<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    24

Domyślnie Pierwszy fragment FNiN13

Pośród już coraz bardziej jesiennej pogody pojawia się iskierka nadziei - oto na blogu Rafała Kosika zamieszczony został pierwszy fragment trzynastej części Felixa, Neta i Niki!

Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik
    Kolejny wstrząs podrzucił go na dobre dziesięć centymetrów w górę i zmusił do przyjęcia normalnej pozycji. Nika ścisnęła jego rękę.
    – Zapnijcie pasy – poradził Felix, który przez cały czas na wszelki wypadek miał zapięty pas.
    Wyświetliła się w tej chwili lampka z ikoną zapięcia pasów i rozległ się głos z interkomu:
    – Proszę państwa, mówi kapitan Awaria. Zbliżamy się do strefy turbulencji. Może nami trochę potrząsnąć.
    W głośnikach coś szczęknęło, zaskrzypiało i zatrzeszczało. Wydobywał się z nich cichy szum.
    – Awaria interkomu? – zapytał Net.
    – Zapomnieli wyłączyć mikrofon – stwierdził Felix.
    Samolotem potrząsnęło jeszcze mocniej niż poprzednio, czemu towarzyszyły nasilone trzaski z głośników.
    – Jezus Maria! – dobiegło z interkomu. – Widzisz ten front atmosferyczny?
    W samolocie zrobiło się nagle zupełnie cicho, jeśli nie liczyć szumu silników. Net wychylił się przez Nikę do okna. Samolot wciąż leciał przez idealnie przejrzyste powietrze, pod błękitnym niebem bez jednej chmurki. Za to z przodu, od horyzontu po horyzont ciągnął się wał ciemnych chmur sięgających niemal ziemi.
    – Granica między Anglią a Szkocją – ocenił Net.
    – Pamiętasz, co było pięć lat temu, jak tu lądowaliśmy? – dobiegło z interkomu.
    – Weź ty mi nie przypominaj. Do dziś się budzę z krzykiem.
    Pasażerowie w całym samolocie wiercili się i rozmawiali przyciszonymi głosami. Stewardessa szła już szybko z końca samolotu, żeby uświadomić pilotów, co się dzieje, ale kolejny wstrząs zmusił ją do powrotu na fotel.
    – Trzęsie jak fura na bruku. – Net zacisnął mocniej pas.
    Nika wyjrzała przez okno i natychmiast tego pożałowała. Skrzydło bujało się, jak wielka trampolina po skoku pływaka. Oparła głowę o zagłówek i zacisnęła powieki.
    – Powiedz im, że nie ma żadnego zagrożenia. Jeszcze nam tu zaczną panikować.
    – Nie lubię tak kłamać.
    – Czasem trzeba.
    – OK, już dobrze, trochę im nakłamię.
    Głośniki zachrobotały i zamilkły na kilka sekund, po czym znów zatrzeszczały i zaczęły szumieć.
    – Bardzo dobrze im powiedziałeś. Widzisz, masz gadane, nie to co ja.
    – Myślisz, że łyknęli?
    – Przecież nie znają się na lotnictwie, więc na pewno.
    – Pomylili pozycję wyłącznika interkomu. – Felix pokręcił głową.
    – Oby nie pomylili pasa startowego z morzem – rzucił Net. Gdyby nie to, że musiał podtrzymywać na duchu Nikę, już zacząłby panikować.
    Trzęsło jak w samochodzie jadącym z dużą prędkością po dziurawej jezdni. Wszystkie plastiki trzeszczały i piszczały. Gdzieś z przodu zaczęły też piszczeć dziewczyny.
    – Rano pokłóciłem się z żoną, ech…
    – No, nie można się żegnać w złości. Nie znamy przecież dnia ani godziny.
    Nika przemogła się i wyjrzała przez okno. Ściana chmur zbliżała się szybko. W dole przesuwały się zielone pagórki i jeziora. Tu pogoda była idealna.
    – Teraz będzie najgorzej.
    – Dzięki za informację… – syknął Net.
    Świat za oknem zniknął, jakby ktoś podmienił zwykłą szybę na jej odpowiednik z mlecznego szkła. Towarzyszył temu potężny wstrząs, po którym zrobiło się względnie spokojnie. Drgania były ledwo wyczuwalne. Końcówka skrzydła co chwilę to pojawiała się, to znikała w białej mgle. Net i Nika odetchnęli z ulgą, za to na Felixie ani turbulencje, ani chmury nie robiły wielkiego wrażenia.
    – Nienawidzę latać bez widoczności.
    – Znowu… – Net dotknął czoła.
    Stewardessa szybkim krokiem szła przez cały samolot do kabiny pilotów. Gdy zamknęły się za nią drzwi, przez szumy z głośników dało się wyłowić jej przyciszony głos, ale nie sposób było zrozumieć słów.
    – Helena, co tak szepczesz? Tu nikogo nie ma.
    Cały samolot nadstawiał uszu, żeby wyłowić coś z szumów.
    – Co…? Dopiero teraz nam mówisz?!
    – Były turbulencje. Nie mogłam wstać.
    – A nie mogłaś użyć słuchawki interkomu?
    – Przecież nie działa, jak są włączone głośniki.
    – Ech… Powiedzmy im, że… że to było słuchowisko radiowe dla umilenia czasu.
    – Przecież oni to słyszą!
    Dopiero teraz głośniki zamilkły. Stewardessa zamknęła za sobą drzwi kabiny pilotów. Przeszła przez cały samolot z miną „bardzo nic się nie stało” i wzrokiem utkwionym w jednym punkcie gdzieś koło ogona samolotu.
    Dźwięk silników zmienił się minimalnie i przycichł.
    – Schodzimy. – Felix leniwie przewrócił stronę ksiązki. – W sensie, że się zniżamy do lądowania.
    Net spojrzał na niego z lekkim rozdrażnieniem.
    – Podziwiam twój spokój stary – powiedział. – Ale czy łaskawie mógłbyś się nie bać w mniej ostentacyjny sposób?
    – Teraz nie ma się czego bać. – Felix wzruszył ramionami. – Większość katastrof wydarza się dopiero podczas lądowania.
    Źródło: http://rafalkosik.com/felix-net-i-nika-13-fragment-1
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    24

Domyślnie Odp: Pierwszy fragment FNiN13

Długo czekaliśmy (przynajmniej w moim odczuciu), ale fragment zapowiada ciekawą książkę :3 Czekam na więcej.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge

Zainspirowany FNiN Awatar Złoty Jeż
    21

Domyślnie

Yay! Czy to wymiana międzynarodowa w drugą stronę czy mi się tylko wydaje?

Zegix Awatar Zegarmistrz
    3,648

Tak, to wymiana szkolna, przyjaciele lecą za granicę, to potwierdzone info od Kosika .

Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    23

Czekam, zapowiada się dużo kosikowego humoru

Zainspirowany FNiN
    24

Bardzo dobry fragment, szczególnie ostatnie zdanie wypowiedziane przez Felixa - to Net się musiał poczuć pocieszony Mam nadzieję, że książka okaże się być na równie wysokim poziomie.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 26-09-14 o 09:49

Zaciekawiony FNiN
    22

Chciałabym, żeby spadli w Trójkąt Bermudzki. Takie marzenie. Wymyśliłam to 5 lat temu.

Lunatyk Awatar Drago
    29

Cytat Zamieszczone przez Helson Zobacz posta
    Chciałabym, żeby spadli w Trójkąt Bermudzki. Takie marzenie. Wymyśliłam to 5 lat temu.
    Ciężko by to było osiągnąć, bo Trójkąt Bermudzki nie jest po drodze z Polski do Wielkiej Brytanii.

A fragment bardzo zabawny. Pozostaje mieć nadzieję, że ten tom będzie lepszy od SCH.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    28

A fragment bardzo zabawny. Pozostaje mieć nadzieję, że ten tom będzie lepszy od SCH.
    SCH ciężko będzie przebić...
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    23

Nie jestem pewna czy wyroslam juz z FNiN czy ten fragment mnie bardziej odepchnal niz zachecil. Gdzie tu jest humor? Odnosze bardzo silne wrazenie ze jest on wepchniety na sile, nie wychodzi naturalnie. No i powtarza sie schemat: Ludzie dookola poza naszymi bohaterami to tepi idioci. Piloci nie wylaczyli intercomu i tego nie zauwazyli, ale Felix wiedzial doskonale co sie stalo. Haha, jakie to fajne. Pilot ma na nazwisko Awaria, Haha, Net zrobil zart ktory opiera sie na awarii sprzetu. Nika jest Nika, Net jest Netem a Felix Felixem czyli ogolnie nic specjalnego.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów