<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11
    Zainspirowany FNiN Awatar Ilovefnin
    Doczy
    Jan 2014
    Pe
    Posty
    73

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Tak, jest krtsze od GNL (a przynajmniej ja to przeczytaam szybciej ni t pierwsz cz) i ponad poow ksiki opisuje to, jaki to Felix jest zy na Laur, co do niego nie podobne i troch wkurzajce, bo jej nie ma, a ta gadanina toczy si, tak jak wspomniaam wczeniej przez poow ksiki, i zamiast rozwija akcj, to czytajc to czuam jakbym czytaa jaki romantyczne opowiadanie, a nie ksik pana Kosika.
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 20-11-14 o 20:20

  2. #12
    Zainspirowany FNiN Awatar Zoty Je
    Doczy
    Apr 2012
    Pe
    Wiek
    24
    Posty
    89

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Hmmm... Czytajc wasze opinie zastanawiam si, czy nie mam jakiego wypaczonego gustu czytelniczego...
    Ksika, oglnie mi si podobaa, na pewno bya lepsza ni SCH. Humoru znalazam w niej wanie nadspodziewanie duo. I jak zasiadam do niej z nastawieniem "Kosik si wypali" (po SCH tak czuam), to skoczyam mile zaskoczona Podenerwowao mnie tylko zakoczenie, troch jakby czas premiery si zblia a autor za wszelk cen chcia skoczy. No i pominicie wtku Felixa w Londynie... Tak si nie robi.
    Oglnie ksika nie jest najlepsz w serii, ale przerasta zdecydowanie SCH, PS, i BM.

  3. #13
    Masz barna! Awatar Isaa
    Doczy
    Feb 2013
    Pe
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Jak widz czas narzekania na nowego FNiNa zaczty.

    Najlepszym podsumowaniem tej czci jest: nijaka. Napisana tak, e czyta si dobrze i szybko, nie byo wepchnitego na si humoru, przez co KDM jest najmniej miesznym Feliksem, ale zdecydowanie wol si nie mia ni dosta "humor" w stylu pierwszej czci SCH. Oprcz tego miaam poczucie, e wszystko ju byo: horrorowaty klimat by (3K), wsplne nienie byo (PS), ba, nawet sia niepozwalajca na zrobienie czego bya (TMK). Ale... no sorry, upchnicie motyww z najlepszych czci do kolejnej ksiki nie sprawi, e stanie si ona wietna.
    Dodatkowo niepowane zachowanie chopakw. Net - typowy Polaczek. Felix - zakochany, zachowujcy si nie jak Felix, czasem miaam wraenie, e wzi niedawno lub z Laur i musi z ni spdza cay czas, bo inaczej jest agresywny i nie do ycia.
    Wanie, Laura. Jest niesamowicie na doczepk w tej serii. Z jednej strony jest cigle obecna i Felix o niej cigle myli, ale pojawia si rzadko, mam wraenie, e na si. Nie mwi, e jestem jej mioniczk (raczej wrcz przeciwnie ), ale lepiej, eby pojawiaa si tak, jak w 3K, a nie tak totalnie z dupy.

    Dugo mi nie przeszkadzaa, lepiej, eby ksika bya krtsza, a nieco bardziej trzymajca si kupy ni SCH. Irytowaa mnie za to ilo przypisw. Mylaam, e jest to dla troch bardziej rozgarnitych ludzi, ktrym nie trzeba tumaczy, czym jest rollercoaster.

    No, i dowiedziaam si bezcennej rzeczy, a mianowicie, e 48 nie dzieli si przez 3. Niestety, moja wiedza i kalkulator mwi co innego, wic kto si musi cofn do podstawwki: albo ja i kalkulator, albo kto, kto to sprawdza.
    Ostatnio edytowane przez Isaa ; 20-11-14 o 19:09

  4. #14
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Doczy
    Jun 2008
    Pe
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Wyami si i powiem, e mnie si podobao


    Byo par nielogicznych rzeczy, jak 48 niedzielce si przez 3 czy to, e Nika i Net najzwyczajniej zostawili Felixa w obcym, zagranicznym miecie bez dachu nad gow, na pastw samego siebie (serio, WTF? myl, e nawet Geralda by tak nie zostawili, co dopiero przyjaciela); kradnicie monet z fontanny - huh?, ale generalnie byo spoko. Akcja bya szybka, nie duyo si zbytnio. Dziwio mnie zachowanie Felixa - bo ja rozumiem, e si zakocha, ale bez przesady, e taki by zrozpaczony, jakby kto co najmniej zadga Laur owkiem. Net za to zachowywa si oglnie jak kawa gnojka, co delikatnie mnie denerwowao.
    Zakoczenie faktycznie troch spycone, ale jak dla mnie nie takie za tragiczne.


    Oglnie rzecz biorc, mimo wielu niedocigni - wystpujcych zreszt we wszystkich chyba czciach FNiN - czytao mi si dobrze i lekko.

    PS
    Irytowaa mnie za to ilo przypisw. Mylaam, e jest to dla troch bardziej rozgarnitych ludzi, ktrym nie trzeba tumaczy, czym jest rollercoaster.
    True point.

    Ile to ma wlg. stron?
    Jako 390-410, gdzie w tym przedziale, nie chce mi si sprawdza dokadnie
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 20-11-14 o 20:41
    "Bar Najlepsze eberka Hargi w pobliu portu prawdopodobnie nie zalicza si do najlepszych lokali miasta. Obsuguje klientw, ktrzy preferuj ilo nad jako i rozbijaj stoy, jeli jej nie dostan. Nie szukaj potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol dania konwencjonalne, jak embriony ptakw nielotw, mielone organy w powoce jelit, plastry ciaa wi czy bulwy bylin przypalane w zwierzcym tuszczu; w ich gwarze okrela si je jako jajka, kiebas, bekon i frytki."

  5. #15
    Masz barna! Awatar Isaa
    Doczy
    Feb 2013
    Pe
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Ile to ma wlg. stron?
    398, ale lepiej, e nie jest za dugie. Ale faktycznie, wyglda strasznie cieniutko.

  6. #16

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Za to dedykacja ksiki mnie wzruszya.

  7. #17
    Zaciekawiony FNiN Awatar dative.
    Doczy
    Apr 2010
    Pe
    Wiek
    27
    Posty
    40

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    Zazwyczaj przed przeczytaniem ksiki nie wchodz w tego typu wtki. Nie chc spojlerw. Jednak "FNiN i Sekret Czerwonej Haczy" rozczarowao mnie do tak duego stopnia, e po tej czci si w sumie spodziewam tego samego. Z drugiej strony w najbliszej przyszoci nie mam kiedy przeczyta tej ksiki i nie mogam si powstrzyma.
    Wasze opinie tylko mnie do signicia po ni zniechcaj. Czytam o kolejnych lukach i duych niedocigniciach. Ale najgorsze to ten emocjonalny Felix. Serio? Z waszej relacji jego postawa...Werter reaktywacja? Bohater romantyczny, ktry przeywa nieszczliw mio i jest niezrozumiany przez otoczenie? Powanie?
    Pamitam jego monologi wewntrzne w Orbitalnych Spiskach. Jego posta jest znana z tego, e nie uzewntrznia emocji. Poza tym chciaam przypomnie, e mia jakie wtpliwoci co do Laury. Przede wszystkim porwna j z Nik i porwnanie to nie wypado dla niej korzystne. Logiczn konsekwencj takich rozterek mgby by wic jaki kryzys w ich zwizku, a nie...jako w SCH w ogle za ni nie tskni.

  8. #18
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Doczy
    Sep 2010
    Pe
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    A propo SCH, to jednak troszku mnie si nie podobao, e to midzy Felusiem i Nik si ot tak rozwiao... Do koca miaam nadziej, ale w SCH to chyba by tylko taki "skok w bok"...
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyci, wiemy jak bawi si bez maa
    Wiemy jak katowa, by ofiara zapakaa
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noe, ktrych nie ma nikt inny
    Do zabawy ogie i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  9. #19
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Doczy
    Apr 2009
    Pe
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    A ja powiem tak: ani dugo (tj. krtko), ani uczuciowo Felixa mi nie przeszkadzay. Zakochany Felix i jego kompletny brak racjonalizmu jeli chodzi o Laur by moim zdaniem bardzo fajnym motywem (byle nie naduywa w przyszoci). Za to mialem wielokrotnie wraenie, e le przypisano zachowania i wypowiedzi do przyjaci: zachowywali si jakby pozamienia im osobowoci - i nie mwi o tym, kiedy Net prbowa rekompensowa brak Felixa, wtedy byo to nawet cakiem ok.

    Miaem te cigle wraenie, e czytam PS, brak wtku Felixa w Londynie te jest dosy wyrany, jakby zepchnito go w bok. W ogle brakuje mi tej rewizyty, spotkania z Angusem itd. - wtek przewodni praktycznie od pocztku zosta ucity. No i oczywicie nieszczsne 48.

    Jednak podsumowujc nie powiedziabym, e to najgorsza cz. Czytao si dosy szybko, raczej przyjemnie, ale za to brakowao mi troch humoru, par razy si umiechnem, mniej ni zwykle. Akcja bya poprowadzona bardzo szybko, czasami zbyt duo mwiy przeczucia, chocia sam fakt motywu snw wymusza pewn nierealno i wydarze, i rozwizania. Generalnie nie potrafi oceni KDM jednoznacznie - mam odczucia mocno neutralne po przeczytaniu KDM.
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 21-11-14 o 13:23

  10. #20
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Doczy
    Oct 2011
    Pe
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domylnie Odp: Oglne opinie o ksice [uwaga, spojlery!]

    To nie byo takie ze... Na pewno duo lepsze od SCH, chocia trzy "niezalene" czci pod rzd to, jeli dobrze pamitam, dwa lata (!), odkd czytalimy "normalnego" FNiNa! Najwyszy czas co z tym zrobi.
    Bardzo razio mnie te 48 funtw. Bo nie jestem genialnym matematykiem ktry na kartce moe rozgry dziaanie szedziesicioletniego teleportera, a od razu zauwayem bd (SZESNACIE!).
    No i steampunk - sowo klucz, ktre wprowadzio mnie w radosne oczekiwanie, a pozostawio niedosyt. Bo co to za steampunk - raptem trzy sny, czyli w przeoeniu na dugo w moim przypadku par minut czytania (cznie). No i wanie - sen. A e we nie mona wytumaczy wszystko, to wedug mnie pjcie na atwizn. "Niemoliwe, ale tak jest, bo to sen" - powanie? A by tak reklamowany - i z tyu ksiki, i na okadce, i w wielu innych miejscach!
    Dugo wywouje u mnie mieszane uczucia. Podoba mi si taki szybki nurt akcji, ale w tym przypadku to byo po prostu ucicie. Bo mona to rozwlec tak, by miao 200 stron wicej. Ale mona te te 200 stron zapeni rwnie szybk akcj - jak dla mnie byoby super, a wymagaoby tyle pracy, co rozwlekanie.
    A tajemnice? Cz po felixowemu wydedukowa Felix - okej. Cz przeczytaa Nika w licie - okej. Ale reszta to "przeczucia"! Zgadzam si z kamem, troch za duo mwiy, brakowao dociekania.
    No i zakoczenie - przybyli, otworzyli, przeczytali. Koniec. Czemu tylko Nika moga otworzy pudeko? Czym bya Nocna Sia (jak dla mnie do domylenia, ale tak samo jak Dzienna, ktra jest "rozwlekle" opisana...)? Te i inne pytania - po co to wyjania, przecie nikogo to nie bdzie ciekawio.
    Poza tym, Angus i William - kompletnie olani. No rozumiem, pomyka Neta miaa by w zaoeniu mieszna i tak dalej. Ale po przyjedzie do Beastlycrag bya mowa o Angusie przez chwil, pniej wzmianka o Williamowym fejsie, koniec. Nawet przyjazd Laury udao si dopchn! A oni?!
    Huh. Mgbym napisa wicej, ale z powodw grawitacyjnych tego nie zrobi. Najwyej poodpowiadam troch pniej.
    "Odrzucam wasz rzeczywisto i zastpuj j swoim wasnym wiatem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

     

Uprawnienia umieszczania postw

  • Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad