<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domy¶lnie Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Fakt, ¿e KDM jest pogmatwana, niedopracowana i zawiera mnóstwo niejasno¶ci jest powszechnie znany i akceptowany. Mimo ¿e uwa¿am j± w gruncie rzeczy za udan± ksi±¿kê, niejasno¶ci by³y w zasadzie g³ównym powodem, dla którego zdecydowa³am siê pokopaæ w internecie bardziej ni¿ przy innych czê¶ciach.

    OK, wiêc po czê¶ci zosta³o obja¶nionym, czym jest owa Si³a Dzienna. Jak to wyja¶ni³a Nika, by³a to "nienawi¶æ".

    *cisza i d¼wiêk ¶wierszczy*

    No dobra. Ale w takim razie czym by³a w³a¶ciwie Si³a Nocna? Nie mog³a to byæ Venora, bo dlaczego mog³aby chcieæ uzyskaæ list, o pojêcia którego nie mog³a wiedzieæ? Sk±d bra³y siê dear-y i cz³ekopsy? Sk±d w ogóle ca³y ten steampunk siê wzi±³?

    Macie jakie¶ dodatkowe pomys³y do tych nierozwi±zanych koncepcji?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Do³±czy³
    Jun 2014
    P³eæ
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Co do dearów i cz³ekopsów - nie mam pojêcia. Zak³adam, ¿e po drodze pan Kosik zapomnia³, o tym, ¿e przyda³oby siê rozwi±zaæ ten w±tek.
    Si³ê Nocn± natomiast mo¿na w jaki¶ sposób nazwaæ "dobrem": robi wszystko, ¿eby nienawi¶æ siê skoñczy³a, ¿eby przynajmniej ta jedna sprawa pe³na komplikacji i krzywdy siê rozwi±za³a.

  3. #3
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Ja to zapamiêta³em jako "mi³o¶æ", ¿e jest silniejsza (no nie jest, bo gdyby nie FNiN, to by przegra³a) od wszystkiego, pokona przeciwno¶ci i w ogóle takie tam gadanie... Albo sobie to dopowiedzia³em, ale by³ taki fragment w ksi±¿ce niemal¿e wprost o tym mówi±cy. Nie zapamiêta³em jednak tego, czym by³a Si³a Dzienna i widz±c ten temat, my¶la³em, ¿e ona bêdzie przedmiotem dyskusji, wiêc z moj± pamiêci± jest kiepsko, zatem mo¿e to faktycznie tylko mój wymys³ . Nie mam teraz ksi±¿ki, by to sprawdziæ, ale nawet jak niczego takiego tam nie ma - to ten pomys³ mo¿e nawet ma trochê sensu.

    A cz³ekopsy, niesny i steampunk totalnie z kosmosu, nawet próby wyja¶nienia nie by³o. No okej, obie Si³y, ale poza tym... W poprzednich czê¶ciach takie motywy mia³y wiêcej sensu (Pa³ac Snów, Pu³apka Nie¶miertelno¶ci).

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    To naprawdê myl±ce w takim razie, poniewa¿ Si³a Dzienna mia³a bardzo dora¼ny sposób dzia³ania -- poprzez kontrolowanie w subtelnym stopniu wszystkich prawdopodobieñstw na ¶wiecie. Natomiast Nocna zdawa³a siê mieæ wyra¼ne powi±zanie z tymi wszystkimi niewyja¶nionymi ani nawet z grubsza nie poruszonymi tematami, takimi jak cz³ekopsy, deary i steampunkowe konstrukcje pod Londynem i Beastlycrag.

    Pomy¶la³am, ¿e owa Si³a Nocna w jaki¶ sposób tworzy to wszystko, ona nak³ania przyjació³, aby wreszcie zajêli siê listem i uspokoili duszê Vanory McKillian. Ale je¿eli jest ona klasyfikowana jako to bli¿ej nieokre¶lone "dobro", to w takim razie wszystkie podmioty, którymi siê pos³uguje, nie s± jej wytworem? Je¿eli tak, to jaka jest geneza stworów, maszyn i w ogóle na czym polega konstrukcja tych niesnów?

    W Pa³acu Snów i Trzeciej Kuzynce analogiczne mechanizmy zosta³y naprawdê nie¼le wyja¶nione. W Kl±twie wszystko jest jakie¶ pogmatwane i niezrozumia³e.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar kwap
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    2

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Zauwa¿, ¿e za przechwytywaniem listu stali przeciwnicy unii angielsko-szkockiej i to z tej ich nienawi¶ci wytworzy³a siê pó¼niej Si³a Dzienna. Za to list wysy³a³ ojciec Vanory, lord Colin. Moim zdaniem to on go wysy³a³ z mi³o¶ci do swojej córki i pragnienia jej szczê¶cia i to z tej mi³o¶ci powsta³a Si³a Nocna.
    Ta teoria wyja¶nia równie¿ istnienie dearów i mackopotwora, by³y one bowiem opisane w Bestariuszu Johna Airda, który to zosta³ stworzony na zlecenie klanu, czyli lorda Colina. Mo¿na wiêc za³o¿yæ, ¿e ojciec Vanory wymy¶li³ deara, wiêc pó¼niej u¿ywa³a go powsta³a z jego mi³o¶ci Si³a.

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Cytat Zamieszczone przez kwap Zobacz posta
    Zauwa¿, ¿e za przechwytywaniem listu stali przeciwnicy unii angielsko-szkockiej i to z tej ich nienawi¶ci wytworzy³a siê pó¼niej Si³a Dzienna. Za to list wysy³a³ ojciec Vanory, lord Colin. Moim zdaniem to on go wysy³a³ z mi³o¶ci do swojej córki i pragnienia jej szczê¶cia i to z tej mi³o¶ci powsta³a Si³a Nocna.
    Ta teoria wyja¶nia równie¿ istnienie dearów i mackopotwora, by³y one bowiem opisane w Bestariuszu Johna Airda, który to zosta³ stworzony na zlecenie klanu, czyli lorda Colina. Mo¿na wiêc za³o¿yæ, ¿e ojciec Vanory wymy¶li³ deara, wiêc pó¼niej u¿ywa³a go powsta³a z jego mi³o¶ci Si³a.
    Rzeczywi¶cie to sporo wyja¶nia, nie pomy¶la³am o tym. Dziêki, bardzo s³uszna uwaga!

  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Do³±czy³
    Apr 2013
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    124

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Si³a nocna by³a z³a - mo¿na by³o nawet zgin±æ, a jednocze¶nie dobra i porównywana do mi³o¶ci. Paradoks. Szkoda, ¿e nie by³o wprost wyja¶nione, w jaki sposób stwory z bestiariusza wtargnê³y do niesnu.

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar Beztroski Czwartoklasista
    Do³±czy³
    Jul 2014
    P³eæ
    Posty
    125

    Domy¶lnie Odp: Wiêc w gruncie rzeczy czym by³a Si³a Nocna?

    Szkoda, ¿e nie by³o wprost wyja¶nione, w jaki sposób stwory z bestiariusza wtargnê³y do niesnu.
    My¶lê, ¿e to nie by³o wprost wyja¶nione, bo nie by³o to zaplanowane. Kwap wymy¶li³ teoriê, o której byæ mo¿e pan Kosik nawet nie pomy¶la³ i, która odpowiada³a na prawie wszystkie pytania.

+ Odpowiedz w tym w±tku

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê