<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar Natan
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    147

    Lightbulb Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    No więc tak wiem co sądzicie o moim pierwszym opowiadaniu "Bardzo FNiNowska przygoda", nadal będę je pisać, jednak postanawiam też założyć drugie opowiadanie (mam nadzieje że lepsze) wzorowane na serii książek "Time Riders". Daje linka do pierwszych 40 stron książki, abyście mogli zrozumieć na czym polega moje opowiadanie (tom 1 to "Jeźdźcy w czasie"):
    http://timeriders.pl/fragmenty/

    Chicago, USA
    1871r.

    Był 8 października. Zbliżał się niedzielny wieczór. Chicago było spokojne, większość osób była już w swoich domach. Czternastoletni William Brick patrzył przez okno swojego mieszkania. Ten sam widok. Spokojne domy i bloki. On sam mieszkał w bloku na trzecim, przedostatnim piętrze. Nagle coś wybuchnęło. Było słychać trzask jaki daje ogień, a następnie krzyki. Jego rodzice wyjechali do ciotki w Waszyngtonie. Za 4 miesiące wrócą konno. Nagle coś złapało go za ramię. Odwrócił się. To była ręka, ludzka ręka. Spojrzał na właściciela owej ręki. Był to starszy pan.

    - Williamie Brick, zostało Ci 56 sekund życia, za dokładnie 32 sekundy zawali się 4 piętro, a za kolejne 18 sekund, również 3 piętro. Umrzesz. Nie zdążysz wyjść z budynku. Jeżeli skoczysz, zabijesz się. Masz jednak wybór. - rzekł starzec. - Możesz złapać mnie za rękę. Będziesz strzegł czasu. To trudne zadanie. Zobaczysz wiele niesamowitych rzeczy i wiele niebezpieczeństw. Niejednokrotnie otrzesz się o śmierć. Niektórzy wolą umrzeć niż zostać zwerbowanym do strzeżenia czasu. No to jak? Zostało 29 sekund. - powiedział
    - Kim pan jest? - zapytał William
    - Na wyjaśnienia przyjdzie czas później, zostało 18 sekund. Umierasz czy łapiesz mnie za rękę? - zapytał starszy pan

    William złapał starca za rękę. Nagle poczuł pustkę pod nogami. Zaczął spadać w ciemnościach. Krzyczał.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

    Gdzieś nad Italią,
    2013r.

    Dwunastoletni Gianni Cesar wyszedł z samolotowej łazienki. Zastanawiał się gdzie lądują odchody z samolotu. Czy są przechowywane w jakimś zbiorniku czy też spadają kilometry w dół. Co by było gdyby komuś spadło to na głowę? Prawie się roześmiał z tego widoku. Leciał sam do ciotki w Szanghaju. Nagle ktoś złapał go za ramię. Odwrócił się.

    - Zostały Ci 43 sekundy życia. Za dokładnie 38 sekund wybuchnie bomba, powodując dużą szczelinę w samolocie. Za kolejne 3 sekundy nastąpi dekompresja, w wyniku której za kolejne 2 sekundy wszyscy na pokładzie umrą. Ty też. Masz jednak wybór. Możesz złapać mnie za rękę, będziesz strzegł czasu. Będzie to niebezpieczne zadanie. Niektórzy wolą umrzeć. Zostało 26 sekund, no to co wybierasz? - zapytał starzec
    - O mój, Boże, bomba! - powiedział Gianni ciut za głośno, bo pasażerowie z tylnych rzędów, zaczęli się odwracać. - Zginę, jednak może mnie pan stąd wydostać, gdzie trafię? - zapytał

    Podeszła do nich stewardessa.

    - Przepraszam, ale na pokładzie nie wolno używać takich słów jak bomba. - rzekła
    - Zostało 5 sekund. - rzekł starzec

    Gianni złapał w panice starca za rękę. Ostatnie co słyszał to huk i krzyki ludzi. Potem spadał w ciemność. Krzyczał.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

    Kampala, Uganda,
    2028r.

    Siedemnastoletni Yao King spacerował po Kampali. Przez ostatnie 15 lat Uganda bardzo się rozwinęła i teraz bardzo się wyróżniała spośród innych państw Afryki. Było to teraz centrum świata zaraz po USA. Były tutaj monumentalne wieżowce, samoloty, wielkie firmy,... . Większość państw Afryki głodowała szczególnie Egipt. Po zamieszkach w 2012r. i 2013r. w 2016r. wybuchła tam wojna domowa. Reżim wygrał. Teraz reżim był tam bardzo rygorystyczny. Za najmniejsze przewinienia groziła kara śmierci. Wiele osób głodowało, a choroby się szerzyły [chodzi o Egipt]. Poszedł do prywatnego wieżowca jego taty. Wsiadł do windy i wdusił przycisk "125", było to ostatnie piętro i tam znajdował się jego prywatny apartament. Był już na wysokości piętra nr 124, gdy nagle zaczął spadać z zawrotną prędkością. Winda leciała w dół. Nagle ktoś złapał go za ramię. Odwrócił się. Wydawało mu się że jest sam w windzie.

    - Yao Kingu zostały Ci 23 sekundy życia. Zginiesz. Jednak możesz złapać mnie za rękę, będziesz wtedy strzegł czasu. Uratuję Cię. Jednak uprzedzam to niebezpieczne zadanie, niektórzy wolą umrzeć. - rzekł starzec

    Yao bez namysłu złapał starca za rękę. Zaczął spadać w dół w ciemności. Krzyczał.

    [No i jak oceniacie, to dopiero pierwsza część.]
    Ostatnio edytowane przez Natan ; 15-08-13 o 20:53

  2. #2
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    The hell is this? Natan, ja z Ciebie nie mogę.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    W 1871 roku nie było bloków.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  4. #4
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Proszę cię... Napisane bez błędów ortograficznych, masz plusa, ale to i tak słabe. Co to w ogóle jest?! I za krótki frag na jakiekolwiek opinie.

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar Mia Clevleen
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Ahaaa...
    No, przynajmniej nie ma błędów, to już coś. Ale nie wiem, czy chcę poznać ciąg dalszy...
    Ja?!


  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar Natan
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Reykjavik, Islandia,
    2016r.


    William spadł na łóżko. Rozejrzał się po pokoju. W pokoju z nim było jeszcze 2 chłopców. Chudy mulat z Włoch, Hiszpanii bądź Francji i przypakowany murzyn. Mulat zaczynał krzyczeć, jakby się budził. Obudził się. Spojrzał na Williama.

    - Gdzie ja jestem? - zapytał Gianni
    - Sam chciałbym wiedzieć. - odpowiedział William. - Jestem William, mów mi Will, a ty? - zapytał
    - Gianni, Gianni Cesar. - rzekł

    Do pokoju wszedł starszy pan.

    - Mężczyzna z samolotu. Gdzie ja jestem? Jak mnie pan stamtąd wydostał? Kim pan jest? - zaczął pytać Gianni
    - Zaraz Wam wszystko wyjaśnię, tylko Yao najpierw musi się obudzić. - wskazał dłonią murzyna

    Yao właśnie zaczynał się budzić. Krzyczał i nagle się obudził.

    - Zaraz wszystko wyjaśnię. - starszy pan uprzedził pytanie Yao. - Na razie, aby uniknąć komplikacji wyobraźmy sobie, że istnieje tylko ten pokój. Nic poza nim. Wyjaśnię wszystko, a potem pytania. - rzekł. - Wyobraźcie sobie podróże w czasie. One istnieją. W 2029r., Edward Chan napisał teorię dotyczącą podróży w czasie, a w 2051r., człowiek o nazwisku Waldstein skonstruował właśnie taki wehikuł. Był to pierwszy prototyp. Wybrał się w przeszłość i wrócił. Nigdy nikomu nie powiedział, co tam zobaczył, jednak jak wrócił, zaczął walczyć o zaprzestanie badań nad czasem. Jednak nie posłuchano go. W przyszłości można cofnąć się w czasie i zmienić historię. Po to tutaj jesteście. Ten pokój to Wasza baza. Tutaj będziecie strzec historii. Historia musi pozostać taka jaka jest. Wasza baza jest otoczona bańką czasową. Bańka utrzymuje bazę w okresie 2 dni, 29 i 30 lipca 2016r. Każdego 30 lipca o godzinie 24:00, bańka resetuje się i wraca do godziny 00:00, 29 lipca. W tej chwili w Egipcie trwa wojna domowa i nikt nie będzie zważał na to co robicie i nie, nie jesteśmy w Egipcie. Jesteśmy na Islandii, w Reykjaviku. Dla Was, Yao i Gianni, może być tutaj chłodno. - uśmiechnął się. - Dla Ciebie, Willu, może być szokiem, że przeniosłeś się o ponad 140 lat w przyszłość. Na razie zostawiam Was samych, wypocznijcie, do zobaczenia wieczorem. - rzekł i wyszedł z bazy

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Cięcie. Jakim cudem ludzie z trzech różnych krajów i różnych epok są w stanie się porozumieć?
    Po drugie, jakim cudem nie przeżyli szoku. OK, zrozumiałe jest to dla ludzi z XXI wieku, bo podróże w czasie to raczej już norma w tematach z filmów czy książek, ale w XIX wieku?
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar Natan
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Reykjavik, Islandia,
    2016r.


    - Co tu się dzieje? - zaczął Will - Jakim cudem trafiliśmy z różnych, epok i różnych krajów do jednego miejsca na Islandii. A podróże w czasie. To naprawdę dziwne. Tak jakbym mógł cofnąć się w czasie i powiedzieć swojej babce, aby nie płynęła statkiem, bo utonie. - rzekł
    - Myślę, że po to tu jesteśmy. - odrzekł Yao. - Mamy strzec czasu, nikt nie ma prawa go zmieniać. - rzekł. - Dla Ciebie, Willu, to naprawdę dziwne, bo w XIX w., nikt nawet nie myślał o podróżach w czasie. Musisz się wiele nauczyć o historii, skoro pochodzisz z 1871 r., wiele się wydarzyło. - powiedział -
    Jakim w ogóle cudem mówicie moim językiem? - zapytał Yao
    - Co, wy mówicie po włosku, nie po ugandyjsku, czy jakoś? - rzekł Gianni
    - Nie, bo po angielsku. - odezwał się Will
    - Zostawmy, to na później. - powiedział Yao. - Teraz może załatwmy kwestie historii. Willu, może kupie Ci podręcznik do historii. Wyjdę na miasto, chociaż pewnie dostanę szoku termicznego, a ty Gianni, wytłumacz może Willowi, co to telefony komórkowe itp..., ok? - zapytał
    - Zostawiasz mi najtrudniejsze. - uśmiechnął się Gianni.

    Yao ubrał kurtkę polarnika i wyszedł na miasto.

    - Boże, jak zimno! - zaraz rzekł i spojrzał na najbliższy termometr. - Tylko 14 stopni Celsjusza! - oburzył się

    Opatulony kurtką na maksa, zaczął szukać księgarni. Trochę pobłądził i znalazł księgarnię. Wszedł i od razu zrobiło mu się cieplej.

    - Dzień dobry, mógłbym kupić jak najbardziej szczegółowy podręcznik do historii? - poprosił
    - Oczywiście, zaraz przynoszę. - powiedziała i zniknęła na zapleczu

    Przyniosła podręcznik, Yao go wziął, zapłacił i wyszedł.

    - Jaka lodówa. - rzekł i skierował się w stronę bazy. - Hej! Już jestem. - przywitał się, gdy wszedł.
    - I jak? Kupiłeś? - zapytał Gianni
    - Kupiłem, ale na dworze tylko 14 stopni! - rzekł
    - Nie narzekaj, taka masa mięśni i zimno? We Włoszech to typowa zima. - powiedział. - A poza tym ubrałeś kurtkę na 60 stopniowy mróz.
    - Tak, tylko ja pochodzę z Ugandy. - rzekł

    Yao położył podręcznik na stole i pomógł wytłumaczać wszystko Willowi.

  9. #9
    Zafascynowany FNiN Awatar serpens volucer
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Dno, nuda, kaszana, kicha. Zaprzestań tego procederu.

    ^A to przez zasady na za dużą sygnaturę.

  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar Natan
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Jeźdźcy w czasie - Time Riders

    Reykjavik, Islandia,
    2016r.


    5 minut później do pokoju wszedł starszy pan.

    - Przepraszam, że byłem, taki niegrzeczny wcześniej i nawet się Wam nie przedstawiłem. Nazywam się Liam, Liam O'Connor. Jestem szefem agencji, do której należycie. Pochodzę z 1912r., miałem zginąć na Titanicu. - uśmiechnął się Liam. - Może, ja wytłumaczę Willowi, jako zbudowany jest ten świat. - zaproponował, a chłopcy chętnie przytaknęli

    Godzinę potem, chyba mieli już omówionych trochę spraw i zdecydowali, że na dzisiaj wystarczy.

    - Gianni, pozwól że wytłumaczę Ci jaką będziesz miał rolę w zespole. - rzekł, a Gianni chętnie przytaknął. - Spójrz na ten rząd komputerów. Wyglądają jak zwykłe przestarzałe pecety, jednak są to zaawansowane technologicznie komputery z 2034r. . Istnieją takie rzeczy jak fale czasowe. Są to fale, które przemierzają czas zmieniając teraźniejszość, ponieważ ktoś cofnął się w przeszłość i coś zmienił. Mała rzecz w przeszłości, może mieć duży wpływ na przyszłość i teraźniejszość. Niektóre fale są małe, prawie niezauważalne, a inne wielkie. Te wielkie przysparzają o zawroty głowy. Will będzie wyłapywał, nawet najdrobniejsze zmiany, codziennie obserwując społeczeństwo. Ty będziesz ustalał, gdzie i kiedy nastąpiła zmiana. Następnie, będziesz wysyłał Yaa w przeszłość, aby naprawił szkodę i zlikwidował kontaminacje czasowe. Kontaminacje czasowe to zmiany w czasie. Rozumiesz? - zapytał Liam
    - Rozumiem. - odpowiedział Gianni

    Następne pół godziny Liam spędził, na omawianiu ustawiania wechikułu. Nadeszła noc i wszyscy poszli spać.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę