<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Róża
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    26

    Cool Sherlock- serial

    Ostatnio w telewizji "leci" serial o Sherlocku Holmesie i doktorze Johnie Watsonie. Jest to nowoczesna interpretacja powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conan Doyle'a. Bardzo podoba mi się długość odcinków, czyli każdy około 1,5h, dzięki temu nie jest to kolejny kryminalny serial.
    Moim zdaniem idealnie dobrali Benedicta Cumberbatcha do roli tytułowego bohatera, ponieważ świetnie radzi sobie z tym aktorskim wyzwaniem.
    Serial ukazuje nam , jakim człowiekiem w dzisiejszych czasach byłby Sherlock. Nie genialnym detektywem, lecz osobą z marginesu społecznego, stroniącego od ludzi, socjopatą.
    Po obejrzeniu wszystkich (jak na razie) trzech serii niecierpliwie czekam na kolejne odcinki.
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 15-03-14 o 17:19

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Chętnie obejrzę.

  3. #3
    Zainspirowany FNiN Awatar Biolożka
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Mnie serial również się podoba. Oglądanie zaczęłam bodajże w grudniu, bo akurat zabrakło mi seriali. Wciąga (co chyba większość z nas zauważyła na shoucie przed ukazywaniem się nowych odcinków). Benedict to chyba najlepszy możliwy wybór do roli Sherlocka. Jednak ten serial powinno się oglądać z napisami lub w oryginale, bo lektor po prostu niszczy obraz. W niektórych sytuacjach głosy aktorów są ważne w odbieraniu sensu wypowiedzi, a brak emocji w udzielanym głosie jest nieco irytujący. No i część tłumaczeń jest po prostu głupia. Nie oglądałam z lektorem, ale słyszałam "najlepsze" kawałki i dochodzę do wniosku, że zwyczajnie nie warto oglądać w telewizji. Co do przeniesienia Sherlocka w nasze czasy - moim zdaniem twórcy bardzo dobrze się spisali. Pozostaje czekać na nowe odcinki.
    Ostatnio edytowane przez Biolożka ; 16-03-14 o 15:46

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Serial jest świetny<3. Jestem ogólnie wielką fanką Holmesa, również tego klasycznego, z książek. Autorzy ( z których jeden gra Mycrofta) wykorzystali wszystkie możliwości jakie daje przeniesienie historii sherlockowych w nasze czasy. Biorąc pod uwagę jakość i długość odcinków, to takie małe, serialowe dzieło sztuki. Trochę szkoda, że fabuła opowiadań zawsze musi być jakoś zmiksowana w adaptacjach, ale jak ktoś je zna to fajnie wyłapuje się wszelkie drobne nawiązania do oryginału. Jedyne, do czego można by się przyczepić moim zdaniem to niekanoniczność Moriarty'ego (mnie akurat nie przeszkadza, postać świetna), dużo łzawych scen w 3 sezonie i straszne przekombinowanie jeśli chodzi o ostatni aktualny odcinek. 1 i 2 sezon były fajniejsze.
    Wg, to jest temat, na który mogłabym dyskutować bardzo długo
    A co sądzicie o h-ameryańskiej wersji z Watsonem-kobietą?

    I tu mała autoreklama, na Pyrkonie robię konkurs z wiedzy o Holmesie z książek i serialu
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentują nicość samą w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar Biolożka
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Cytat Zamieszczone przez Y-oda Zobacz posta
    A co sądzicie o h-ameryańskiej wersji z Watsonem-kobietą?
    Oglądałam 2 czy 3 odcinki, ale specjalnie mi się nie spodobało. Sherlock z tatuażem... hmm. No i chyba jednak wolę kiedy Watson jest Johnem, a nie Joan. Może to kwestia tego, że oglądałam świeżo po angielskim "Sherlocku", a może po prostu nie jestem do tego przekonana. Mam zamiar kontynuować oglądanie, a nuż mi się jeszcze spodoba.

  6. #6
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Cytat Zamieszczone przez Biolożka Zobacz posta
    Jednak ten serial powinno się oglądać z napisami lub w oryginale, bo lektor po prostu niszczy obraz. W niektórych sytuacjach głosy aktorów są ważne
    W ogóle oglądać ten serial z lektorem to zbrodnia, w końcu Benedict ma taki głos... A lektor tylko pozbawia jednej z lepszych części serialu


    Cytat Zamieszczone przez Y-oda Zobacz posta
    A co sądzicie o h-ameryańskiej wersji z Watsonem-kobietą?
    Mój kuzyn się tym jara, ale jakoś nie przemawia do mnie wizja Watsona jako kobiety. Za dużo już tego wychodzenia poza kanon.

    O samym serialu... Kiedy zaczęłam go oglądać, niecałe 2 lata temu, wręcz mnie zachwycił. Pamiętam, że obejrzałam go w dwa dni (tak, dawkowałam sobie, po 1 sezonie dziennie), nie było jeszcze wiadomo kiedy 3 sezon, więc czekałam, czekałam, czekałam. 1 odcinek mnie rozczarował, ale 2 i 3 znowu były cudowne. Oczywiście mam wrażenie, że w porównaniu z 2 pierwszymi sezonami ten był o wiele słabszy, ale mimo wszystko - dalej bardzo dobry. Poza tym, pisze go Moffat, więc nie może być zły
    Teraz pozostaje tylko czekać na 4 sezon. Który też się skończy za szybko[*]

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Jedyne, co było dobre w trzeciej części serialu, to odcinek ze ślubem. Reszta jest tak naciągana, wydumana i przekombinowana, że aż zęby bolą

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Obejrzałam sobie ostatnio pierwszy odcinek i jestem zachwycona. Zamierzam kolejne w najbliższych dniach, i raczej nie skończę oglądać za szybko, bo oglądam z angielskimi napisami, co jednak wymaga ode mnie troszkę wysiłku Ale daję radę. Benedict podbił moje serce

  9. #9
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    Po obejrzeniu trailerow 4 sezonu boję się wskrzeszenia Moriarty'ego co w ogóle zepsuje linie fabularna serialu... Wskrzeszeniom stanowcze nie! Chyba do grudnia musimy czekać co?
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentują nicość samą w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  10. #10
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Sherlock- serial

    A ja słyszałam, że 2016 dopiero...

    A jak chodzi o wskrzeszenia... cóż, Moffat bardzo lubi takie "wibbly wobbly timy wimey... stuff", więc w ogóle nie byłabym zaskoczona. No i jeśli zrobią to jakoś zręcznie, to w sumie no problem dla mnie.

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę