<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Najbardziej emocjonujący moment w SCH?

    Napięcie między Felixem i Niką. Zdecydowanie. Reszta książki jak SCHabowy, bez szału.

  2. #12
    Zainspirowany FNiN Awatar Martinus
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Najbardziej emocjonujący moment w SCH?

    Nie oceniaj SCH tak nisko. Ta cześć była po prostu INNA niż wszystkie FNiN, można było w końcu odpocząć od tego hard science fiction.


  3. #13
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martinus Zobacz posta
    Nie oceniaj SCH tak nisko. Ta cześć była po prostu INNA niż wszystkie FNiN, można było w końcu odpocząć od tego hard science fiction.

    Hard...? Właśnie to science fiction tworzyło niepowtarzalny klimat FNiN, a bez niego... No, FNiN nie jest do końca FNiN... Po_za tym jeszcze ten podział na wymianę i wycieczkę... SCH zdecydowanie nie należało do najlepszych części.
    EDIT: Żeby nie było spamu, najbardziej emocjonującym dla mnie fragmentem było... Trochę ciężko się zdecydować, bo nic specjalnie nie odbiegało od reszty... Niech będzie zabawa w chowanego i klasztor.
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 12-10-14 o 10:20

  4. #14
    Zainspirowany FNiN Awatar Martinus
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Najbardziej emocjonujący moment w SCH?

    Cytat Zamieszczone przez Justi Zobacz posta
    Hard...? Właśnie to science fiction tworzyło niepowtarzalny klimat FNiN, a bez niego... No, FNiN nie jest do końca FNiN... Po za tym jeszcze ten podział na wymianę i wycieczkę... SCH zdecydowanie nie najeżało do najlepszych części.
    FNiN BM też nie należało do najlepszych części serii, a przecież było w niej science fiction. Natomiast taki FNiN 3K gdzie nie było żadnego science fiction jest uważane za jedną z najlepszych części serii. Dlatego kłóciłbym się odnośnie tego niepowtarzalnego klimatu. Jeśli chodzi o podział, to można SCH porównać do GNL - w końcu tam też był podział oraz obie te części nie były najlepsze, ale trzymały poziom.
    Najbardziej emocjonujący moment to akcja od 10 rozdziału .
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 12-10-14 o 10:21

  5. #15
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Najbardziej emocjonujący moment w SCH?

    No bo w sumie FNiN to nie jest czyste science fiction. To bardziej pomieszanie s-f z fantasy. Gnom w 1 części, moce Niki, stwory z Podwarszawy albo duchy to elementy charakterystyczne dla niego. Problem w tym, że w SCH nie wystąpiły. Zalążek wątku z kozołakami zanim zdążył zaintrygować został definitywnie i chamsko ucięty. Kozy jak kozy, mam je codziennie za płotem i nie uważam za fascynujące stworzenia. Seria idzie w kierunku detektywistyczno-obyczajowym.

    W temacie: Serio ktoś uważa, że "uczucie" Felixa do Niki było emocjonujące? Moim zdaniem to tandeta rodem z romansów dla jedenastolatek. Czytając FNiN oczekuję przede wszystkim mnóstwo napięcia, akcji i dobrej zabawy, ale śladowe ilości romantyzmu i szalonej gimnazjalnej miłości, co za dużo to nie zdrowo. Zawsze przecież mogę wypożyczyć Zmierzch albo inne Pamiętniki Księżniczki. Wracając, ostatnio przeczytałam ponownie SCH (Ach to polskie PKP! 3/4 książki na trasie Warszawa-Zamość! ) i nadal podtrzymuję opinię, że druga część książki miała potencjał, który został bardzo niemiło potraktowany (jeden w miarę emocjonujący moment na całą książkę, szaleństwo!), a pierwsza tego potencjału nawet nie objawiła. Możliwe, że to wina Bulbota, który chyba przysłonił mózgi Felixowi i Netowi . Trzęśli się nad nim niesamowicie, a potem i tak w mojej ocenie niewiele zrobił, wręcz nic. Tak naprawdę największym plusem tej części, było to, że Empik mógł wzbogacić się o te moje cztery dychy wydane na SCH.
    Ostatnio edytowane przez Nubes ; 10-10-14 o 16:42 Powód: bledy ortograficzne
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę