<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Opinie o SCH

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Posty
    3

    Red face Opinie o SCH

    Zszokowałam się widząc że na końcu nie ma obrazka i napisu : "do zobaczenia w następnych częściach!" Pocieszające jest jedynie to że w "Buncie..." również nic nie pisze, Jak uważacie? Podobała się wam ta część? Moim zdaniem jedna z lepszych

  2. #2
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Tym bym się raczej nie kierowała, jednak przypominam, że kiedyś Felix się skończy, trzeba się z tym liczyć.

    Część była wpyte osom.
    Ale nie mogłam przeżyć rozdzielenia paczki, cały czas gdy Felix był tylko z Niką na obozie nie dawało mi to spokoju, jak Net mógł zostać w domu, nosz...
    Felix i Laura, ja bym się tak nie cackała z tymi wszystkimi spotkaniami, dwa razy ją wystawił, potem nie dawał znaku życia przez jakiś czas, no ej. A potem jak gdyby nigdy nic, wszystko w porządku. Jak dla mnie za dużo tej całej romantyczno związkowej historii, za mało wprowadzenia do historii Czerwonej Hańczy i tego skarbu, jakby ktoś wyrwał kilka kartek z książki. Zaczyna się tak nijak.
    Ale za to Pani Helenka, czy Ekierka w Emu po prostu mnie rozwaliły Chyba nigdy sie tak nie uśmiałam Wgl ta część jakoś tak bardzo "na czasie" mi się wydaje
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  3. #3
    Zainspirowany FNiN Awatar Mogilus
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Uwaga! Być może spojlery
    Książka niezła chociaż zdecydowanie jedna z gorszych z serii (ale nie tak jak TMK). Niektóre wątki mi nie pasowały, pewne rzeczy nie były połączone, z tym co działo się wcześniej (wyrzucenie naszej pani dziennikarki w, o ile pamiętam, BM). Książka wydaje się być podzielona na dwie części (wizyta gości z zagranicy, obóz) i trochę to kłuje oczy. A rozterki uczuciowe kompletnie mi nie pasowały. Felix któremu w Świecie Zero bardzo zależało na Laurze, w końcu to dlatego wykonali jeden ze skoków, nagle prawie zrywa z nią kontakt. Ok, byli zajęci, ale bez przesady, gdyby wyjaśnił jej co robią, nie byłoby problemu. Ona zresztą też nie dając mu szans na wyjaśnienia przyjmuje, że z nią zerwał, ale powiedzmy, że to było uzasadnione. Najbardziej raziło mnie jednak to, co pan Kosik nam sugerował jeśli chodzi o relację Felix-Nika, na całe szczęście przyjechał Net i wszystko wróciło do normy.
    Co do reszty wątków i wydarzeń to nie pasowało mi:
    1. wydarzenie z traktorem na torach. Po co ono w ogóle było? Na nic nie wpłynęło, nie było też w żaden sposób humorystyczne;
    2. kozołaki. Ok, śmieszne i ciekawe, ale nie pasujące do reszty książki. Po za tym i już zwyczajowymi mocami Niki nie było tu żadnych wydarzeń dziwnych, w stylu 3K;
    3. motyw Gilberta i niechcianych współprzedziałowców. Za pierwszym razem było śmieszne, za drugim znośne, ale później zrobiło się po prostu chamskie;
    4. Trochę przesadzona liczba gagów na przyjęciu. Cóż, były śmieszne, ale było ich odrobinę za dużo;
    5. "życie przesunęło mu się przed oczami" Neta. Ciekawy pomysł, ale to co zobaczył nie pasowało mi do niego. W książkach nie zachowywał się jak nie wiadomo jaki łobuz. Żartowanie i śmianie się z innych-ok, ale te opisane akcje-już niezbyt;
    6. tutaj lekko przesadzę, ale nieszczególnie przypadła mi do gusta reklama "Teorii diabła", raz byłoby wystarczająco;
    7. tutaj też przesadzę rozumiem, że autor pragnie napisać książkę jak najzabawniejszą pod pewnymi względami, ale ciągłe ukazywanie Gimnazjum im. Kuszmińskiego w ten sposób, mnie osobiście męczy, dziwię się też rodzicom, że nie reagują

    Mimo wszystko książka wypada nieźle, zabawna, wesoła, było pewne napięcie, wątek z trzema trybami także niezły i nienachalny ale powodujący zaciekawienie. A dzięki koszulce i oświadczynom CyBorek ostatecznie zdobył moją moją sympatię. Nie żałuję przeczytania, tym bardziej, że zajęła mi góra 6 godzin

    PS Oczywiście to wszystko to moje prywatne zastrzeżenia, ale już tak mam, że zdarza mi się ponarzekać ;D
    PPS Btw pamięta ktoś może, czy o tata Neta nie dowiedział się o mikrobotach w BM? A i przepraszam za podwójną spację-jest zbyt czuła, a nie mam możliwości naprawienia tego

    EDIT: Jeszcze jedno: reakcja Niki na rzekome podglądanie przez Feliksa. Znają się prawie od dwóch lat, przeżyli razem tyle przygód, a ona nawet nie spytała go o wyjaśnienie, tylko od razu uwierzyła w niewypowiedziane oskarżeni CyBorka? Oj, nieładnie
    Ostatnio edytowane przez Mogilus ; 21-11-13 o 17:26
    "Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
    Terry Pratchett

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar Trebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    A według mnie ta część była chyba najśmieszniejsza. chociaż zdecydowanie za mało SF.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Trzeba przyznać że też liczyłam na ten skarb ;/ Ale Nika bez Neta to morderstwo! Superpaczka musi trzymać się razem

  6. #6
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Będzie się trzymać. Tylko w innej konfiguracji
    Nie no, wątpię, by P. Kosik sparował Nikę z Felixem. Ale może będzie aferka chociaż czy co...
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Najśmieszniejsza, owszem, ale i tak TMK jest najlepsze.
    Część 12 ma dwie części- tak jak to pisał Mogilus- wymiana i jezioro. Liczyłam, że te wątki będą połączone. Mam na myśli coś w stylu, że to Giuseppe kręcił się nad Hańczą. Paczka bez Neta- nie dramatyzujmy. Net a Justyna, to było nieco niepokojące, ale bez przesadyzmu.
    Odniosłam wrażenie, że odpały Gilberta za bardzo przybliżają się do odpałów Neta (jeśli wiecie co mam na myśli).
    To co mnie na prawdę poraziło w SCH, to Stokrotka. Ta szkoła zawsze miała Głupiego Dyrektora. Nie Dyrektora Inteligentnego I Dbającego O Metody Nauczania!

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Hmm, książka fajna w 3/4. Ostatnia 1/4 to tak jakby Kosik stwierdził, ze nie chce mu się już pisać, deadline mu się zbliżył i ch....
    Ma się wrażenie że części książki brakuje a wszystko rozwiązane zostało byleby skończyć ksiażkę.
    Z fajnych rzeczy ot choćby zachowanie Stokrotki nie po stokrotkowemu, po iluś latach Bohaterzy maja bardziej ludzkie(egosityczne ;p) zachowania, nie takie suerwyidealizowane - potrafią się postawić.
    Wątki flirtujące może, romantycznie to tam nie było ;] Zachowanie Laury wobec Felixa (i odwrotnie) mało zrozumiałe, a już to szybkie wyjaśnienie, wszystko ok, po całych tych wiadomościach - zabawne... Wyczuwam brak pomysłu w tym miejscu.

  9. #9
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Dlaczego tu piszemy opinie, zamiast założyć wyraźny nowy temat?
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Kolejna część

    Zgadzam się z powyższymi opiniami, książka słaba w porównaniu z pozostałymi. Wygląda to tak jakby autor nie miał pomysłu na przedłużenie książki, więc w pierwszej części dał jeszcze jeden wątek (wymiana) słabo mający się do wyjazdu. Nie było żadnych specjalnych tajemnic, kozołaki takie upchane, bo nawet nie okazały się niczym szczególnym. O skarbie wspomniane, ale niedokończone, no po prostu widać, że autor spieszył się by skończyć pisać (albo nie miał pomysłu na część). Nie mam pojęcia o co chodziło z tym echem w klasztorze, też taki niedokończony wątek. Żarty w pociągu żałosne, ich rozłąka też taka na siłę. No ale rozumiem, że autor nie chciał od razu przechodzić do wątku z Trzema Trybami (w końcu została cała 3 klasa gimnazjum), dlatego dał coś nieszczególnego, ale powoli wprowadzającego do tego (facet z sygnetem). Mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę