (oprócz 48, ofc).
    Też mnie to zdziwiło i w sumie wkurzyło, że nie zostało nigdzie wytłumaczone, po co ani dlaczego ten hotel się „zestarzał". No bo to jednak było dziwne, a Kosik albo o tym zapomniał, albo nie wiedział, jak to wytłumaczyć, więc tego nie zrobił i myślał, że nikt nie zauważy. :/

  7. #17
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Hotel zestarzał się, bo przestał być potrzebny. Niszczenie śladów po akcji podczas olimpiady (pamiętajcie, że był de facto zakaz spraszania innych gości). Fakt faktem, skoro to książka głównie do młodszych czytelników, to zabrakło wytłumaczenia tego wprost.

    Ogólnie, książka była lepsza niż poprzednia, ale niedoróbek było sporo.
    Moje zainteresowanie stopniowo wzrastało, chociaż ma początku momenty na plus i minus były gęsto wymieszane. Właściwie od zniknięcia Niki poziom był wyrównany. Nawiązanie do Mortena mi się podobało, dialogi Przyjaciele-Morten nie. Średnio spodobał mi się motyw, że Felix przełknął (genialne nawiązanie swoją drogą) wytłumaczenie z ust Neta, że takiego szpiegowskiego psa można kupić w każdym sklepie ze szpiegowskimi psami i nie poddali od początku pod dyskusję kwestii ewentualnej współpracy Czarnych i Grafitowych. No właśnie, nawiązania... Było ich zaskakująco sporo, tak do poprzednich części, jak i do realnego świata (np. podany wyżej cytat, sama tematyka książki z wręcz bijącą wszem i wobec kwestią wychowawczą). I chyba właśnie było to za dużo. O ile krytykowane tutaj parę razy użycie Wunrunga było spoko (szczególnie w połączeniu z rolą Laury, która w nic nie wierzyła), tak wiele innych było zbyt powierzchownych. Król Szczurów i jednozdaniowa wzmianka o Podwarszawie? Bardzo ważny motyw, bardzo słabo wykorzystany. Mnogość nawiązań sprawiała wrażenie, że to zbitka odgrzewanych kotletów, mimo że fabuła była dosyć oryginalna.

    Niestety, zachowanie bohaterów było zbyt nieadekwatne do ich wieku. Przełknę, że pracowali i sami mieszkali w Londynie, ale kilkukrotny motyw Felixa-gimnazjalisty prowadzącego pierwszy raz samochód właściwie bez większych problemów, to coś nie tak. O ile mógł nikogo po drodze nie zabić, o tyle przy takiej jeździe nie wierzę, że ani razu mu nie zgasł

    Humoru trochę brakowało - nie, że go nie było, był i to wcale nie taki zły, ale zdecydowanie za mało i nie było ani jednego takiego momentu do tarzania się ze śmiechu.

    Największy niedosyt to oczywiście końcówka. Zabrakło chociażby definitywnego starcia z Mortenem, jakichś wstawek z programów telewizyjnych czy czegokolwiek. Ciach i koniec. To nie wyszło.



    Podsumowując, zdecydowanie jestem gotów polecić nBD do przeczytania. Książka była ciekawa, lepsza niż ostatnie, ale pozostawia niedosyt i trochę porzuconych spraw. Do szczytu serii jeszcze trochę, ale kierunek dobry.

  8. #18
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    kilkukrotny motyw Felixa-gimnazjalisty prowadzącego pierwszy raz samochód właściwie bez większych problemów, to coś nie tak. O ile mógł nikogo po drodze nie zabić, o tyle przy takiej jeździe nie wierzę, że ani razu mu nie zgasł
    Może miał automatyczną skrzynię biegów i diesla

    I jeszcze jedno - czy tylko dla mnie Laura w tej części tak trochę zastępowała Nikę? W sensie, Rafał "pozbył się" Niki, jakby w superpaczce było miejsce tylko dla jednej dziewczyny, plus, jeśli mam być szczera Laura nie zachowywała się jakoś bardzo inaczej niż Nika. Czy to tylko moje odczucie?

  9. #19
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Cytat Zamieszczone przez Isaa Zobacz posta
    Może miał automatyczną skrzynię biegów i diesla
    No, jest taka opcja. Ale... i tak jakoś to zbyt dobrze wyszło Za bardzo wydorośleli w tym gimnazjum, trochę za mocno to widać niestety.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  10. #20
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

    Albo to wpływ combo depresja+zue studia, albo po prostu obniżyły mi się wymagania, ale... (n)BD mi się podobał. Bardzo nawet. W porównaniu z dwoma poprzednimi tomami nareszcie zaczęło coś się dziać. Powrót do dawnych motywów może i troszkę się wyświechtał, ale z drugiej strony podczas lektury miałam wrażenie powrotu do starych, dobrych czasów. Nie mówię, że ta część jest bez wad, po oczach kłuje przede wszystkim przewidywalność co do tożsamości antagonisty
    Powiem tylko, że gdy po raz pierwszy przeczytałam wiadome nazwisko, to z rozpędu zrobiłam to jak trzeba. I cały plot twist poszedł robić ze sobą brzydkie rzeczy
    przewidywalność ogółem, nagromadzenie przypadków i przede wszystkim gorszy niż w Mass Effect 3 ending. Do ostatniej strony miałam nadzieję, że książka zakończy się CeDeEnem czy coś... Ale mimo szyszko nie jest źle. Trochę za mało Niki i jej muocy (jak zwykle zresztą), a za dużo Laury, która zresztą dawno temu (czyt. od 3K) utraciła swój pazur i stała się postacią tak boleśnie nijaką, że nawet
    zmiana koloru czupryny na niebieski (btw. Laura ma błękitne kudły, Nika paranormalne moce... "Life is Strange" pricefield shipping, anyone...? )
    jej nie poratuje. Jak kiedyś doczepką był Felix, tak teraz doczepką jest Laura. Wkurza mnie, że superpaczka nie ma przed nią tajemnic, a że ona nawet im nie wierzy... Gdzie się podziała badaczka zjawisk paranormalnych, która w 3K na wieść o mocach Niki rzuciłaby się na nią jak na mięso, zamiast prychnąć "meh, nie wierzę". Do tego te zpowerupowane moce Niki...
    "Spróbowała się skupić i wywrzeć niematerialną, zdalną presję na ludzi w dole. Nie było to proste, nigdy nie było. Czasem się udawało, nawet niechcący" - cycat z książki. Jasne, możecie mówić, że chodzi o telekinetyczne przepchnięcie, ale nie sądzę, by ludzie w dole tego nie zauważyli, nawet otępieni! Z tego cycatu wynika na mnie, że Nika potrafi wpływać na ludzką wolę, nawet słabo, ba, już to kiedyś robiła! ("Nie było to proste, NIGDY nie było") Poza tym skąd Morten wie o jej mocy? Mamrot i spółka mu powiedzieli? O telekinezie to jeszcze, ale jakim cudem AI wie, że Nika ma moce pozwalające jej wpływać na podświadomość ludzką? Czy jeżeli porwał Nikę ze względu na jej moce, to czy tak samo było z tą drugą dziewczyną...? (nie pamiętam imienia :/) Czy "nowa" moc Niki ma coś wspólnego z szałem na otępianie mas ludzkich? Gaaah, tryb teorii spiskowych activated xd

    A zakończenie... Było złe. Bardzo złe. Jak nożem uciąć (albo dźgnąć, co swoją drogą było super, póki nie okazało się, że zagrywka powtórzona z 3K). No i jakoś nie chce mi się wierzyć, że rodzina Felixa i Neta o niczym nie słyszała.
    Afera na pół Europy, ich dzieci praktycznie skazane za terroryzm, porwania itd., a oni nic?

    No... Ale podsumowując książka super, okładka też i w sumie teraz pozostaje mi obmyślać teorię spiskową o wspomnianym powerupie. Bywały FNiNy lepsze, ale też i gorsze, a ten jak dla mnie zalicza się do tych pierwszych.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę