<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odpady radioaktywne

    To pierwsze opowiadanie, a w zasadzie drabble (ma równo 100 słów, przynajmniej tak mi się wydaje), które publikuje na tym forum. Proszę o opinie i ewentualne wytknięcie błędów .

    ***
    Chłopak oderwał wzrok od ekranu komputera. Usłyszał, że zatrzasnęły się drzwi. Westchnął i ubrał pomarańczową bluzę ze znakiem "Radioactive".
    Włączył małe urządzenie trzymane w ręku. Postawił je pomiędzy stertą papierów a kubkiem z coca-colą. Nie zdążył nawet wrócić do swojego wcześniejszego zajęcia, gdy z urządzenia wydarł się przeciągły, głośny dźwięk. Zbiegł po schodach.
    Wszedł do specjalnego pomieszczenia. Zauważył obiekt, który wydawał z siebie okropne dźwięki i ze zgrozą uznał, że musi się czymś zająć. Odwiązał opakowanie i chusteczką podcierając czułe miejsce obiektu, wyrzucił odpady do zbiornika. Powtórzył tę operację jeszcze raz i odetchnął z ulgą.
    Net zmienił właśnie pieluszki bratosiostrze.
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar _Fninka_
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    34
    Posty
    102

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Chyba się zgadza te 100 słów. Spodobało mi się, o ile można tak powiedzieć o kilkunastu linijkach W środku mogłabyś pisać dłuższe zdania, chociaż pewnie ta setka, by się już nie zgadzała. Może teraz weźmiesz się za coś dłuższego...?

  3. #3
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Cytat Zamieszczone przez _Fninka_ Zobacz posta
    Chyba się zgadza te 100 słów. Spodobało mi się, o ile można tak powiedzieć o kilkunastu linijkach W środku mogłabyś pisać dłuższe zdania, chociaż pewnie ta setka, by się już nie zgadzała. Może teraz weźmiesz się za coś dłuższego...?
    Dziękuje za opinie, i tak, masz rację, niestety gdyby rozbudować te zdania, ilość słów by się nie zgadzała. Zapewne niedługo napiszę coś dłuższego, ale przez kilka ostatnich dni miałam "fazę" na takie króciutkie tekty .
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  4. #4
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Fajne, acz mocno za krótkie, by wypowiedzieć się więcej.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Krótkie, bo o to chodzi w tej formie . Sam spotkałem się z tym po raz pierwszy u nas na forum właśnie, gdzie niejaki Cezar napisał coś takiego właśnie. Dla mnie bardzo ciekawa sprawa, to ograniczenie zupełnie zmienia sposób pisania, no i odbiór tekstu.
    A tekst niezły, ale czy tytuł liczy się do tej setki?

  6. #6
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Dobre drabble, bo ma to, co oprócz zwięzłości najważniejsze - zaskakujące zakończenie.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Bardzo fajnie piszesz. Całkiem dobre drabble, powinnaś zacząć pisać dłuższe teksty
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

  8. #8
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Odpady radioaktywne

    Drabble ma tę zaletę, że jest już skończone, więc nie masz szans go porzucić, co stało się z wieloma fanfickami czy innymi opowiadaniami na tym forum oraz nie masz szans się przy tym "zepsuć" (wiesz o co mi chodzi - bardzo dobry początek, a potem odechciewa mi się go czytać. Chyba nie doczytałam do końca żadnego opowiadania, które wychodziło "na bieżąco" od kiedy jestem na forum).
    Nie będę powtarzać tego, co napisali moi poprzednicy - czyta się dobrze, fajne zakończenie. Wrzuć coś jeszcze.

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę