<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Seriale

  1. #1
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Seriale

    Jest na to boom. Na seriale oczywiście.
    W Nowej Fantastyce parę miesięcy temu można było przeczytać artykuł, w którym postawiono tezę jakoby rosnąca popularność seriali wynikała ze zmiany formuły: jeden odcinek nie równa się już jednej historii - wszystkie odcinki są ze sobą ściśle połączone (mowa o zamkniętych seriach, nie tasiemcach typu "Moda na Sukces"). Może coś w tym jest, chociaż świetnie też idzie serialom przeczącym tej teorii jak "Sherlock".
    No i rzeczywiście: na żaden film kinowy/telewizyjny nie czekałem w tym roku tak jak na trzeci sezony "Gry O Tron". Teraz czekam na sezon czwarty i chyba tylko druga część Hobbita jest w stanie przebić natężenie niecierpliwości.
    No i od pewnego czasu zamiast pytać o jakiś dobry film pytam o jakiś dobry serial. To też pokazuję w jakiś sposób tę zmianę.
    Zatem: co oglądacie? co oglądaliście? co zamierzacie obejrzeć? i na co czekać?
    Zapraszam do dyskusji.

    Od siebie powiem, że na liście do obejrzenia jest House Of Cards, Bates Motel i może wreszcie Californication. No i czekam na wszystkie produkcje fantastyczne (Człowiek z Wysokiego Zamku - jaramy się). Za mną trzy sezony Gry O Tron (miodzio, coby dużo nie mówić. Chociaż czasem mam chwilę załamania, kiedy wolę doskoczyć do książek niż do telewizora - nie wiem skąd to się bierze, może przez Jona ), tyleż The Big Bang Theory i i Disneyowska Violetta (przepraszam za siebie). Obecnie oglądam tylko anime.
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Seriale

    Moje ulubione seriale, jakie oglądałem, to ''Pacyfik'' i ''Kompania Braci'', wyemitowane przez HBO dziesięcioodcinkowe serialiki. Zrobione z rozmachem, z odpowiednią konsultacją historyczną, oparte na faktach, opowiadające zajmującą historię, z dobranymi aktorami i muzyką - naprawdę polecam.
    Z dłuższych seriali - lubię dość stary serial ''JAG: Wojskowe Biuro Śledcze'', kręcony w latach 1995-2005, mający 227 odcinków, poświęcony pracy biura śledczego US Navy i starć na sali sądowej. Naprawdę fajny serialik. Oprócz tego ''Zakazane Imperium'' z HBO, poświęcone okresowi prohibicji w Atlantic City w latach 20. XX wieku.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #3
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Seriale

    Temat dla mnie <3 Gdzieś już kiedyś pisałam o kilku serialach, które polecam, ale znając życie, to o kilku zapomniałam...

    Obecnie oglądam "Doctora Who", 3 sezon i na razie się nie popsuł. Mam nadzieję, że będzie tak do samego końca.
    Inne, które polecam/ oglądałam: "Gra o tron" (ogląda to chyba każdy), "Breaking Bad", "Dexter", "Forbrydelsen" (niestety trudno dostępne online - mam na myśli duńską wersję, ponieważ jest też wersja amerykańska, której tytuł brzmi "The Killing"), "Sherlock"... i coś tam jeszcze się na pewno znajdzie

    W kolejce 'do obejrzenia' są: "Firefly", "The Wire", "How I Met Your Mother" (chyba się w życiu za to nie zabiorę, chyba, że ktoś mnie w końcu zachęci).
    Kiedyś oglądałam "The Borgias", ale nie skończyłam 3 sezonu, chyba mi się znudziło I zaczęłam oglądać "House of Cards", w sumie nie wiem, dlaczego przestałam, nie wciągnęło mnie za bardzo. Z polskich seriali dawno temu oglądałam "Miodowe Lata". W czasie wakacji, kiedy nie miałam co robić

    Natomiast anime, nie wiedzieć dlaczego, nie trawię.

  4. #4
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Seriale

    Jak ktoś wymienia seriale, które oglądał, to mam ochotę się po cichu wycofać ze wstydu... Moja lista liczy tylko dwie pozycje: Doctora Who (ciężko się przebić przez pierwszy sezon, potem jest już tylko lepiej aż do 4, w 5 serial bardzo się zmienia i nie wszystkim to pasuje; mowa o wznowionej serii z 2005) i Sherlocka. Na co dzień jestem myślami dość daleko od seriali i nie wyczekuję na nowe sezony szczególnie niecierpliwie, nie zależy mi też na oglądaniu czegoś nowego. Jaram się tym umiarkowanie

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Krymko34
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    39
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Seriale

    Cytat Zamieszczone przez Cranberry Zobacz posta
    Jak ktoś wymienia seriale, które oglądał, to mam ochotę się po cichu wycofać ze wstydu... Moja lista liczy tylko dwie pozycje: Doctora Who (ciężko się przebić przez pierwszy sezon, potem jest już tylko lepiej aż do 4, w 5 serial bardzo się zmienia i nie wszystkim to pasuje; mowa o wznowionej serii z 2005) i Sherlocka. Na co dzień jestem myślami dość daleko od seriali i nie wyczekuję na nowe sezony szczególnie niecierpliwie, nie zależy mi też na oglądaniu czegoś nowego. Jaram się tym umiarkowanie
    Doctor Who faktycznie jest taki dobry? Spotkałem się z kilkoma opiniami, które polecają ten serial tylko jak jest w rzeczywistości? Szukam serialu który zepełni pare dni w oczekiwaniu na inne, może trafi na ten ;d
    Ostatnio edytowane przez Alfa ; 19-11-13 o 11:23

  6. #6
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Seriale

    Myślę, że Doctor jest o wiele lepszy, niż żeby tylko zasługiwać na miano "zapełniacza" w czasie gdy czekasz na inne seriale.

    Nie wiem na ile orientujesz się w fabule, ale niesamowite w tym serialu jest to, jak zmienia się wraz z odtwórcą tytułowej roli. Każdy z nich ma w sobie coś co można pokochać i za czym będzie się tęsknić, gdy czas tego akurat Doctora już przeminie. Strasznie ważni są też towarzysze Doctora, bo bez nich praktycznie niewiele by zrobił. Większość z tych ludzi stworzyła niesamowite kreacje... a potem byli zmuszeni odejść. Smutne momenty.
    A teraz najważniejsze - światy po których podróżuje Doctor. Czasem, gdy wyląduje np. na planecie, która jest jedną wielką biblioteką (trochę morderczą, nota bene) myśli się po prostu - wow. Naprawdę, scenarzyści odwalają zawsze kawał niezłej roboty. Warto wymienić tutaj takie nazwiska jak: Steven Moffat (człowiek, który praktycznie odpowiada za całokształt nowego DW) oraz sam Neil Gaiman.
    Większość odcinków to zamknięte historie. Jednak przez cały serial wciąż przejawia się wątek postaci Doctora. Bo tak naprawdę niewiele o nim wiesz. Z sezonu na sezon poznajesz go trochę lepiej, mimo że zmienia twarz. Jednak nadal nie znasz nawet jego imienia, nie zna go nikt (no prawie... ale SPOILERS ) Niedługo, bo 23.11.2013 wyemitowany zostanie specjalny odcinek z okazji 50-lecia Doctora Who, gdzie wszyscy whovianie mają nadzieję wreszcie poznać odpowiedzi na swoje pytania.

    Starałam się obiektywnie podejść do Twojego pytania, ale ech... Jako wielka fanka szczerze polecam Ci ten serial! Mam nadzieję, że zachwycisz się nim jak i ja.

    I can't drown my demons, they know how to swim

  7. #7
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Seriale

    Ja jeszcze dodam, żebyś się nie zniechęcał chodzącymi plastikami z pierwszego odcinka i koszem zjadającym Mike'a, bo potem robi się o wiele lepiej pod każdym względem - efektów specjalnych, muzyki, po irytującej Rose i Marcie towarzysze są coraz ciekawsi... Pojawiają się kwiatki w stylu: dziewczyna zmieniająca się w płytkę chodnikową, ale na ogół nie ma takich absurdów. O reszcie napisała już Alfa, która to zachęciła mnie ostatecznie do obejrzenia DW, który wciągaaa. I to bardzo
    Do weekendu...


    //#savetheday// Alfa

    Spoilers, sweetie :*
    Ostatnio edytowane przez Isaa ; 20-11-13 o 21:23

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Krymko34
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    39
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Seriale

    Może źle ująłem że miałby to być serial jako ''oczekiwanie na inne''. Po prostu chciałbym poszerzyć swoją kolekcję oglądanych seriali. Kosz zjada człowieka w tym serialu?! Muszę to zobaczyć ;d
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 26-11-13 o 11:51

  9. #9
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Seriale

    Prawie dosłownie To jest w pierwszym sezonie, więc za długo nie będziesz musiał czekać

  10. #10
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Seriale

    Pierwszy sezon momentami rzeczywiście może wydawać się tandetny. Często słyszałam, że gdy ktoś poleca komuś DW, mówi żeby zaczynać od sezonu 2. Jasne że się da, że można, po prostu zaczynasz od 10 Doctora. Aleee... uważam, że mimo wszystko w pierwszym sezonie są pewne smaczki, niby przypadkowe słówka, niby nic, aż do momentu gdy w zwiastunie odcinka na 50. rocznicę powraca Bad Woolf. A co to takiego, wiedzą tylko ci, którzy przez pierwszy sezon przebrnęli.

    I can't drown my demons, they know how to swim

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę