<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar romek95a
    Do³±czy³
    Feb 2009
    P³eæ
    Posty
    144

    Domy¶lnie Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Witam. Jestem ¶wie¿o po przeczytaniu najnowszego "FNiN" i chcia³bym poruszyæ tu pewn± kwestiê, która mnie zadziwi³a. Wiem, ¿e w tej czê¶ci pojawia siê wiele luk i niejasno¶ci, ale moj± uwagê przyku³ przede wszystkim fakt w±tpliwej moralno¶ci bohaterów. Mam na my¶li kwestiê - jak by na to nie patrzeæ - kradzie¿y. Rozumiem, ¿e Kosik musia³ zapewniæ tej trójce jakie¶ kieszonkowe, bo przecie¿ s± sami w Wielkiej Brytanii bez dachu nad g³ow±, no ale ¿eby wy³awiaæ pieni±dze z fontanny? I o ile to jeszcze do koñca kradzie¿ nie jest, to jednak przypadek Neta, który nie odda³ pieniêdzy zarobionych przy sprzeda¿y biletów na statku ju¿ tak. We wszystkich poprzednich czê¶ciach to Net proponowa³ w³a¶nie takie rozwi±zania, ale Nika jako g³os sumienia skutecznie go powstrzymywa³a i z pewno¶ci± o takiej sytuacji we wcze¶niejszych tomach nie mog³o byæ mowy. Autor wyra¼nie tu poszed³ na ³atwiznê. Mimo ¿e w poprzednich czê¶ciach by³o wiele okazji do takiego w³a¶nie zachowania, to jednak FNiN zawsze znajdowali sposób, by poradziæ sobie nie ³ami±c prawa czy po prostu zasad dobrego wychowania. Mo¿e i wyolbrzymiam, ale wed³ug mnie to trochê jak przej¶cie na ciemn± stronê mocy, podczas gdy oni zawsze reprezentowali t± jasn± co o tym s±dzicie?



  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Do³±czy³
    Mar 2013
    P³eæ
    Posty
    271

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Net odda³ pieni±dze ze sprzeda¿y biletów, wzi±³ jedynie swoj± pensjê (i swojej asystentki).
    Ja sobie poczytam, bo ¿ycie jest krótkie.

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Do³±czy³
    Jun 2008
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Dla mnie 'fontanning' by³ naprawdê ¿enuj±cy i szczerze mówi±c uwa¿am, ¿e to przegiêcie - bo zwa¿ywszy na to, ¿e to ksi±¿ki dla m³odszych, to chyba nie uczy to tego, co powinno. Ja wiem, ¿e FNiN nie musz± byæ ¶wiêci, zreszt± nie by³oby to po¿±dane, ale to by³o dla mnie dno i wodorosty. Nika siê zepsu³a, gdzie¶ zgubi³a swoj± moralno¶æ. Ech.

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar romek95a
    Do³±czy³
    Feb 2009
    P³eæ
    Posty
    144

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    @Nubes Faktycznie, nie wzi±³ tych stu czterdziestu funtów, teraz zauwa¿y³em ale jak sama napisa³a¶, wzi±³ te¿ wyp³atê asystentki, która jej siê nie nale¿a³a. 10 czy 140 funtów - kradzie¿ to kradzie¿.



  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Fakt, te¿ bardzo mnie to zrazi³o jak siê okaza³o, ¿e Net zakosi³ pieni±dze "zarobione" przez Nikê. A co wiêcej, Nika zdawa³a siê w ogóle nie mieæ nic przeciwko temu.

    W kwestii "fontanningu" to ju¿ co innego. Moralnie nie by³o to bynajmniej z³e, co najwy¿ej niem±dre, ale bior±c pod uwagê okoliczno¶ci, w jakich to siê dzia³o, my¶lê, ¿e mo¿na to jeszcze jako¶ usprawiedliwiæ. Gdybym mia³a wybieraæ spêdzenie reszty wycieczki, ¿ebrz±c pod Hyde Parkiem o chleb a o¶mieszaniem siê przez ³owienie pieniêdzy... wybra³abym ³owienie pieniêdzy.

    Ale ju¿, spokojnie, to tylko Kl±twa Domu McKillianów. Nastêpne czê¶ci nie bêd± ju¿ tak dziurawe, prawda, Panie Rafale?...

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    ¯ycie bywa ciê¿kie Je¶li jest siê okradanym na ka¿dym kroku to ciê¿ko byæ w 100% uczciwym. Ju¿ lepiej zabraæ z fontanny ni¿ komu¶ z kieszeni
    Souls are soft and fluffy.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2014
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    7

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Zbieranie siana w fontannach wygl±da jak pomy³ka. Takie tematy w KDM sprawia³y, ¿e czu³em siê, jakbym czyta³ opowiadanie podobne do mojego konkursowego - napisane w dwa dni na kolanie i bez pomys³u. Moralne czy nie, co za ró¿nica, ten tom pe³en jest po prostu NIENATURALNYCH rzeczy i nic do siebie nie pasuje - choæby jak wspominany wielokrotnie brak kontaktu ca³ej trójki z rodzicami. Ca³y ten tom jest tak okrutnie naci±gany z t± swoj± niezwyk³o¶ci±, ¿e zbieranie kasy w ten sposób ju¿ niewiele zmienia...

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar Beztroski Czwartoklasista
    Do³±czy³
    Jul 2014
    P³eæ
    Posty
    125

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Ten ca³y fontanning by³ na prawdê g³upi. Bohaterowie zni¿aj± siê powoli do poziomu Kaczora Daffyego, który w jakim¶tam odcinku Looney Tunes wzi±³ sprzêt do nurkowania do galerii handlowej i wy³awia³ monety z fontanny. I to trochê wygl±da, jakby nie mia³o siê pomys³u jak nastolatki mog± zdobyæ kasê za granic±, wiêc moi ulubieni bohaterowie musz± zni¿aæ siê do poziomu g³upich kreskówek i tarzaæ siê w fontannach.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Do³±czy³
    Dec 2013
    P³eæ
    Posty
    51

    Domy¶lnie Odp: Watpliwa moralno¶æ bohaterów [uwaga spoilery]

    Do fontanningu zasadniczo nic nie mam, byli naprawdê w trudnej sytuacji. Jednak zakoszenie przez Neta forsy ze statku to ju¿ inna sprawa.
    A tak na marginesie, po zobaczeniu tytu³u w±tku my¶la³am ¿e chodzi o wspólne przysznicowanie Neta i Niki

+ Odpowiedz w tym w±tku

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê