<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Felix

  1. #1
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Felix

    Czy tylko mnie się wydaje, że Felix zachowywał się w tej części zupełnie jak nie Felix? Dwukrotnie naskoczył na Neta praktycznie bez powodu, pół książki wzdychał za Laurą, wypił bodaj pół butelki whisky, chodził ponury jak nigdy wcześniej. Z jednej strony to dobrze, że pan Kosik próbuje trochę rozwijać i odświeżać postacie, ale osobiście nie jestem przekonany, czy danie tego typu zachowań akurat Felixowi, który nigdy nie obnosił się ze swoimi emocjami, a teraz zachowuje się jak obrażony na cały świat, to dobry pomysł. Przecież w SCH omal się nie rozstali z Laurą, a tak się nie zachowywał. A może chodzi o to, że wtedy znalazł trochę oparcie w Nice, a teraz z powodu obecności Neta nie mógł, i czuł się samotny?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Felix

    Ej, tego whisky to on potrzebował do naprawy telefonu Ale też zauważyłam coś dziwnego, trochę wyolbrzymione to było. Może i tęsknił za Laurą, wkurzył go Net, ale zawsze miał hamulce. W OS również się pokłócili, podzielili czy co tam, ale obyło się bez scen. Czyżby aż tak kochał Laurę?
    Możesz mieć wszystkie pieniądze świata, ale jest jedna rzecz, której nie możesz kupić... DINOZAUR *,*

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Alina98
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Felix

    Mnie również zachowanie Felixa, trochę zdziwiło. Z drugiej strony nie dziwię się, jego pierwszemu wybuchowi. Sama bym się pewnie wkurzyła. Jednak to rozstanie pod cmentarzem było bez sensu. Zwyzywał Neta choć zagubiona szkatułka nie była tylko jego winą. Skoro wiedział jaki jest Net, to mógł sam ją zapakować do swojego plecaka.Felix zachowywał się (moim zdaniem) jakby był szefem
    i mógł mówić i robić co chciał. Mam nadzieję, że w późniejszych częściach powróci do nas prawdziwy Felix.

  4. #4
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Felix

    Cytat Zamieszczone przez Cherry Zobacz posta
    Ej, tego whisky to on potrzebował do naprawy telefonu
    Oj Tak się kończy czytanie całej książki w jeden wieczór...

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar KaiShouri
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Felix

    Ok, po wczorajszej lekturze (pierwsza w nocy, łóżko, obok łóżka butelka coli, puszka piwa i kubek herbaty pite na przemian - warunki idealne) stwierdzam co następuje:
    Kocham tego Felixa Trochę go emocje poniosły (dorastanie, szalejące hormonki, okresy buntu - każdy przechodzi w końcu, mniej lub bardziej gwałtownie), ale mi ta zmiana pasuje. Nie powiem - w sytuacji Felixa, nastawionego na wyjazd z sympatią, też bym się wściekła). W poprzednich tomach był znacznie bardziej opanowany, ale od tej Netowej pomyłki wszystko się zaczęło i dalej już poszło za ciosem, złość na Neta i tęsknota za Laurą - wszystko się skumulowało i w końcu wybuchło. (Felix próbujący uderzyć Neta - to było niezłe). To odejście w Londynie nie było zaskakujące - Felix po prostu poddał się tej fali emocji, powiedział to, czego w gruncie rzeczy nie myślał, rzucił kilka mocnych słów i poszedł w długą. Brakuje mi tylko jego perspektywy, bo z pewnością jak już emocje opadły, to pewnie pożałował, stojąc gdzieś sam w zupełnie obcym, wielkim mieście.
    (Osobiście Laury nie lubię i się zastanawiam, co by się działo, gdyby z Felixem zerwała - pewnie popadłby chłopak w depresję). Jak dla mnie Felek zyskał w tym tomie - jakiś taki bardziej ludzki, bardziej "nastolatkowaty" się stał.

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Felix

    Podpisuję się nogami, rękami i każdą częścią ciała, którą się da pod wypowiedzią KaiShouri. Chciałam napisać coś bardzo podobnego.
    Zawsze lubiłam Felixa, ale wkurzała mnie jego wiecznie opanowanie i taka... dorosłość. Teraz zyskał w moich oczach, ja na jego miejscu zareagowałabym pewnie dużo gwałtowniej, więc nawet mnie to tak nie uderzyło.
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  7. #7
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Felix

    Może i rzeczywiście są "bardziej nastoletni", no ale halo, to jest koniec klasy drugiej gimnazjum, oni mają dopiero po 15 lat, ja nie wiem, może ja jakaś głupia jestem, te dzieci naprawdę teraz takie wybuchowo kochliwe są? W każdym razie, oczywiście zmiana w Felixie bardzo widoczna, ale według mnie zdecydowanie na plus. Wolę jak Felix ma uczucia, po prostu Laura ożywiła serce naszego kochanego bohatera-robota.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  8. #8
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Felix

    Magdo, to chyba Ty byłaś jakaś nieczuła w wieku 15 lat! Ja tam bym powiedział, że oni są i tak zaskakująco mało uczuciowi (ostatecznie to książka przygodowa, więc ostrożność w tym temacie jest słuszna).
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar felix99
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Felix

    Osobiście uważam, że Felix się tak zmienił z powodu tego, że naprawdę bardzo kocha Laurę. Jako dowód na to można podać to co powiedziała Laura: "dobrze, że wzięłam ten szlafrok" (lub jakoś tak, nie mogę sprawdzić, bo brat zabrał mi książkę) wskazuje to, że Laura odruchowo nie chciała się ubrać, czyli pokazała by się przed Felixem (nie usłyszała dzwonka lub o nim zapomniała) naga, to niby wskazuje tylko na to, że to Laura nie wstydzi się obnażyć przed Felixem, ale jeśli jest szanującą się dziewczynom (a jest, bo Felix z nieszanującą się by się nie umówił) nie zrobiła by czegoś takiego bez odwzajemnię uczuć (bardzo silnych szczególnie jak na tą grupę wiekową) przez Felixa. Jak się kogoś bardzo kocha, to jak się dowiesz, że ktoś pomylił się i przez co nie mogłeś pojechać na wycieczkę z kimś kogo bardzo kochasz jako psycholog z powołania gwarantuje Ci żebyś się wściekł. Ponadto uważam, że Rafał Kosik powinien to wyjaśnić w opowiadaniu o tym co Felix robił po tym jak w Londynie rozstał się z Netem i Niką (bardziej szczegółowo niż jest to zrobione w książce). Można by też wyjaśnić co Laura zrobiła, że trafiła do nie snu z nimi.


    //Błagam! Używaj przecinków.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 09-12-14 o 20:51

  10. #10
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Felix

    Błagam! Nie pisz takich strasznych postów, które pokazują, jak bardzo infantylnie myślisz.//Magda
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę