<
+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 9 z 9
    Zainspirowany FNiN Awatar romek95a
    Doczy
    Feb 2009
    Pe

Domylnie Watpliwa moralno bohaterw [uwaga spoilery]

Witam. Jestem wieo po przeczytaniu najnowszego "FNiN" i chciabym poruszy tu pewn kwesti, ktra mnie zadziwia. Wiem, e w tej czci pojawia si wiele luk i niejasnoci, ale moj uwag przyku przede wszystkim fakt wtpliwej moralnoci bohaterw. Mam na myli kwesti - jak by na to nie patrze - kradziey. Rozumiem, e Kosik musia zapewni tej trjce jakie kieszonkowe, bo przecie s sami w Wielkiej Brytanii bez dachu nad gow, no ale eby wyawia pienidze z fontanny? I o ile to jeszcze do koca kradzie nie jest, to jednak przypadek Neta, ktry nie odda pienidzy zarobionych przy sprzeday biletw na statku ju tak. We wszystkich poprzednich czciach to Net proponowa wanie takie rozwizania, ale Nika jako gos sumienia skutecznie go powstrzymywaa i z pewnoci o takiej sytuacji we wczeniejszych tomach nie mogo by mowy. Autor wyranie tu poszed na atwizn. Mimo e w poprzednich czciach byo wiele okazji do takiego wanie zachowania, to jednak FNiN zawsze znajdowali sposb, by poradzi sobie nie amic prawa czy po prostu zasad dobrego wychowania. Moe i wyolbrzymiam, ale wedug mnie to troch jak przejcie na ciemn stron mocy, podczas gdy oni zawsze reprezentowali t jasn co o tym sdzicie?

Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Doczy
    Mar 2013
    Pe

Domylnie Odp: Watpliwa moralno bohaterw [uwaga spoilery]

Net odda pienidze ze sprzeday biletw, wzi jedynie swoj pensj (i swojej asystentki).
    Ja sobie poczytam, bo ycie jest krtkie.

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Doczy
    Jun 2008
    Pe

Dla mnie 'fontanning' by naprawd enujcy i szczerze mwic uwaam, e to przegicie - bo zwaywszy na to, e to ksiki dla modszych, to chyba nie uczy to tego, co powinno. Ja wiem, e FNiN nie musz by wici, zreszt nie byoby to podane, ale to byo dla mnie dno i wodorosty. Nika si zepsua, gdzie zgubia swoj moralno. Ech.

Zainspirowany FNiN Awatar romek95a
    Doczy
    Feb 2009
    Pe

@Nubes Faktycznie, nie wzi tych stu czterdziestu funtw, teraz zauwayem ale jak sama napisaa, wzi te wypat asystentki, ktra jej si nie naleaa. 10 czy 140 funtw - kradzie to kradzie.

Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Doczy
    Jan 2015

Fakt, te bardzo mnie to zrazio jak si okazao, e Net zakosi pienidze "zarobione" przez Nik. A co wicej, Nika zdawaa si w ogle nie mie nic przeciwko temu.

W kwestii "fontanningu" to ju co innego. Moralnie nie byo to bynajmniej ze, co najwyej niemdre, ale biorc pod uwag okolicznoci, w jakich to si dziao, myl, e mona to jeszcze jako usprawiedliwi. Gdybym miaa wybiera spdzenie reszty wycieczki, ebrzc pod Hyde Parkiem o chleb a omieszaniem si przez owienie pienidzy... wybraabym owienie pienidzy.

Ale ju, spokojnie, to tylko Kltwa Domu McKillianw. Nastpne czci nie bd ju tak dziurawe, prawda, Panie Rafale?...

Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Doczy
    Mar 2011
    Pe

ycie bywa cikie Jeli jest si okradanym na kadym kroku to ciko by w 100% uczciwym. Ju lepiej zabra z fontanny ni komu z kieszeni
    Souls are soft and fluffy.

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Nov 2014
    Pe

Zbieranie siana w fontannach wyglda jak pomyka. Takie tematy w KDM sprawiay, e czuem si, jakbym czyta opowiadanie podobne do mojego konkursowego - napisane w dwa dni na kolanie i bez pomysu. Moralne czy nie, co za rnica, ten tom peen jest po prostu NIENATURALNYCH rzeczy i nic do siebie nie pasuje - choby jak wspominany wielokrotnie brak kontaktu caej trjki z rodzicami. Cay ten tom jest tak okrutnie nacigany z t swoj niezwykoci, e zbieranie kasy w ten sposb ju niewiele zmienia...

Ten cay fontanning by na prawd gupi. Bohaterowie zniaj si powoli do poziomu Kaczora Daffyego, ktry w jakimtam odcinku Looney Tunes wzi sprzt do nurkowania do galerii handlowej i wyawia monety z fontanny. I to troch wyglda, jakby nie miao si pomysu jak nastolatki mog zdoby kas za granic, wic moi ulubieni bohaterowie musz znia si do poziomu gupich kreskwek i tarza si w fontannach.

Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Doczy
    Dec 2013
    Pe

Do fontanningu zasadniczo nic nie mam, byli naprawd w trudnej sytuacji. Jednak zakoszenie przez Neta forsy ze statku to ju inna sprawa.
    A tak na marginesie, po zobaczeniu tytuu wtku mylaam e chodzi o wsplne przysznicowanie Neta i Niki

+ Odpowiedz w tym wtku

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2023. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad