<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 21 do 30 z 61
  1. #21
    Zaciekawiony FNiN Awatar Alina98
    Doczy
    Apr 2013
    Pe
    Posty
    36

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Moim zdaniem ksika jest wietna. Uwaam, e tyle stron w zupenoci wystarczy, poniewa dowiedziaam si wszystkiego co byo potrzebne, nie pominito adnego wtku. Byy sceny mieszne, straszne, a czasami nawet przygnbiajce. Ksika nie dorwna 3K, ale znajdzie si w pierwszej pitce ulubionych czci.

  2. #22
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Doczy
    Jun 2014
    Pe
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Fabua nie powala, ale czyta si przyjemnie. Zbitka dobrych, acz ju uytych pomysw - jadalne. Jest gdzie w rodku tabeli, chocia musz przypomnie sobie reszt Gupio tylko, e ju przy podawaniu daty pomylaam, e
    pewnie chodzio o lipiec

    Mocno irytowa mnie Net - zawsze by ciapowaty i nietaktowny, ale to ju przesada. Dotychczas lubiam go za to roztargnienia, a tutaj... S jakie granice.
    O Felixie napisaam ju gdzie indziej: Bardzo niefelixowaty, ale moe trzeba mu byo troch charakteru. No i pominicie go w Londynie, byo niefajne.
    Jak pisa Efen, zagubienie szcztkowej logiki w niesnach te byo nie fair. Strasznie zagmatwane si to zrobio w pewnym momencie i pozostao takie do koca. Kocowe przeczucia to rozwizanie na miar blogowej pisarki z podstawwki, a nie pana Kosika.
    BTW. Czy w epilogu SCH nie byo troszk inaczej opisane ich wycie ze szkoy po zakoczeniu roku szkolnego...?
    Ostatnio edytowane przez Cherry ; 22-11-14 o 17:45
    Moesz mie wszystkie pienidze wiata, ale jest jedna rzecz, ktrej nie moesz kupi... DINOZAUR *,*

  3. #23
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Doczy
    Oct 2011
    Pe
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Tak. Tak wanie byo. Ale w kocu to seria z multiversem, wic...
    "Odrzucam wasz rzeczywisto i zastpuj j swoim wasnym wiatem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  4. #24
    Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Dec 2013
    Pe
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    KDM oglnie rzecz ujmujc podobaa mi si, a nawet bardzo mi si podobaa
    Rzecz jasna, jest kilka drobnych wad, jak to niepodzielne przez 3 48, dziwne zachowanie postaci w niektrych miejscach - przede wszystkim Felixa, czy ilo stron, ale cao jest naprawd bardzo dobra. Klimatem cz przypomina mi pomieszanie Puapki Niemiertelnoci z Trzeci Kuzynk, co mi bardzo odpowiada, gdy s to chyba dwie moje ulubione czci, a fragment w paacu u Angusa mia jeszcze dodatkowo co w sobie z opowiadania "Metoda Szeciopalczastego". Podoba mi si motyw Dziennej i Nocnej Siy, i oglnie zarys fabularny. Szkoda tylko, e ani Williama, ani Angusa ostatecznie nie uwiadczylimy w tej czci. No i - bez obrazy dla ich fanw - nie rozumiem robienia z wtku zwizku Felixa i Laury jakiego Bg jeden wie jak wanego, przewijajcego si na pierwszym planie przez ca powie ju drugi raz z rzdu - najpierw ich "ktnia" w SCH, teraz to. eby chocia te wtki miay jakie nastpstwa...
    Pomarudziem troch, ale naprawd baaardzo mi si podobao, chyba najlepsza cz od czasu pierwszego "wiata Zero". Byo troch humoru, troch przygd, a nawet troch dramatu. Horroru nie byo akurat a tak duo jak w 3K, ale i tak dao si troch przestraszy -ot, scena w grobowcu i pierwszy "niesen". I WRESZCIE bohaterowie nie s jacy niezniszczalni i pan Kosik nie boi si zrobi nie tylko im ale i otaczajcemu ich otoczeniu czego wicej ni zamanie maego palca u nogi. Do top3 raczej KDM si nie dostanie, ale do top5 ju z ca pewnoci

    PS. Widz, e wiele osb zdenerwowa dopisek, e "Kltw Domu McKillianw mona czyta niezalenie od reszty serii". Nie jestem panem Kosikiem, wic nie wiem na pewno, ale wydaje mi si, e to po prostu dopisek dla niezdecydowanych osb, ktre wczeniej nie miay do czynienia z seri, prba zachcenia ich do kupna, a sama cz nie jest ani bardziej ani mniej "Oficjalna" ni poprzednie - wystarczy tylko popatrze ile razy w przypisach znajdziemy tekst - "O tym wydarzeniu mona przeczyta w..."
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 28-11-14 o 21:28

  5. #25
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ninet
    Doczy
    Nov 2014
    Pe
    Posty
    40

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    No c... Ta cz jako specjalnie mi si nie spodobaa. Po pierwsze, skada si z samych dialogw i przez to jest krtka, a akcja toczy si za szybko. Po drugie, nienaturalne zachowanie bohaterw od Felixa, ktry nagle zacz widzie jakie bstwo w Laurze, po Neta, ktry zrobi si kompletnie niewychowany i nieokrzesany. Po trzecie widz tam wtki z 3K i PS. Oglnie bardzo przypominaa mi jakiego fanficka, w takim stylu bya napisana. Ju przy rozpoczciu wiedziaam, e co jest nie tak, bo w SCH zakoczenie roku szkolnego byo inne.
    Myle, e caa KDM bya niedopracowana i pisana w popiechu, o czym wiadczy nieszczsna 48. A moga sta si jedn z lepszych czci.

  6. #26
    Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Nov 2014
    Pe
    Posty
    1

    Domylnie 48:3

    Jaka jest szansa, e pan Kosik nie zauway podzielnoci 48 przez 3?
    Jaka jest szansa, e redaktor tego nie wyapa?

    ZEROWA!

    Dlatego to musi by cakowicie zamierzony zabieg.

    Chwil po tym jak Net zastanawia si nad tymi 48 funtami, Felix mwi "Moe natura niesnu wpywa te na nas. W zwykym nie te zdarza si, e zachowujemy si jak gupcy." W tym momencie jasne jest, e zastanawiajc si nad 48 Net (znakomity matematyk przecie) by ju w nienie.

    Zastanawia mnie jednak kolejne zastanawianie si nad cen, ju w drodze powrotnej. Poniewa nie jest to ani przypadek, ani bd, co musi oznacza. By moe jest to takie mrugnicie okiem autora, e caa historia jest niepowana i naley j bardziej traktowa jak sen, ni na serio. Potwierdzaby to absolutny brak logiki epilogu i inne zakoczenie roku ni SCH. By moe w kolejnym tomie okae si, e KDM jest zupenie nie powizana z reszt i to by jeden wielki sen? A moe autor zostawia sobie furtk, eby w kolejnym tomie histori kontynuowa lub si od niej odci, w zalenoci od odbioru przez czytelnikw?


    Felix mi nie przeszkadza, Net nadal jest netowaty, Nika jaby ciut za bardzo wszechwiedzca.
    Co jednak mi podpado w porwnaniu do poprzednich tomw to wyrane sugestie, e zwizki Felixa z Laur i Niki z Netem s ju mniej platoniczne. Niby OK, ale jednak oni maj zaledwie 15 lat. Ale moe za stary jestem.

  7. #27
    Zaciekawiony FNiN Awatar dative.
    Doczy
    Apr 2010
    Pe
    Wiek
    27
    Posty
    40

    Domylnie Odp: 48:3

    Cytat Zamieszczone przez pawelw Zobacz posta

    Co jednak mi podpado w porwnaniu do poprzednich tomw to wyrane sugestie, e zwizki Felixa z Laur i Niki z Netem s ju mniej platoniczne. Niby OK, ale jednak oni maj zaledwie 15 lat. Ale moe za stary jestem.
    Oj, zdecydowanie! Mnie si to najbardziej rzucio w oczy w drugim tomie "wiata Zero". Net zosta z Nik, ktra miaa si przebra i odwiey, a Felix...tak jakby przyapa ich w nieco niezrcznej sytuacji.
    Nie tylko Ciebie to dziwi. Ja mam wraenie, e cho przez kilka ksiek bohaterowie uczszczali do drugiej klasy gimnazjum, to w jednym roku szkolnym dojrzeli w "tych sprawach" a nadto. Troch jakby autor traktowa ich jak starszych nastolatkw, ale jako wci odwleka popchnicie ich na kolejny etap edukacji.

  8. #28
    Wokulski Awatar Fileas
    Doczy
    Mar 2012
    Pe
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Po przespaniu si z lektur KDM.
    1. Bohaterowie. Zachowanie Felixa - zaskakujce, nietypowe, ale jak najbardziej wytumaczalne. Pitnastolatek, ktry nastawia si na wakacje ze swoj dziewczyn i wcieka si, nie jest niczym dziwnym. Dodajc do tego jego zachowanie z SCH, Felix w kocu wykracza poza schemat "zawszemdryogarnityspokojnyiwszystkorataujc y", a robi si ciekaw postaci. Niestety nie da si tego powiedzie o pozostaych bohaterach - Nika nigdy nie bya najlepiej napisan postaci, nie ma ani poprawy ani pogorszenia. Net staje si naprawd irytujcym cebulakiem na wakacjach i powtarza tylko siebie z poprzednich czci (swoj drog nie dziwi si, e Felix by wcieky). Zupen porak jest Laura - dziewczyna od zmylania szalonych historii w 3K, staa si czym pomidzy on a matk-polk.
    2. Styl. Bardzo duo dialogw, miaem wraenie, e biegn przez ksik nie majc czasu na zastanowienie si "co si waciwie dzieje". Osobicie nie przepadam za tak form, ale kto co lubi. Zwaywszy na to, e dialogi u Kosika s o niebo lepsze ni opisy - moe to i lepiej. Humoru raczej brak - zwaywszy na to, e pojedyncze arty, ktre si pojawiay byy raczej wymuszone (gwiazda mierdzi, serio?), to moe i te lepiej. Duy plus za zwizo.
    O ile dwa pierwsze punkty, pomimo uwag, zaliczam mimo wszystko na plus, niestety rozczarowuje...
    3. Fabua:
    a) Kiedy to ju byo. Ja wiem, e postmodernizm itd. Ba, myl, e nawet z przyjemnoci czytaoby si KDM - ktre (chyba celowo) jest zbitk motyww z Paacu Snw, Trzeciej Kuzynki i Puapki Niemiertelnoci, ale... ostatnie cztery ksiki z serii to: przerbka TMK rozbita na dwie czci, zbir opowiada do kadej czci i cz, w ktrej nic si nie dzieje. A teraz dostajemy cz bdc jednym wielkim autonawizaniem. Fajnie - ale Kosik mia pisa tylko do momentu, w ktrym skocz mu si pomysy.
    b) Gdzie ju to byo. Pomys na ksik - we stary dom, dodaj do tego koszmarne sny, kltw i histori o mioci. Dotd wywiechtane motywy we FNiN (TMK, Paac Snw, Trzy Kuzynki, S0) byy dobrze ogrywane, pojawiao si co zaskakujcego, oryginalnego, wieego. Kiedy musiao si nie uda.
    c) Bohaterowie wszystko wiedz. Nie zastanawiaj si, co, jak i dlaczego. Wiedz. A jak nie wiedz to Nika ma przeczucie i ju wiedz. A jakby jeszcze nie wiedzieli to zniknie Felix. Jak wrci to ju bdzie wiedzia. Bohaterowie budz si i wiedz, e mieli wsplny sen... A to dopiero pocztek wszechogarniajcej wszechwiedzy. To jednak ogromne pjcie na atwizn, i dosy niesympatyczne zagranie, w przypadku ksiki, ktrej gwn ide jest rozwikanie zagadki.
    d) Zakoczenie fatalne. No, ale najwiksi pisarze w historii pisywali fatalne zakoczenia.
    d) S te plusy - byo zdecydowanie mniej chaotycznie (ale chyba wanie przez to mniej oryginalnie), jest spjnie, zostawienie Felixa byo nieco... niezrczne, ale rozdzielona superpaczka staje si ciekawym leitmotivem.

    Podsumowujc - poniewa ceni sobie FNiN raczej za ten specyficzny kosikowy styl, uwaam KDM za zadowalajc ksik. Najlepsz od czasu Trzech Kuzynek, co niestety raczej wiadczy le o BM, 0 i SCH, ni dobrze o KDM. Poza tym podtrzymuj moj opini, e Felix, Net i Nika si wyczerpali i wolabym raczej, gdyby Kosik zakoczy t seri i zacz pisanie nowej.
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 25-11-14 o 16:34
    Pukownik Aureliano Buendia zorganizowa trzydzieci dwa zbrojne powstania i wszystkie przegra. Wyszed cao z czternastu zamachw, siedemdziesiciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinw plutonu egzekucyjnego. Odrzuci doywotni rent ofiarowan mu po wojnie i do pnej staroci utrzymywa si ze sprzeday zotych rybek.

  9. #29
    Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Nov 2014
    Pe
    Wiek
    28
    Posty
    7

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    @fileas
    Kosik powiedzia, e bdzie pisa jeszcze o fnin do koca ich liceum, a nie e do skoczenia si pomysw.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 28-11-14 o 22:08

  10. #30
    Masz barna! Awatar Isaa
    Doczy
    Feb 2013
    Pe
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Cytat Zamieszczone przez Deop Zobacz posta
    @fileas
    Kosik powiedzia ze bedzie pisa jeszcze o fnin do koca ich liceum a nie ze do skoczenia sie pomysw
    No to ciekawe, bo ja co wywiad sysz, e dopki nie skocz si pomysy.
    Tak btw to chyba chodzi o koniec gimnazjum, bo jeli ta seria miaaby jeszcze trwa 4 fninowe lata, to chyba zdyabym mie wnuki.

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

     

Uprawnienia umieszczania postw

  • Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad