<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Opinia

  1. #1
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Opinia

    No, nie będę oryginalna. Jak zapewne łatwo zgadnąć średniowieczność i czarymaryzm tego opowiadania sprawiły, iż jest ono moim ulubionym w całych NH. A co Wy sądzicie?
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  2. #2
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Opinia

    Szczerze to... bardzo średnio mi się podobało. Co prawda było parę ciekawych momentów i już sobie planuję narysować Nikę w długiej sukni i w glanach albo wyobrazić sobie, co się stało za zamkniętymi drzwiami łazienki, zanim wszedł Felix. Czyli tylko zboczenie uratowało to opowiadanie.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Opinia

    Mnie się strasznie podobało to opowiadanie. Zapewne za sprawą tego, że obok FNiN moją ulubioną serią jest 'Zwiadowcy' i czytając o tamtej całej podróży ze Strażnicy do Warszawy czułem się prawie jak w Zwiadowcach własnie, a nawet lepiej, bo byli tam Felix, Net i Nika. Pan Kosik połączył dwa moje ulubione uniwersa. Przy okazji świetny był motyw z tymi technologiami naszych czasów, które były tak naiwnie interpretowane przez prostych mieszczan i chłopów jako np. magiczne lustro (tablet, smartfon) albo widna jako poczekalnia (nie pamiętam dokładniej nazwy). Itp. itd.
    No i trochę zboczonego Neta of kors

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  4. #4
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Opinia

    To opowiadanie trudno mi ocenić. Tak, to pilnowanie drzwi łazienki przez Neta i "jak dają piwo to trzeba korzystać z okazji" czy jak to tam pisało W sumie fajne było połączenie tego średniowiecznego klimatu i ludzi wierzących w magię razem z równie zaawansowaną technologią jak w Świecie Zero, a nawet bardziej (ptak-maszyna itp.). Jednak zakończenie było według mnie zbyt proste, takie banalne, wręcz niepasujące. Więc końcówka mnie dosyć rozczarowała. Ale ja tam jestem zawsze wybredna i się czepiam...

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar Biolożka
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Opinia

    Mnie to opowiadanie się nie spodobało. Może dlatego, że nie interesuje mnie średniowiecze i w ogóle taka stylizacja. Podobał mi się jednak moment z nauką jazdy na koniu, bo oczywiście od razu wyobrażałam sobie wyczyny Neta

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar Zosia 28
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Opinia

    Opowiadanie jest jednym z moich ulubionych, choć nie interesuje się z bardzo średniowieczem. Technologia była dobrze wpleciona w to całe średniowiecze.
    Ostatnio edytowane przez Alfa ; 29-05-13 o 21:06

  7. #7
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Opinia

    Opowiadanie... jak opowiadanie. Początek podobał mi się bardziej niż środek i końcówka, jakoś tak myślę, że można było to nieco lepiej rozwinąć. Pomysł z technologią ciekawy. To opowiadanie trochę sprzeczności, bo z jednej strony na początku się trochę pośmiałem, z drugiej jednak potem odrobinę mnie to nudziło. No i znalazłem tutaj kolejny z niewielu (hmm, a może był to pierwszy?) momentów serii, które mi się nie podobają.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Opinia

    Mi osobiście opowiadanie bardzo się podobało. Może nie tak jak RIP, ale było fajne.

  9. #9
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Opinia

    Opowiadanie mi się podobało, jednak przyznam, że zawiodłem się trochę, że wszystko sprowadziło się do tych technologii. Fajne było to, że opowiadanie miało klimat fantasy, co bardzo cenię, ale i tak rozwiązanie sprawiło, że klimat zniknął. Było trochę przydługie, ale mimo wszystko ciekawe.
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Opinia

    Poza FNiN też bardzo lubię serie "Zwiadowcy", więc ogólnie klimat mi bardzo podpasował, ale trochę się zawiodłem, że to wszystko przykrywka i tak naprawdę technologicznie tamten świat jest podobny do zwykłego. Takie odarcie z magii...i to dosłownie. Ale z drugiej strony prawdziwe smoki w tej książce...może lepiej, że jest jak jest : P

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę