<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Ale np wyrażenia w stylu 'podpompa hydrauliczna z pneumatycznym terkotnikiem' (wymyślam teraz), które były w książce podczas np. rozmowy brytyjczyków i FNiN o Bulbocie to raczej nie są podstawy języka angielskiego, no chyba, że Felix i Net chodzili na kurs rozmówek angielsko - mechanicznych.

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar Wiedźma z gór
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Zgadzam się z poprzednikiem!
    Niby to były proste rozmówki, ale co chwilę się zastanawiałam, skąd oni znają tak zaawansowane słownictwo. To aż dziwne.
    "Jeden kot, a całego stada myszy się nie boi."



  3. #13
    Zainspirowany FNiN Awatar Biolożka
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Szczerze - też mnie to zastanowiło. Rozmowy o budowie robota... Mógłby się chociaż jeden błąd językowy tak dla zachowania pozorów pojawić

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar Maratka
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Zgadzam się z Biolożką, ale jeśli ktoś się czymś interesuje, często zna też słownictwo np. angielskie dotyczące tej pasji. Ja tak mam jeśli chodzi o mitologię grecką - przeczytałam ją po angielsku i słówka zapamiętałam. Tak samo jest pewnie z Netem, Felixem i mechaniką. Nie zmienia to faktu, że błędy może popełniać każdy

  5. #15
    Zaciekawiony FNiN Awatar maksiu106
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Nie zapominajcie o stylu lekcji angielskiego w ich szkole. Było bodajże w pierwszej części napisane, że Christina prowadzi je w taki sposób, że wszystko jest po angielsku. W końcu to raczej miało wpływ na płynność posługiwania się tym językiem.

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar umotex12
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Net ma bogatych rodzicow, Felix też (tylko raz zaliczyli dołek) więc na bank mieli jakieś kursy… nie zapominajmy też, że w mechanice i informatyce są setki zapożyczeń z angielskiego więc stąd znajomosc robotycznego i mechanicznego słownictwa

  7. #17
    Zainspirowany FNiN Awatar Mogilus
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    @maksiu106 W sumie racja, ale z drugiej strony mieli te lekcję tylko przez dwa lata szkolna, czyli około 16 miesięcy razy trzy lekcję tygodniowo. No i wątpię by rozmawiali o mechanice. Faktem jednak jest, że to może tłumaczyć płynności itd..

    @umotex12 To też prawda, ale co z Niką? A co do zapożyczeń to tu powinien wypowiedzieć się jakiś znawca, ale wcale nie byłbym taki pewien czy jest ich aż tak dużo.
    "Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
    Terry Pratchett

  8. #18
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    Ja na początku jak czytałam te fragmenty (szczególnie z elementami nilpotentnymi pierścieni) to ciągle się zastanawiałam jak to możliwe że mówią takie skomplikowane rzeczy. No ale można przyjąć że słówka związane ze swoimi zainteresowaniami zna się dobrze. Poza tym teraz jeśli się szuka czegoś w internecie i nie ma po polsku to się szuka po angielsku, myślę że kiedyś taki Net musiał chociaż częściowo stamtąd czerpać swoją wiedzę.
    A na pewno oni mają trzy lekcje tygodniowo? Może mają 4-5, w końcu muszą mieć chociaż trochę więcej godzin skoro to prywatna szkoła. No i jest ich dość mało w klasie, to też może mieć jakiś wpływ.

  9. #19
    Zainspirowany FNiN Awatar Mogilus
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Angielski bohaterów

    @Ptimulka Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale coś tam wiem ze względów rodzinnych i szansa na to żeby mieli więcej angielskich jest raczej bardzo mała. Nieważne, czy to szkoła prywatna (swoją drogą ciekawe kto jest właścicielem?) zakres godzin nie może chyba przekroczyć pewnego limitu, także dla nauczyciela, a jest przecież tylko jeden. Mimo to: mamy sześć klas, więc przyjmując, że Christine pracuje na więcej niż jeden etat, to masz rację mogą mieć cztery lekcje tygodniowo.

    Swoją drogą ta szkoła jest tak niesamowicie nierealna, że samo to po prostu wywołuje uśmiech na ustach
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 27-12-13 o 18:07
    "Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
    Terry Pratchett

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar umotex12
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mogilus
    @maksiu106 W sumie racja, ale z drugiej strony mieli te lekcję tylko przez dwa lata szkolna, czyli około 16 miesięcy razy trzy lekcję tygodniowo. No i wątpię by rozmawiali o mechanice. Faktem jednak jest, że to może tłumaczyć płynności itd.
    @umotex12 To też prawda, ale co z Niką? A co do zapożyczeń to tu powinien wypowiedzieć się jakiś znawca, ale wcale nie byłbym taki pewien czy jest ich aż tak dużo.
    Nika zawsze przykładała się do nauki i ma potwornie wysoką jak na gim. średnia. A zapożyczenia? Może w mechanice nie, ale już informatyka to jedno wielkie zapożyczenie: root, software, soft, AI, http, phablet (ohydne słowo swoją drogą), tablet, smartphone, internet, procesor, cd, dvd, vhs, bluray, bluescreen, menu start, cmd, WSZYSTKIE komendy w KAZDYM języku programowania to angielski (nawet na forum kod na cytat to nie [CYTAT] tylko [QUOTE])
    A Felix na bank oczytał się instrukcji obsługi, poradników itd- po polsku jest ich mniej niż po angielsku. No i na bank obaj mieli jakieś kursy o czym już pisałem
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 27-12-13 o 18:11

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę