<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: Opinie o SCH

  1. #31
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    ... błąd z jeziorem jest katastrofalny: czytasz i nie wiesz, czy śnisz, czy to Pierścień działał nie tylko na S02. Generalnie za każdym razem, kiedy w drugiej części książki wspominano "Czerwoną Hańczę", dosłownie skręcałem się z niezadowolenia. I niestety ten błąd kładzie się cieniem na wiele pozytywnych i przyjemnych późniejszych momentów.
    kam193, chyba nie zauważyłeś, że Czerwona Hańcza to nazwa wymyślona przez autora, tak samo jak Milo w TMK...

    A tak z innej beczki, większość z Was nie wspomniała o fakcie, iż na sygnecie jegomościa z prologu i epilogu widniały Trzy Tryby... Tajemniczy wątek, nadal nic nie wiadomo...

  2. #32
    Zainspirowany FNiN Awatar Nika_Mickiwicz1005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Zgrrredek, na wklejce też są Trzy Tryby. Jest to odrobinę dziwne, że nic o nich nie ma w treści książki.

    Ale mam teorię

    Pan Kosik napisał tą część z wieloma ogólnikami, zakończył kilka fajnych wątków, zanim się rozwinęły, a w następnej części stworzy się z tego afera na cały świat! Morten, Konpopoz, Ilona Bogucka, Osmoza, a w tle wyjazd przyjaciół do Londynu! Morten i Bogucka vs Konpopoz i Osmoza! A oprócz tego cała 4 przeciwko Superpaczce.


    //Imię Odkurzacza to Konpopoz, a nie Kompopoz //Mortenka
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 02-03-14 o 19:08
    "Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić."
    Oscar Wilde

  3. #33
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Cytat Zamieszczone przez zgrrredek Zobacz posta
    kam193, chyba nie zauważyłeś, że Czerwona Hańcza to nazwa wymyślona przez autora, tak samo jak Milo w TMK...
    Ależ nie o to mi chodziło - nie nazwa jest błędem, ale fakt, że zgodnie z fabułą nad to jezioro nie dotarli, ale nad nim obozowali.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #34
    Zainspirowany FNiN Awatar Mogilus
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    @Nika_Mickiwicz1005 A właściwie to czemu Konpopoz? Rozstali się z nim w zgodzie, Manfred stwierdził nawet, że ma teraz nowego sojusznika, więc dlaczego nagle miałby stać się ich wrogiem?
    "Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
    Terry Pratchett

  5. #35
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Dziwne, że ja się jeszcze nie wypowiedziałem.

    Część wyjątkowo nijaka, miałka, typowa książka do przeczytania i odłożenia na półkę. Ktoś kiedyś zarzucił mi, że Bunt Maszyn niczego nie wnosił do fabuły - a ja odpowiadam, że SCH właśnie niczego nie wnosił. Ta książka została napisana bez jakiegoś szczególnego pomysłu i polotu, zrobiona na siłę, na kolanie.
    Co mi się w niej nie podobało? Po kolei:

    - przeskok czasowy, którego do tej pory nie było. Odstępy między częściami to były zazwyczaj dwa tygodnie, do góra miesiąca, tutaj mamy chyba ze 3-4 miesiące przerwy;

    - mało wyrafinowana intryga. Akcja z Zosią była naciągana od samego początku, ponieważ jest to tak nijaka postać, że samo oparcie na niej wątku jest karkołomne, a ciągnięcie go - zwyczajnie nudne;

    - baaardzo naciągany wątek ''związkowy'', zrobiono to na siłę, nic nie wniosło to do fabuły, poza raczej niesmakiem;

    - niepotrzebne wepchnięcie postaci Justyny i całego wątku z przyjęciem, odnoszę wrażenie, że zrobiono to tylko dlatego, żeby wypełnić limit, a sama postać jest ''na jeden wystrzał'';

    - Bulbot, nad którym trząsł tyłkiem Net przez pół książki (oraz skarb, o którym jest 2/3 książki, a którego w końcu nie szukali), sprowadzony do roli pływającego aparatu fotograficznego;

    - ciągnąca się ślamazarnie fabuła o niczym; tj. szukanie Zosi - wbrew jakimkolwiek przesłankom logicznym - w każdym możliwym miejscu;

    - wymuszony wątek z kozołakiem;

    - brak elementów s-f, czyli zdolności Niki, gadżetów Felixa, zdolności Neta i Manfreda.

    Generalnie książka przybrała postać bezładnej bieganiny, totalnego chaosu, podzielonego na dwie części - wymiany, oraz obozu. Mi się to nie podobało, i obok Orbitalnych Spisków stawiam ją jako najgorszą część serii.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  6. #36
    Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Musze się z tobą nie zgodzić Andrzej, książka mi się bardzo podobała.

  7. #37
    Zainspirowany FNiN Awatar Nika_Mickiwicz1005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    @Nika_Mickiwicz1005 A właściwie to czemu Konpopoz? Rozstali się z nim w zgodzie, Manfred stwierdził nawet, że ma teraz nowego sojusznika, więc dlaczego nagle miałby stać się ich wrogiem?

    Mogilus, ja tylko przedstawiłam swoją teorię Nie mówię, że tak musi być, ja tylko mówię jak ja bym chciała, żeby było
    "Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić."
    Oscar Wilde

  8. #38
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Musze się z tobą nie zgodzić Andrzej, książka mi się bardzo podobała.
    Szczerze, to guzik mnie to interesuje, ale wypadałoby podać jakieś uzasadnienie.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  9. #39
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Ogólne niezadowolenie. Spodziewałam się czegoś spójnego, jak pozostałe części, a tu jedynym elementem łączącym był bulbot, który i tak nie został wykorzystany we właściwym celu.
    Było za to strasznie dużo niedopowiedzeń i brakowało tego "czegoś", co było w innych częściach. Nie użyte zostały też atuty głównych bohaterów i nie wiadomo gdzie się podział klimat charakterystyczny dla FNiN...
    Sama książka wyglądała jednak jak luźny zbitek niewykorzystanych pomysłów połączonych na siłę innym pomysłem... Słabo...

  10. #40
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Opinie o SCH

    Gdy FNiN zaczyna być tandetne, to wiedz, że coś się dzieje... Jak to mówią: "co za dużo to nie zdrowo", tak i kilkanaście części FNiN zaczynają być przesadą. Lepiej, moim zdaniem, gdyby seria miała się zakończyć, niż być pisana jako bezwartościowy zapychacz półek w Empiku. Bo seria zaczyna być coraz gorsza. Np. ŚZ mi się nie podobał, a SCH pisany jest w widocznym pośpiechu, bez dokładności.

    //' - to jest apostrof. Cudzysłów wygląda tak: "..."//Mortenka
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 09-03-14 o 16:54
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę