<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Tropico

  1. #1
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Tropico

    Jak zauważyłem, kilka użytkowników forum zna tą serię gier... Tropico 1, Tropico 2, Tropico 3, Tropico 4 i Tropico 5. Osobiście grałem w trójkę i bardzo mi się podobała, nie mam zastrzeżeń, chociaż trochę szkoda że w trybie fabularnym zablokowano niektóre budynki np. fabryki czy hotele. Proszę wypisywać tu swoje opinie o tej grze. Dla niewtajemniczonych - Tropico to seria gier strategicznych, które łączą zarządzanie państwem - politykę - z zarządzaniem ekonomią pewnej wyspy. Możesz kazać budować różne budynki, potem przychodza budowniczowie i ci budują. Jednakże, jak myślałem na początku nie jest to zwykła gra tego typu - tu nie chodzi tylko o stawianie budynków. Bardzo zainteresował mnie aspekt polityczny - możemy na początku wybrać tło naszej postaci, czyli na przykład w jaki sposób zdobył władzę - czy został osadzony przez CIA albo KGB, a może zdobył poprzez rewolucję komunistyczną? Każda z tych rzeczy poprawia albo pogarsza stosunki z daną frakcją, np. osadzony przez CIA polepsza stosunki z USA, pogarsza z ZSRR, rewolucja komunistyczna - na odwrót, "fanatyk religijny" polepsza z klerykałami a pogarsza z intelektualistami.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  2. #2
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Tropico

    O matko, to wyszła już nawet 5? Jestem tak bardzo zapóźniona ;_;

    Anyway, Tropico jest grą, nad którą spędzałam najwięcej czasu (nawet przed Simsami )... no, już trochę temu, dawno w sumie w to nie grałam. W zasadzie Antologia 1 i 2 była pierwszą grą, którą kupiłam, kiedy w końcu rodzice zdecydowali się na komputer.
    Najlepsza była chyba dwójka: zarządza się piracką wyspą, trzeba porywać niewolników i dbać o swoich piratów. Ta część była po prostu inna od wszystkich strategicznych gier, w których trzeba zarządzać miastem. Te emocje, kiedy obce mocarstwa pokonały mój statek i straciłam wspaniały galeon. Ech, aż bym sobie pograła...

    W każdym razie grę polecam, w zasadzie nie znam nikogo, kto zagrałby i komu by się nie spodobała.

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Tropico

    W dwójkę nie grałem, mówisz że fajna? To może spróbuję
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  4. #4
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Tropico

    No, fajna fajna, część pierwszą z dodatkiem Rajska Wyspa plus dwójkę można kupić za niecałe 20 zł, nawet w Media Markt.

  5. #5
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Tropico

    Zerknąłem na Steamie. Ceny zaczynają się od 5 euro (Tropico Reloaded) a kończą na 45 euro (Tropico 5). Ale na przykład 3 można dostać za 7. To dobra cena za El Presidente.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Tropico

    Jak w dwójce zdobywać nowych piratów?
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  7. #7
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Tropico

    Albo werbujesz z jeńców (w dekretach masz opcję 'Branka'), albo "zdobywasz" ich w trakcie walk z innymi statkami w trakcie rejsów.

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Tropico

    Nie lubią mnie ci moi piraci. Mają mały poziom zadowolenia.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  9. #9
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Tropico

    Więcej anarchii! A tak serio to rób dzielnice dla piratów i osobne dla jeńców, bo albo Ci się pobuntują, albo piraci znienawidzą.

  10. #10
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Tropico

    Taka ciekawostka - Tropico 3, obok wielu innych świetnych gier, jest dostępne na stronie CDA. Najprościej wpisać w wyszukiwarce "cd action" i otworzyć podstronę "seriale" z poziomu wyszukiwarki.
    EDIT:
    Co mi tam, rzucę linkiem: http://www.cdaction.pl/seriale/
    Ostatnio edytowane przez FanNeta123 ; 25-08-14 o 10:36
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę