<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez kunivers Zobacz posta
    Problem w tym, że sprawiedliwość to rzecz bardzo, bardzo, bardzo względna.
    Po to jest prawo.

    Cytat Zamieszczone przez Nika_ Mickiewicz Zobacz posta
    Zabijanie ludzi??? To jest chore! Kurde, jeżeli przestępca kogoś zabije, a my zgodzimy się na zabijanie przestępcy to znaczy że popieramy śmierć człowieka. CZŁOWIEKA! Przecież jest dożywocie.
    Zdarza się, że nie można o takiej jednostce powiedzieć "człowiek".


    "Jest człowiek, jest problem. Nie ma człowieka, nie ma problemu."
    Parafraza. Wiadomo, że autor cytatu był "nie ma na to dość dobrego słowa", ale wiecie: to naprawdę upraszcza.

    Nie jesteśmy na półwyspie skandynawskim - nie stać nas za bardzo na utrzymywanie zbędnych elementów (a tym bardziej na wysyłanie ich na wakacje, ale to akurat nam nie grozi).
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  2. #42
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Tak, wojny znacząco przyczyniły się do rozwoju cywilizacji.
    Tak, wojny są chore.
    Tak, to chyba jest ripostoargument.
    Nie, nie rozumiem związku, wytłumacz.
    Mówienie, że coś jest ''chore'', nie oznacza od razu, że to coś jest niepotrzebne. Badum-tss.

    Problem w tym, że sprawiedliwość to rzecz bardzo, bardzo, bardzo względna. Zgodzisz się z tym? Przynajmniej z tym, prooszę.
    Jest jedna sprawiedliwość.

    Czyż nie odseparowuje osobnika od społeczeństwa, zapewniając nam spokój ciała i sumienia?
    Nie odseparowuje.
    1. Przestępca może z więzienia wyjść po określonym czasie (zwolnienie warunkowe).
    2. Przestępca może z więzienia uciec.
    3. Przestępca może stanowić zagrożenie dla współwięźniów i strażników.
    4. Rodzina ofiary musi łożyć na utrzymanie osoby, która zamordowała im w sposób bestialski córkę/syna/żonę/męża/ojca/matkę/etc.

    Ale! Kara śmierci również nie spełnia funkcji resocjalizacyjnej,
    Bo nie takie jest jej zadanie. To zadanie przeznaczone dla kary więzienia, radzę się trochę doedukować.

    nie zadośćuczynia (w przypadkach osób, na których określenie brakuje mi przymiotnika.
    Zadośćuczyni tym, którzy zostali przez daną osobę pokrzywdzeni.

    ani nie pełni funkcji wychowawczej
    Pełni funkcję odstraszającą - to także element wychowawczy.

    więc jej wprowadzenie niewiele w tej kwestii zmieni.
    Zmieni. W cywilizowanym państwie, jakim była II RP, kara śmierci była czymś naturalnym i zgodnym z każdym kodeksem. W PRL, czyli sowieckiej autonomii - także. I spełniała swoją funkcję.

    Poza tym, jesteś pewien, że kara pozbawienia wolności do lat ostatnich nie spełnia żadnej z wymienionych funkcji?
    Jestem przekonany, o czym mówiłem parę stron temu.

    Kamilku, odpowiedz proszę na moje pytanie, zadane na poprzedniej stronie. Z taką zaciekłością walczysz przeciwko karze śmierci, że jestem ciekaw Twojej opinii.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #43
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    "Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie." ~J.R.R.Tolkien - "Władca Pierścieni"
    Jestem przeciw. A co jeżeli ktoś został skazany niesprawiedliwie? Albo ma poglądy niezgodne z obecnie panującym systemem? Każdy jest człowiekiem. Ten człowiek miał matkę, która go kochała. Albo też miał matkę, która go zostawiła. Spotkał się w swoim życiu zarówno z radością, jak i ze smutkiem. Nie wiemy, co sprawiło, że stał się tym, kim się stał, że dokonał zbrodni, za którą jest skazywany. Każdemu należy okazać miłosierdzie. Nie my jesteśmy od decydowania, kiedy ktoś ma umrzeć.
    Ostatnio edytowane przez verycrazycornflake ; 29-12-16 o 16:20
    "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym." ~Mahatma Gandhi

  4. #44
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    No jeszcze nikt nie karze za poglądy niezgodne z obowiązującymi xd Jeśli zdradzasz żonę, cz po prostu partnerkę to stwierdzenie że robisz to bo sam byłeś zdradzany to jest usprawiedliwienie? Nie ma usprawiedliwienia dla najcięższych zbrodni. Ale może być dla nich najcięższa kara.
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  5. #45
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez Snorri Zobacz posta
    No jeszcze nikt nie karze za poglądy niezgodne z obowiązującymi
    Miałam na myśli na przykład żołnierzy niezłomnych
    "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym." ~Mahatma Gandhi

  6. #46
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    No i ja teraz nie wiem czy to jest lewacka ironia czy prawackie przywiązanie do idei ale "to były jednak inne czasy" pasuje w obydwu przypadkach.
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  7. #47
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Ej no, ale akurat karanie za poglądy niezgodne z obowiązującymi (o ile dało się jakieś sugestie posiadania takich poglądów) to dosyć powszechna praktyka w historii i trochę mniej we współczesności. Inne popularne powody to odmowa dobrowolnego wydania ziemi aktualnie rządzącym sąsiednim państwem czy odmienność religijna. Zdaje się, że w Pakistanie kara śmieci grozi za bluźnierstwo bądź obrazę Koranu, a w Arabii Saudyjskiej, na ile można wierzyć Wikipedii, udział w manifestacjach politycznych, apostazję czy homoseksualizm.

    Nie wiem czy jest to jednak argument przeciw samej karze śmierci, raczej - przypadkach jej stosowania.

    Za to argument o błędach sądowych jest poważny i uzasadniony - jakiś rok temu w USA wyszło na jaw, że przez lata FBI wyolbrzymiało znaczenie dowodów m.in. w sprawach, gdzie oskarżonych skazano na karę śmierci (http://www.polskatimes.pl/artykul/38...wody,id,t.html - tu trochę ogólnie i delikatnie, pamiętam artykuł, gdzie opisywano to dobitniej: FBI miało przez lata wiedzieć, że porównanie włosów nie daje dużej pewności co do tożsamości, ale mimo to twierdzić w sądach, że zgodność włosów jest unikalną cechą i jednoznacznie identyfikuje człowieka). To mocno dyskredytuje aparat wymiaru sprawiedliwości i budzi obawy, czy można mu powierzać tak nieodwracalną karę, jak kara śmierci.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę