<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Creepypasta

  1. #1
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Talking Creepypasta

    Czy znacie jakieś dobre creepypasty? Mam propozycję, abyśmy je wrzucali do tego tematu i oceniali. Można je dawać zarówno w formie tekstu, jak również tak jak i ja z lektorem. Ja na sam początek daję:

    http://www.youtube.com/watch?v=GXjLYwmkxoM

    Uwaga: Jest ona miejscami wulgarna, ale mam nadzieję, że zarząd się nie obrazi

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    Ooo, tak! Swego czasu czytywałem je namiętnie w ilościach hurtowych. O ile popularne pasty w stylu Expressionless Woman, The Rake, czy Jeff the Killer nie robią na mnie żadnego wrażenia, bo są zwyczajnie śmieszne i na kilometr trącają fikcją, o tyle bardzo lubię pasty nieprzewidywalne, albo oparte na faktach (np. Tragedia na Przełęczy Diatłowa). Wszelkie pasty, związane z zaginionymi odcinkami Spongeboba, Simpsonów, czy z dziwnymi zdjęciami/filmikami, są tak samo śmieszno-nudne. A co do tematu - bardzo lubię tę pastę:

    http://straszne-historie.pl/story/4267
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #3
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    Do creepypast mam własny przedziwny sentyment, bo mam z nimi ciekawe wspomnienia
    Mam parę typów historii których wręcz nie znoszę np. sny, przedmioty z inteligencją, urban legend czy psychozabójcami. Najlepsze są z jakimś realnym miejscem, najlepiej w pobliżu Warszawy czy niedalekich okolic. To dodaje dreszczyku gdy wierzysz, że coś takiego mogło się dziać niedaleko Ciebie. Właśnie takie jak wspomniał wyżej Andrzej z "Tragedią na Przełęczy Diatłowa", albo swego czasu historia "Czarnej perełki" lub "Fortu", obydwie ze Srebrnej Góry.

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    Właśnie takie jak wspomniał wyżej Andrzej z "Tragedią na Przełęczy Diatłowa",
    Aaale Przełęcz Diatłowa jest na Syberii...

    http://www.paranormalne.pl/topic/229...nds-itp/page-2

    Cała historia z Przełęczą Diatłowa, powstał też (moim zdaniem - raczej marny) film pt.: ''Tragedia na Przełęczy Diatłowa''.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  5. #5
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    Źle skonstruowałam tę wypowiedź. Chodziło mi, że ogólnie lubię

  6. #6
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    Creepypasta o tulpach? Łał, tego się nie spodziewałem.

    No i w ogóle - "wideopasty" bardzo fajny pomysł, nie widziałem tego wcześniej, a idea w sumie słuszna i ciekawa, ale narrator bardzo ważny.

    Sam jakoś się tym nie pasjonowałem, kilka przeczytałem, kilka fajnych, nic poza tym, a widzę, że gatunek się rozwija ciągle .

    EDIT:
    Odsłuchałem - WTF
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 29-05-14 o 22:06

  7. #7
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    Cytat Zamieszczone przez Zegarmistrz Zobacz posta
    Odsłuchałem - WTF
    WTF w sensie pozytywnym, czy raczej negatywnym?

  8. #8
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    W sumie sam nie wiem .

    Generalnie historia moim zdaniem cienka, a tulpy mi się kojarzą jako jedną z najdziwniejszych rzeczy w internecie, więc to może też trochę kwestia podejścia. Nie było jakiegoś takiego konkretnego momentu a opowieść nieco naciągana - oczywiście abstrahując od tego, że fałszywa. Że "ten" tupla kazał mu kogoś zaatakować, że potem go przywiązali do krzesła... Imo słabe, naiwne, dziecinne wręcz.
    Cały czas też myślałem, że skończy się tak, że to narrator będzie tym wyimaginowanym tworem i o to w tej historii będzie chodzić.

    Z drugiej strony bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła forma audiopasty. Głupi podkład muzyczny potrafi całkowicie zmienić odbiór słyszanej opowieści, na dodatek miałem wrażenie, że w pewnym momencie nagle z głośników wydobędzie się jakiś krzyk, pisk albo cokolwiek (też pewne zboczenie po tych wszystkich internetowych screamerach). Sam głos narratora też bardzo ok, no i momenty, w których naśladował głosy postaci mogły wyjść zabawnie, a nie wyszły. Wszystko to zbudowało jakiś taki fajny klimat.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    http://www.youtube.com/watch?v=6Hlm2Zmj354

    Tutaj jeszcze jedna video pasta, tym razem jedna z moich ulubionych

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Creepypasta

    O, bardzo miło, że powstał taki temat, ponieważ tak samo jak Patrycjolona mam duży sentyment do creepypast. Chociaż raczej z tego powodu, że czytałem je od (w przybliżeniu, bo pamięć już nie ta) piątej klasy podstawówki, zaczynając od klasycznych urban legends po typowe pasty. No i moją przygodę z pisaniem zaczynałem właśnie od creepypast.
    Również tak samo jak ktoś wyżej wspominał, nie znoszę past dotyczących bajek, gier itp. Wolę bardziej realistyczne.
    Co do linków, co prawda wolę pasty w formie tekstowej ale skoro już wrzucaliście te audio, to również coś wrzucę. Tym bardziej, że oba linki są do CierpnącejSkóry, a sądzę, że Azergothil robi to dużo lepiej i chciałbym go zaprezentować bo może ktoś nie kojarzy.
    http://www.youtube.com/watch?v=cBzlhwF-ykU
    Za Azerem nie przepadam, ponieważ nie podobają mi się jego poglądy, ale muszę przyznać, że głos do past ma idealny.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę