<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    75

    Domyślnie wypalenienie się p. Kosika

    Czytając ostatnie części mam wrarzenie, że p. Kosikowi kończą się pomysły i najnowsze tomy są jakoś na siłę. Jak myślicie?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Najnowsze tomy są faktycznie trochę inne. Trudno, szczególnie w KDM nie zauważyć, że pan Kosik gdzieś porzucił swój opisowy styl, brakuje też tej "techniczności" poprzednich części, które były częścią klimatu tej serii. Ale czy pan Kosik wypala się... jak dla mnie to są pisane ewidentnie w pośpiechu, i niestety wygląda to tak jak gdyby pan Rafał pisał FNiNy już z przyzwyczajenia, a nie z czystej chęci. Jednak moim zdaniem taki motyw Dwóch Sił z KDM był jednym z genialniejszych w całej serii i gdyby wlaśnie nie pośpiech to mogłoby być naprawdę ciekawie. Uważam, że seria nadal trzyma poziom, a pan Kosik pomysły ma, ale nagle podczas pisania traci wenę na książki z tej serii i kończy się dużo słabiej, niż powinno.

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ninet
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Hmm... Wypaleniem się może bym tego nie nazwała, ale ostatnie FNINy rzeczywiście jakoś są wciśnięte na siłę, jakby panu Kosikowi trochę zabrakło pomysłów na dalsze części i pisał je z przyzwyczajenia i pod naporem fanów. Bo co by było, gdyby się okazało, że to już koniec FNIN? Od razu byłyby protesty, nawet jeśli KDM nie wszystkim się podobała. Ja, powiem szczerze, bym się nie obraziła, gdyby seria się skończyła, to by jej źle nie zrobiło. FNIN to nie 30-częściowa saga, nie obiecujmy się.
    Przy okazji powiem jeszcze, że zawsze myślałam, że wszystko zakończy się na NH.

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Takie książki powinny jak Huck Finn - skończyć się w momencie, w którym bohaterowie przestają być dzieciakami a zaczynają być dorosłymi. Z obecnym tempem fabuły to FNiN mógłby pretendować do roli rywala Mody na sukces. Jak dla mnie to o wypaleniu mówić za bardzo nie można, ale jak najbardziej można o upychaniu jak największej ilości nieprawdopodobnych przygód naszej trójki przyjaciół w jak najkrótszym czasie. O ile do ostatniego tomu w żadnym stopniu mi to nie przeszkadzało, bo wszystkie poprzednie były przekonkretne - o tyle po przeczytaniu ostatniego wolałbym, żeby go po prostu nie było. Jak coś robić, to porządnie - KDM jest w moich oczach złym prognostykiem, bo jeżeli następne tomy mają być podobnej klasy, to szkoda tej serii. Panie Rafale - lepiej pięć dobrych tomów niż pięćdziesiąt słabych, lepiej wydać dopracowaną książkę w wakacje 2015, niż byle jaką na święta 2014...

  5. #5
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Kosik miał pomysły na pierwsze cztery części. Potem jeszcze miał przebłysk przy pisaniu 3K i właściwie tyle. Bunt Maszyn był niezły, tak jak Świat Zero, ale SCH było najgorszą częścią FNiN obok Orbitalnych Spisków. Od kilku części widzę konsekwentne olewanie ciągłości fabularnej, jak Trzy Tryby i Morten, czy pamiętnik Babci Lusi, zniknęły gdzieś wynalazki Felixa, informatyczny geniusz Neta, przeczucia i telepatia Niki. Bohaterowie zmienili się, niestety, in minus, do tego na siłę upychany wątek Laury. KDM jest jedną z lepszych części, SCH miało wyjątkowo cienką fabułę, pisaną na kolanie. Także odnoszę wrażenie, że Kosik pisze FNiN głównie dla fanów, nie dla siebie, tak, by wyrobić normę i raz na rok oddać jedną część do druku. Ja bym może nie kończył FNiN, ale zwolnił trochę tempo pisania.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Jako fanka FNiN liczę na następną część klasy Ś0, chociaż zaczynam w to wątpić. Kosik musi zwolnić tempo pisania, presja czasu mu szkodzi. Części są coraz bardziej niedopracowane, wygląda to, jakby nikt ich nie czytał po napisaniu i nie sprawdzał czy wszystko się zgadza. Zmienia się charakter i konwencja serii. Wolałam tych starych, może trochę dziecinnych FNiN. Wątek walki ze złem w postaci 3T gdzieś się rozlazł, szkoda, bo miało to swój urok.

  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar Martinus
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Kosik w jednym z wywiadów wspominał, że w czerwcu tego roku zamierza wydać drugi dwuksiąg Amelii i Kuby. Moim zdaniem powinien się zdecydować, którą serie chce kontynuować, jeśli w tym roku chce wydać AiK, to kolejny FNiN powinien wyjść dopiero w 2016. Uważam, że powinien też zrobić sobie trochę dłuższą przerwę w pisaniu FNiN, tak żeby wymyślić dobrą oraz logiczną fabułę. Najważniejsze też by ta fabuła nawiązywała do poprzednich części, a najlepiej była kontynuacją. Po co tworzyć nowe wątki fabularne, skoro jest tak wile niezamkniętych z poprzednich części.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 28-01-15 o 23:38
    ,,Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. "
    ~Andrzej Sapkowski – ,,Krew elfów"

  8. #8
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Cytat Zamieszczone przez Martinus Zobacz posta
    Kosik w jednym z wywiadów wspominał że w czerwcu tego roku zamierza wydać drugi dwuksiąg Ameli i Kuby. Moim zdaniem powinien się zdecydowac którą serie chce kontynuować, jeśli w tym roku chce wydać AiK, to kolejny FNiN powinien wyjść dopiero w 2016. Uważam że powinien też zrobić sobie troche dłuszą przerwe w pisaniu FNiN
    Błagam Was, przecież wszystko rozbija się o kasę. Strzelam, że największy dochód Powergraph ma z serii "Felix, Net i Nika". Więc, żeby hajs się zgadzał, Kosik musi napisać przynajmniej jedną książkę rocznie. Ale my dorastamy, Rafałowi kończą się pomysły na kolejne tomy (więc otrzymujemy... no SCH) i na pewno ma świadomość, że powoli trzeba kończyć serię. A żeby pieniędzy na studia syna nie brakło, to trzeba znaleźć nowych czytelników, którzy przywiążą się do serii i będą ją kupować przez 10 lat, jak niektórzy tutaj (). Więc jakiejś dłuższej przerwy w wydawaniu FNiN pewnie nie będzie, nie liczyłabym na to, chociaż też sądzę, że by się przydała. No cóż, ale jeśli coś się sprzedaje, to dosyć ryzykownie byłoby ją robić.

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar Puffire
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Cytat Zamieszczone przez Isaa Zobacz posta
    A żeby pieniędzy na studia syna nie brakło, to trzeba znaleźć nowych czytelników, którzy przywiążą się do serii i będą ją kupować przez 10 lat, jak niektórzy tutaj ().
    No właśnie! *-* W A&K bohaterowie są młodsi aby dłużej ciągnąć kasę

  10. #10
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: wypalenienie się p. Kosika

    Cytat Zamieszczone przez Isaa Zobacz posta
    Błagam Was, przecież wszystko rozbija się o kasę. Strzelam, że największy dochód Powergraph ma z serii "Felix, Net i Nika". Więc, żeby hajs się zgadzał, Kosik musi napisać przynajmniej jedną książkę rocznie. Ale my dorastamy, Rafałowi kończą się pomysły na kolejne tomy (więc otrzymujemy... no SCH) i na pewno ma świadomość, że powoli trzeba kończyć serię. A żeby pieniędzy na studia syna nie brakło, to trzeba znaleźć nowych czytelników, którzy przywiążą się do serii i będą ją kupować przez 10 lat, jak niektórzy tutaj (). Więc jakiejś dłuższej przerwy w wydawaniu FNiN pewnie nie będzie, nie liczyłabym na to, chociaż też sądzę, że by się przydała. No cóż, ale jeśli coś się sprzedaje, to dosyć ryzykownie byłoby ją robić.
    My i tak to kupimy, nowi czytelnicy kupią bo z wysepki na środku empiku "legendarna seria".
    Osobiście byłem praktycznie pewien że ta ostatnia część będze porażką jeszcze większą niż poprzednia, ale i tak grzecznie podjechałem do empiku i zostawiłem te 4 dychy, i przy następnej też zostawie, chociaż już teraz wiem że będzie porażką
    Problem jest taki że książek dla młodzieży w polsce zwyczajnie nie ma.
    Takich, codziennych, osadzonych w naszych polskich realiach.
    Kiedyś był pan samochodzik, wakacje z duchami etc...
    Co mniej więcej daje kosikowi monopol na ten gatunek.

    Zresztą, w obecnym stanie ludzie są gotowi kupić książkę z pustymi kartkami podpisaną nazwiskiem kosik (ten notes, anyone? bo na forumku szał pamiętam)

    Hajs się zgadza to książki będą produkowane,
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę