<

Zobacz wyniki ankiety: Ktra cz najmniej Wam si podobaa?

Gosujcych
27. Nie moesz gosowa w tej sondzie
  • GNL

1 3.70%
  • TMK

2 7.41%
  • PS

4 14.81%
  • PN

2 7.41%
  • OS (1 + 2)

1 3.70%
  • 3K

0 0%
  • BM

6 22.22%
  • 0 (1+2)

3 11.11%
  • NH

1 3.70%
  • SCH

1 3.70%
  • KDM

6 22.22%
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka wyniki od 11 do 18 z 18
    Zaciekawiony FNiN Awatar Wiedma z gr
    Doczy
    Jan 2013
    Pe

Domylnie Odp: Ktra cz najmniej Wam si podobaa?

Mnie najmniej podobaa si KDM... Nic si nie miaam i ten Felix i zero racjonalnoci i rozsdku, tego spokoju... Duo rzeczy zostao niewytumaczonych, a Nika jest zdecydowanie za bardzo wszechwiedzca. To tyle.
    "Jeden kot, a caego stada myszy si nie boi."

Zaciekawiony FNiN Awatar popa
    Doczy
    Jan 2015
    Pe

Najmniej mi si podobaa BM, strasznie techniczno-nudna, za to fajne byy fragmenty z Laur

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Mar 2015
    Pe

Cytat Zamieszczone przez popa Zobacz posta
    Najmniej mi si podobaa BM, strasznie techniczno-nudna, za to fajne byy fragmenty z Laur
    Jak dla mnie BM te nie za bardzo.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 29-03-15 o 17:48

Zainspirowany FNiN Awatar Martinus
    Doczy
    Sep 2014
    Pe

Mnie najmniej podoba si Paac Snw. Nudna fabua oraz wtki zwizane z snem ktre mnie nie interesoway sprawiy, e czytanie tego FNiN mi si duyo, jedyne co ratowao t cze to wtki szkolne.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 29-03-15 o 17:49
    ,,Lepiej zalicza si do niektrych, ni do wszystkich. "
    ~Andrzej Sapkowski – ,,Krew elfw"

Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Doczy
    Jun 2014
    Pe

Jako tak ciko mi si przeama do krytyki. FNiN to pierwsza seria ksiek, ktr naprawd polubiam, ale KDM... Nawet nie chodzi o to, e mam jakie konkretne zarzuty, po prostu "nie czuam" tej ksiki, a jej czytanie byo do monotonne. Nie potrafiam si do niej przekona, bo chocia w treci nie ra mnie uchybienia, to sam styl odrzuca. To raczej osobiste odczucia, ale KDM w aden sposb mnie nie porwao.

Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Doczy
    Feb 2014
    Pe

Zgadzam si, KDM nie miao tej magii jak inne tomy.

Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Feb 2014
    Pe

Nie podobaa mi si cz. 4 fnin i BM. Jak dla mnie za duo techniki zamao takiej troch powieci obyczajowej.

Zagorzay Fan FNiN Awatar Andrzej
    Doczy
    Apr 2010
    Pe

A dziwne, e si nie wypowiedziaem. Generalnie ostatnio robi sobie maraton FNiN i czytam wszystkie czci od pocztku. Przeleciaem przez KDM, PN, NH, 3K, TMK, BM, OS1&2, 01&2, teraz pomau zabieram si za SCH.

Pomau, bo SCH uwaam za najgorsz cz serii, pisan na kolanie, na odczepnego, z potraktowaniem czytelnika lekcewaco. Sama fabua jest bez jakiegokolwiek pomysu i polotu, w poprzednich czciach by pomys na ca ksik, tutaj tego nie byo. W BM dostalimy zapowied 0 - i to byy czci dopracowane, ciekawe. W SCH nie ma nic takiego, a sama fabua jest cienka i niczego nie wnosi do serii, poniewa Kosik zrobi to jako cz ''niezalen'' (nadal nie wiem, na czym polega ta rzekoma niezaleno i po co, ale OK). Wtek Zosi - najbardziej bezbarwnej, niedorozwinitej postaci - i jej ''porwania'', wraz z szukaniem jej po pieczarkarniach i klasztorach - kompletnie poroniony, zaczem zaamywa rce nad beznadziejnoci tej czci. Wplecenie postaci Justyny i przyjcia - mimo, e chyba najlepszy - kompletnie bez sensu, bo ta posta si ju raczej nigdy nie pojawi, a niczego szczeglnego do fabuy nie wniosa. Rola Bulbota, nad ktrym trzs si Net przez p ksiki zostaa sprowadzona do roli pywajcego aparatu fotograficznego. Brak telekinezy Niki, wynalazkw Felixa, Manfreda i informatycznego geniuszu Neta, ponadto lamazarnie cignca si akcja i niepotrzebny, wymuszony wtek ''zwizkowy'', ktry sprawia wraenie jakby Kosik co ''chcia, a nie mg'' - nierozwinity, bez pomysu, nic nie wnoszcy do fabuy. Generalnie to najgorsza cz serii w moim odczuciu.

Niewiele za ni stoi Orbitalny Spisek, zwaszcza jego pierwsza cz, w ktrym przez 250 stron przyjaciele szukaj Antycypatora (w ktrej z czci pada sformuowanie Neta: Moliwe, e zaraz bdziemy szuka kodw dostpu do urugwajskiego satelity telewizyjnego, i to zdanie chyba najbardziej okrela OS1, gdzie eby obliczy miejsce upadku rakiety najpierw trzeba obliczy miejsce zamieszkania genialnego matematyka, ktrego trzeba wypyta o miejsce upadku rakiety, bo potrzebny jest wzr), za duo wcinito matematyki i fizyki, ponadto niepotrzebny i wymuszony wtek z ''ktni'', ktrej nie byo i kolejne problemy finansowe Niki (mimo, e par dni wczeniej FNiN dostali kas z muzeum)... no byo to ju mocno nacigane. Cz druga znacznie lepsza, chociaby przez dodanie elementw akcji i wielowtkowoci, znacznie wicej humoru (chociaby na stowce) - generalnie bardziej dopracowana i sympatyczniejsza cz od pierwszej, moe bez jakiego szczeglnego finau (zwaszcza to bieganie midzy pitrami...), ale na pewno lepsza.
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Lduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wiea kae mu koowa do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje si, e nie wie, w ktr to stron. Wiea tumaczy mu drog, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koczc pytaniem: Nigdy nie bye we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co zrzucaem i nie ldowaem tutaj.

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2021. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad