<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Narzekanie

  1. #1
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    67

    Domyślnie Narzekanie

    Nie wiem czy zauważyliście, a może tylko ja tak mam ale ostatnio wszyscy narzekają na FNiN. Moim zdaniem KDM, SCH wcale nie są złe, jednak tutaj prawie wszyscy je krytykują! Może to ja mam jakiś wypaczony gust czytelniczy, ale to nie zmienia faktu, że przez te narzekanie forum robi się coraz gorsze! Na ostatni tom znajduję tu same krytyki! Mnóstwo osób twierdzi, że "p. Kosik się wypala" ale wcale tak nie jest! Zwróćcie uwagę na lepsze strony książki, nie tylko na złe!
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 13-02-15 o 23:40

  2. #2
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Definicją wypalenia się jest pisanie dobrych książek a potem coraz gorszych :v Jesteś na forum od nieco ponad roku, ja jestem od niespełna dziesięciu, i wcale nie uważam żeby stawało się gorsze, a wręcz przeciwnie - nie ma dla pisarza nic lepszego niż konstruktywna krytyka (a nie coś w stylu "a czemu Net Nikę z Justyną zdradzał no, no czemu, jak żyć panie Kosik?"), bo to umożliwia poprawienie błędów Czytam te książki od połowy gimnazjum i owszem, smuci mnie że obecna jakość nie dostaje tej z przeszłości - bo porównać SCH (które fabuły jako takiej praktycznie nie miało) z TMK (które było naprawdę zaawansowane fabularnie) nijak nie można, jeśli chce się być całkowicie obiektywnym... I kto powiedział, że p. Kosik jest zupełnie nietykalny jeśli chodzi o krytykę jego książek?

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  3. #3
    Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Nie zgodzę się, że z tym, że Net zdradzał Nikę, bo on się tylko z Justyną umówił i tyle

  4. #4
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak celowa hiperbolizacja? To tylko ilustracja przykładu i nie to jest meritum sprawy

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar popła
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Cechą charakterystyczną Polaków jest to, że lubią narzekać

  6. #6
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Do SCH nic nie mam, ba, to moja ulubiona część. KDM faktycznie odbiega od normy, do której przyzwyczaił nas p. Kosik, ale bez przesady.

    //Zdania rozpoczynamy wielką literą, zwłaszcza te rozpoczynające się skrótem tytułu książki, które przyjęło się pisać wielkimi literami//Buczka
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 05-04-15 o 20:47

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Mi się wydaje, ze narzekania są w pełni uzasadnione, bo te książki (jak to zazwyczaj z seriami bywa) są na prawdę coraz gorze. Chciałabym, aby Kosik następną książkę dopracował, a akcję popchnął do przodu, bo oni nadal gniją w tym gimnazjum hahah.
    "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym." ~Mahatma Gandhi

  8. #8
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Jest na to szansa - nie bez powodu robi sobie "rok przerwy". Wydawanie FNiN co roku prędzej czy później musiało doprowadzić do spadku jakości, bo ileż można pisać dobrze na ten sam temat. Zresztą, Superpaczka z tomu na tom robi się starsza w tym samym ciele, więc chyba trzeba ich brać za licealistów w gimnazjum.

    No i jest teraz nadzieja na wydanie w końcu nowej "dorosłej" fantastyki, na którą też czekamy już kilka lat. Mam nadzieję, że po tym wróci do FNiN z nowymi pomysłami i odświeży serię. Może nawet zrobi nową okładkę
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Narzekanie

    Oby tak było
    "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym." ~Mahatma Gandhi

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę