<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Maratka
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Serie o Percym Jacksonie & co

    Zauważyłam już wątki o Oksie Pollock, serii GONE, więc pomyślałam "czemu by nie założyć takiego o PJ". O Percym powstały dwie serie: "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" i "Olimpijscy herosi". Opowiadają o nastoletnim herosie, synu Posejdona. Te książki zostały napisane przez amerykańskiego pisarza Ricka Riordana.
    Co o nich sądzicie? Kto jest waszym ulubionym bohaterem?
    Mi się strasznie podobają, a najbardziej (oczywiscie oprócz Percy'ego i Annabeth) lubię Leo i braci Hood, a także Beckendorfa.

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Serie o Percym Jacksonie & co

    Moją ulubioną bohaterką pierwszego cyklu jest Annabeth, ale później ustępuje Piper.
    Serię darzę ogromnym sentymentem i często powracam do niej. Mój ulubiony tom to chyba "Bitwa w Labiryncie".

    A "Kroniki rodu Kane" znasz? Też świetne. Saidie i Feliks wymiatają
    Jeżeli masz jakieś uwagi, rady do Sekretu Marzycielki pisz śmiało. "To co spod moich paluszków wychodzi potrzebuje całych wiader krytyki"

    korano (zwana również Soneą)

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Maratka
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Serie o Percym Jacksonie & co

    Słyszałam o nich, ale jeszcze nie przeczytałam. Zacznę, jak już skończę wszystkie inne serie, które pozaczynałam. A moja ulubiona część to chyba też ''Bitwa...''.

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar Natan
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Serie o Percym Jacksonie & co

    Ja ze wszystkich książek o Percym Jacksonie najbardziej lubię Ostatniego Olimpijczyka, nagłe zwroty akcji i na końcu jeszcze Wielka Przepowiednia. Teraz wyczekuje na Dom Hadesa i Syna Sobka.

    Moje TOP 5 ulubionych bóstw:

    1. Hermes
    2. Posejdon
    3. Apollo
    4. Atena
    5. Zeus
    Ostatnio edytowane przez Natan ; 19-08-13 o 12:55

  5. #5
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Serie o Percym Jacksonie & co

    Okey, ja chciałem tylko zapytać: czy uważacie, że "Olimpijscy Bogowie" są godnym następca pierwszej serii?
    "Percy Jacksona i..." przeczytałem z przyjemnością i zdarza mi się wracać do poszczególnych tomów, lubię tę klimat i tak dalej. Z tymże wydaję mi się, że od czasu kiedy po raz pierwszy czytałem serię stałem się bardziej wybredny. Równowartość pierwszego tomu drugiej serii to na przykład "Dżozef" Małeckiego czy "Cząstki Elementarne" Houellebecqa - wolałbym nie marnować takiej kasy, a cierpię na straszna awersję do bibliotek.
    Toteż powtarzam: czy uważacie, że "Olimpijscy Bogowie" są godnym następca pierwszej serii?
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar Maratka
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Serie o Percym Jacksonie & co

    Jeśli chodzi Ci o "Olimpijskich Herosów", to uważam, że tak. Co prawda nie ma tam żartobliwej narracji Percy'ego, ale poznajemy lepiej starych bohaterów (zwłaszcza w "Znaku Ateny" i "Domu Hadesa") i jest co nieco mitologii rzymskiej (nie chcę spoilować ). Podsumowując - seria jest godnym następstwem PJO.

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę