<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Od tego mamy policję, żeby ich potem pilnowała. I zdaje mi się, że w przypadku recydywy próba popełnienia przestępstwa jest równoznaczna z popełnieniem przestępstwa - popraw mnie Andrzej jeżeli się mylę.
    Skoro ktoś kto wychodzi z więzienia jest już przykładnym obywatelem to czemu go pilnować? Ograniczać jego wolność? Czy to nie jest bezprawie? A skoro już otrzymał karę za wykroczenia to można go ukarać nadzorem policyjnym za to samo? To nie takie proste, bo skoro mówisz że dla Ciebie jedna osoba skazana niesprawiedliwie to dużo, to co powiedzieć o osobie niewinnej, a zamordowanej przez psychola którego nie upilnowano albo nie pozbyto się w czas?

    Założenie, że każdy człowiek może się zmienić i zresocjalizować jest tak naiwne, że nie chce mi się wierzyć że naprawdę tak twierdzicie. Mieliście kiedyś kontakt z więźniami? Otóż ja na ratownictwie przeprowadzałem ze znajomymi akcję nauki resuscytacji i ogólnego dbania o zdrowie wśród więźniów. Czy wiecie jacy to ludzie? Jeden pedofil jak tylko zobaczył moją znajomą, która jest niziutką, chudą, ładną dziewczyną prawie zaczął się ślinić. To jest resocjalizacja? Reszta też nie jest lepsza, cały czas szukali okazji żeby coś ukraść/podrzucić gryps i sprawiali ogólne wrażenie średnio przystosowanych do pokojowej koegzystencji w społeczeństwie.

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  2. #22
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    To nie takie proste, bo skoro mówisz że dla Ciebie jedna osoba skazana niesprawiedliwie to dużo, to co powiedzieć o osobie niewinnej, a zamordowanej przez psychola którego nie upilnowano albo nie pozbyto się w czas?
    Jest różnica, bo kiedy morduje psychopata - to on przede wszystkim odpowiada za ten czyn (pośrednio społeczeństwo również - stąd idea resocjalizacji, ale bezpośrednio tylko on), kiedy morduje państwo - to mordujemy wszyscy i każdy z nas jest za to odpowiedzialni.

    Skoro ktoś kto wychodzi z więzienia jest już przykładnym obywatelem to czemu go pilnować? Ograniczać jego wolność? Czy to nie jest bezprawie?
    Z tego co wiem policja pilnuje wszystkich - czy drogówka to bezprawie i ograniczenie wolności? A że kudzi, którzy są bardziej statystycznie skłonni do popełnienia przestępstwa poświęca się więcej środków... To się nazywa efektywność.

    Reszta też nie jest lepsza, cały czas szukali okazji żeby coś ukraść/podrzucić gryps i sprawiali ogólne wrażenie średnio przystosowanych do pokojowej koegzystencji w społeczeństwie.
    To akurat świadczy źle o polskim systemie więziennictwa, a nie dobrze o karze śmierci. W przypadku ludzi, których potencjalnie czekałaby kara śmierci i tak karą jest dożywocie, więc nie stanowią oni zagrożenia dla społeczeństwa - a mogą się jeszcze zmienić choćby dla siebie.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  3. #23
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    więc nie stanowią oni zagrożenia dla społeczeństwa
    Bzdury, Fileasie. A zwolnienia warunkowe? A zwolnienie z przyczyn zdrowotnych? A ucieczki? A zagrożenie dla współwięźniów i strażników?

    Od tego mamy policję, żeby ich potem pilnowała.
    Zadaniem policji nie jest pilnowanie przestępców i monitorowanie ich, tylko ochrona obywateli i porządku publicznego. Gdyby policjanci poświęcali czas na pilnowanie przestępców, którzy opuścili mury więzienne, to kto zajmowałby się bieżącymi sprawami?

    I zdaje mi się, że w przypadku recydywy próba popełnienia przestępstwa jest równoznaczna z popełnieniem przestępstwa -
    Tylko w przypadku zwolnienia warunkowego.

    A jest to kraj o bardzo łagodnych wyrokach.
    Są dwie strony tego medalu. Mogą być bardzo łagodne wyroki, ale potem przychodzi taki Breivik i sprawa się komplikuje, bo prawodawcy nie wiedzą, co zrobić. Z jednej strony presja opinii publicznej, a drugiej prawo. Skazać na wyższą karę nie można, bo jej nie ma w kodeksie, a po uchwaleniu wyższej kary nie można i tak skazać podsądnego, bo ustawa wstecz nie działa. Wiem, że jest to skrajny przykład, ale jednak dobrze oddający problemy systemów prawnych państw o łagodnych wyrokach.

    Och mój ukochany argument - wszystkim zwolennikom kary śmierci wymordowano całe rodziny tudzież pokończyli filozofię, tak doskonale potrafią się wczuć w rodziny ofiar. Ja tam jednak myślę, że ludzie (wbrew popularnym serialom) wcale nie marzą tak często o zemście.
    Zemsta nie jest istotna, istotna jest sprawiedliwość. Nie na darmo Rzymianie mówili: Executio iuris non habet iniuriam.

    Tak.
    Adolfa Hitlera też byś tak ułagodził? Towarzysza Stalina też?

    A jest?
    To zależy od decyzji sądu. Ileż było przypadków, kiedy morderca wychodził z więzienia i zabijał jeszcze raz? Odpowiem, że w samym listopadzie 2013 roku w Polsce słyszałem o czterech takich przypadkach. Czy taki człowiek ma być zresocjalizowany? Fileas, obudź się, to nie działa.

    Dla mnie 1 to wydaje się dużo, a 130 to jest ogromna liczba.
    Cytujesz dowolnie to, co piszę, nie zastanawiając się nad tym, jakie kryteria powinny być spełnione, by zapadł wyrok śmierci.

    Otóż to.
    Wierzą w to bardzo naiwni ludzie, którzy sprawy kryminalne znają z daleka, najczęściej z TVN, i żyją jakimiś ideałami, oderwanymi od rzeczywistości.

    kiedy morduje państwo - to mordujemy wszyscy i każdy z nas jest za to odpowiedzialni.
    Nie ''morduje'', tylko karze. Karze sprawiedliwą karą za popełniony czyn w majestacie prawa, by zadośćuczynić ofierze, a nie pozwolić mordercy, zdrajcy, czy brutalnemu gwałcicielowi chodzić po świecie/żyć na koszt podatników w więzieniu i śmiać się w twarz rodzinom swoich ofiar. Bydło w więzieniach powinno się zastraszyć wizją szubienicy/kuli wpakowanej w kark starym stalinowskim sposobem.

    I na koniec, choć jestem zajadłym antykomunistą, zacytuję wujaszka Kobę: Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy człowieka. Nie ma człowieka, nie ma problemu.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  4. #24
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Towarzysza Stalina też?
    Bydło w więzieniach powinno się zastraszyć wizją szubienicy/kuli wpakowanej w kark starym stalinowskim sposobem.
    Widzę tu sprzeczność.
    I na koniec, choć jestem zajadłym antykomunistą, zacytuję wujaszka Kobę: Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy człowieka. Nie ma człowieka, nie ma problemu.
    Każdy człowiek ma problemy. I chcąc, nie chcąc każdy człowiek stwarza jakieś problemy. Więc według mnie, przytoczony przez Ciebie cytat nie ma sensu.
    A co do karania różnych zbrodniarzy wojennych: całe szczęście, że nie muszę podejmować decyzji, czy powinni ponieść śmierć, czy też nie. Ale jednak nadal zostaję przy tym, że każdy człowiek ma prawo żyć i i inni ludzie nie powinni decydować o jego życiu lub śmierci.
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  5. #25
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Każdy człowiek ma problemy. I chcąc, nie chcąc każdy człowiek stwarza jakieś problemy. Więc według mnie, przytoczony przez Ciebie cytat nie ma sensu.
    Z Twojej wypowiedzi wynika coś wręcz przeciwnego...

    Fileas:
    To akurat świadczy źle o polskim systemie więziennictwa
    Błąd. To świadczy o tym, jacy ludzie znajdują się w więzieniach. Co to ma do polskiego systemu więziennictwa? Przyznaję Ci rację, jest do niczego, ale akurat nie z tego powodu.

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  6. #26
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Z Twojej wypowiedzi wynika coś wręcz przeciwnego...
    Nie. Według mnie cytat przytoczony przez Andrzeja nie ma sensu, ponieważ wynika z niego, że wszyscy ludzie powinni nawzajem się pozabijać, bo stwarzają problemy. To, że dziecko jest niegrzeczne, nie oznacza, że matka powinna je od razu zabić, prawda? To, że sąsiad jest dla kogoś problemem, bo zachowuje się głośno, nie oznacza, że osoba, której to przeszkadza ma zaraz iść do niego z karabinem. To proste przykłady, ale pokazują, że słowa zacytowane przez Andrzeja nie mają sensu.
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  7. #27
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Mylisz się. Mają sens, brutalny ale logicznie niczego nie można mu zarzucić. Mieszasz znaczenia słów 'nie ma sensu' i 'nie powinno się'. A cytat przytoczony przez Andrzeja jest niesamowicie trafny, bo w tym konkretnym przypadku więzień stanowi dla państwa i społeczeństwa problem. Nie ma więźnia - nie ma problemu. Wiem, ze to prawie utylitaryzm, ale moim zdaniem w stosunku do morderców i pedofilów odrobina tegoż nie zaszkodzi.

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  8. #28
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Widzę tu sprzeczność.
    W którym miejscu?

    A co do karania różnych zbrodniarzy wojennych: całe szczęście, że nie muszę podejmować decyzji, czy powinni ponieść śmierć, czy też nie. Ale jednak nadal zostaję przy tym, że każdy człowiek ma prawo żyć i i inni ludzie nie powinni decydować o jego życiu lub śmierci.
    Nawet morderca? Osoba, która z zimną krwią zamordowała inną, niewinną osobę?
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  9. #29
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    W którym miejscu?
    Najpierw sugerujesz, że Stalin powinien ponieść karę śmierci, a potem proponujesz stalinowski sposób mordowania ludzi do zastosowania. Poza tym poczułem się urażony zważywszy na to, że polscy oficerowie zabici w lesie katyńskim zginęli właśnie tak - poprzez strzał w tył głowy, a Ty stwierdzasz, że tak powinni być karani przestępcy w naszym kraju. Pomijając już fakt, że kara śmierci w takim wydaniu by nie przeszła, ponieważ to niehumanitarna metoda.
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  10. #30
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Kara śmierci - za, czy przeciw?

    Bardziej humanitarny jest zastrzyk z trucizną zabijającą przez 20 minut? Śmierć to śmierć, a strzał w tył głowy to i tak zbytnia łaska dla mordercy, bo w sekundę jest po wszystkim. Ktoś, kto podnosi rękę na drugiego człowieka powinien mieć kilka chwil na przemyślenie swojego postępowania zanim wyśle się go do diabła.

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę