<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Krymko34
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    39
    Posty
    32

    Domyślnie Co na zmęczone oczy?

    Czy posiadacie jakieś sprawdzone sposoby, które sprawdzają się w przypadku zmęczonych oczu spowodowane długim spędzaniem czasu przy komputerze. W pracy spędzam około 7h przy komputerze (grafik) oraz domu pare i przyznaję, że oczy tak szybko się męczą i zaczynają boleć, że czas przy komputerze robi się męczący. Jak wy postępujecie w takich problemach ?

  2. #2
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Przy założeniu, że nie jesteś w stanie zmniejszyć ilości godzin przy komputerze, po prostu najlepiej odwiedzić okulistę, który poleci Ci jakieś krople na zmęczone oczy (lub może idzie je kupić po prostu w aptece bez recepty, nie wiem). Są też okulary, które zakłada się do komputera, one również powinny pomóc
    Nie wiem czy istnieją jakieś 'domowe' sposoby - może tylko robienie sobie 15-minutowych przerw od patrzenia w monitor (w domu, bo w pracy może być ciężko ).
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 19-11-13 o 17:02
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Krymko34
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    39
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Widzę, że wspomniałaś o okularach do komputera. Wiesz może czy sprawdzają się one dobrze ? Słyszałem, że można je kupować na własną rękę, nawet nie posiadając wady wzroku, tylko czy one faktycznie pomagają ?

  4. #4
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Palming, a krople bez recepty można kupić. Sama używam i przy siedzeniu 12 lub więcej godzin dla mnie niezbędne, znam ten ból kolego z "branży"
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Przerwy raz na jakiś czas, podczas których zamykamy oczy, otwieramy je, patrzymy gdzieś w dal, potem gdzieś blisko, wszystko wolno wykonywane. Nie muszą trwać aż 15 minut. Do tego sól fizjologiczna zakraplana do oczu. Nie wiem, być może o takich "kroplach" mówicie, a może o innych, ale sól fizjologiczna zawsze spoko .

  6. #6
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Raczej Refresh albo Lacrimal, tzw. sztuczne łzy, a nie jakaś sól Zeguś

    Z tego co wiem to okulary do komputera to już przeszłość, używało się ich przy starych monitorach, teraz wszystkie mają te warstwy ochronne, ale nie wiem, może się nie znam, może o inne chodzi
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 19-11-13 o 15:37
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  7. #7
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Sól fizjologiczna odpływa z naszych oczu wraz z łzami – nie ma żadnej przyczepności do powierzchni oka, zatem nie zapewnia długotrwałego nawilżenia.
    Woda sama z siebie nie „przyczepi się” do powierzchni oka i nie nawilży jej równomiernie. Do tego w naszym łzom potrzebne są substancje śluzowe, które w sztucznych łzach zastąpiono różnymi polimerami wiążącymi wodę i utrzymującymi ją na oku. Polimery te decydują jak długo dany preparat działa, jak często trzeba go zakraplać oraz czy dobrze i równomiernie nawilża oko.
    Czyli faktycznie, słuchajcie Buki .
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 19-11-13 o 18:36

  8. #8
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Z okularami ciężko mi stwierdzić, wiem że 'ktoś kiedyś' używał, nie mam pojęcia jak to wygląda przy obecnym rozwoju monitorów itd.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  9. #9
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Zauważyłam, że mi oczy się męczą o wiele wolniej, kiedy siedzę przed komputerem w okularach, których używam na co dzień. Faktem jest, że to dość stary komputer więc zapewne Buka ma rację, że w tych nowych są jakieś super ulepszenia

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar Krymko34
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    39
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Co na zmęczone oczy ?

    Muszę przetestować krople o których mówicie. Ja korzystałem jakiś czas temu z kropli Starazolin i były ok, jednakże zmieniłem je ponieważ posiadają one konserwanty. Co uważacie o HYLO-COMOD ? Niby są dobre i bez konserwantów jednak nie czuje jakiejś wielkiej różnicy po nich szczerze mówiąc ;d Własnie jestem bardzo ciekawy jak się sprawują owe okulary względem nowych monitorów ;d W domu mam nowy monitor i mogę spędzić przed nim wiele godzin, jednak w pracy trochę starszy monitor i oczy szybciej się męczą ;p

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę