<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Rozwój postaci między GNL a TMK

    Nie wiedziałem, do której części serii przypisać ten temat, więc wstawiam go tu
    Ostatnio, w oczekiwaniu na 13. częśc serii zacząłem powtarzać serię od początku, i podczas czytania TMK naszło mnie takie spostrzeżenie, że charaktery postaci między pierwszym a drugim tomem nieco się zmieniły. Szczególnie widać to chyba na przykładzie Neta, który w "Gangu..." jest, jak dla mnie zdecydowanie mniej tchórzliwy (poza tym, że boi się Mortena) - w końcu wspólnie z Felixem planował poszukiwania skarbu babci Lusi, a na koniec rozdziału ze św. Mikołajem sam przyznał Nice, że zrobił to przede wszystkim dla samej przygody. Jest tu też nieco bardziej nieczuły na innych, często nie myśli do końca o konsekwencjach swoich czynów ( list do prezydent w 3. rozdziale.), i nie rzuca śmiesznymi odzywkami tak często, jak w kolejnych tomach. W "Gangu" , ogólnie, Felix wydaje mi się zdecydowanie weselszy od niego. W postaciach Felixa oraz Niki zaszły mniejsze zmiany, , ale np. jak pisałem, Felix zdaje się poważnieć dopiero od TMK, a Nika ma w kolejnych częściach słabsze działanie mocy, najczęściej ograniczające się do przeczuć, niż do pchania Nart pod górę czy możliwości porozumiewania się ze zwierzętami ( choć trzeba przyznać, że to ostatnie znów pojawiło się w SCH)
    To tylko moje spostrzeżenia, ale ciekawi mnie, czy Wy też zauważyliście coś takiego, a może macie przeciwne zdanie niż ja?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Rozwój postaci między GNL a TMK

    Też to zauważyłam, ale mam jeszcze inne spostrzeżenia. Cały GNL jest jakby inny niż wszystkie pozostałe części FNiN. Trwa aż cały rok szkolny, wydarzenia są mniej szczegółowo opisane (najcieńsza książka), no i są bardzo nieprawdopodobne. Skarb gnoma, narty, niedźwiedź. Podobno Kosik na początku planował zrobić osobne opowiadania, zamiast jednej dużej książki. Pewnie nie planował aż tylu części. Za to podoba mi się spójność, która po TMK zaczyna lekko słabnąć, a w SCH jej brak osiąga swoje apogeum, żal mi tylu porzuconych wątków, no nic, zboczyłam trochę z tematu

  3. #3
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Rozwój postaci między GNL a TMK

    Też odniosłam takie wrażenia Oprócz tego GNL wydaje mi się jakby odrębną częścią serii Rozdziały nie bardzo się kleją, fabuła nie do końca jest spójna i płynna... Jednym słowem nie za bardzo lubię GNL

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Rozwój postaci między GNL a TMK

    Mi się za to GNL wydaje bardzo spójne - roboty modułowe, Kuszmiński - wszystko się idealnie wyjaśnia, ale masz rację, że każdy rozdział wygląda jak inna, mała historia.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar popła
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Rozwój postaci między GNL a TMK

    Przyznam, że GNL jest inne od pozostałych części, ale to ono urzekło mnie i zmusiło do przeczytania reszty. Na początku każda przygoda wydaje się odrębnym tematem, a potem okazuje się, że to wszystko jakoś, nie wiadomo jakim cudem jest ze sobą powiązane.
    Zdaje mi się, że zaczynamy odbiegać od tematu .
    I jeszcze takie pytanie (trochę mi wstyd), która to jest część SCH?

    ok! Przypomniałam sobie Sekret Czerwonej Hańczy. A myślałam, że przeoczyłam którąś część

    //Nie pisz dwóch postów pod rząd. Używaj opcji edytuj post.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 20-02-15 o 22:17 Powód: double-post

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę