<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    64

    Domyślnie Horrory "w starym stylu"

    Osobiście nie przepadam za tzw "horrorami" typu "Straszny film" itp. bo po prostu wg mnie nie mają większego sensu. Wolę takie tajemnicze, dawne historie, które powracają budząc zgrozę. Które maja w sobie to "coś".

    Oglądnęłam jednak kilka takich filmów, które bardzo mi się spodobały. Była to między innymi "Kobieta w czerni"- ostatnio leciał w kinach, naprawdę fajna fabuła z niezwykłym zakończeniem Z filmów z ostatnich paru lat, które pamiętam to np. "Sierociniec" , "Przeczucie"...

    Jeśli też lubicie takie klimaty napiszcie mi swoją opinię i podajcie inne tytuły filmów tego typu
    Ostatnio edytowane przez Ola98 ; 03-03-13 o 18:08

  2. #2
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Cytat Zamieszczone przez Ola98 Zobacz posta
    Osobiście nie przepadam za horrorami typu "Straszny film" itp.
    Lol? Przecież to jest komedia a nie horror.
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Hmm... Czytając nazwę tego tematu myślałem bardziej o dyskusji na temat naprawdę starych horrorów, jeszcze czarno - białych. Chętnie obejrzałbym np. pierwszego Frankensteina, czy przedpotopowe filmy o Draculi, z tym, że są one tak stare, że nie wiem, gdzie można by je znaleźć. Ogółem jeszcze nie szukałem, ale raczej w żadnych wypożyczalniach by się tego nie znalazło, chyba, że w necie.
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  4. #4
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Zarówno Sierociniec jak i Przeczucie pochodzą z 2007 roku... A Straszny Film to komedia...

  5. #5
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    o bosh... Jest coś takiego jak cudzysłów - treść w nim zawarta nie jest traktowana DOSŁOWNIE, ok? Jeśli wiec tytuł brzmi - Horrory w "starym stylu" - to oznacza to, że np. ich akcja toczy się w dawnych czasach lub zawierają jakieś retrospekcje. Nie oznacza to więc, że są to filmy stare. Naprawdę nie rozumiem dlaczego muszę to wszystko tłumaczyć ...

    Zegarmistrz "Zarówno Sierociniec jak i Przeczucie pochodzą z 2007 roku... "
    -Powtarzam - nie chodzi o datę nakręcenia filmu.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 02-03-13 o 12:39

  6. #6
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Ola, z tym cudzysłowem to bym się kłóciła, ogólnie nazwy filmów z reguły się tak oznacza. A żeby uznać, że wiesz, że nie jest tyo horror to musiałabyś napisać coś takiego: nie przepadam za "horrorami" typu "Straszny film".

    Tyle w kwestii języka i wyrażania się, na temat horrorów się nie wypowiem, bo nie oglądam i nie lubię
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #7
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Cytat Zamieszczone przez Ola98 Zobacz posta
    o bosh... Jest coś takiego jak cudzysłów - treść w nim zawarta nie jest traktowana DOSŁOWNIE, ok?
    Cytat Zamieszczone przez Ola98 Zobacz posta
    Ze starszych filmów, które pamiętam to np. "Sierociniec" , "Przeczucie"...
    Ja tu cudzysłowu nie widzę.
    A cudzysłów w temacie wcale nie musi być globalny.

    Cytat Zamieszczone przez Ola98 Zobacz posta
    Naprawdę nie rozumiem dlaczego muszę to wszystko tłumaczyć ...
    Na przykład dlatego, że nie sprecyzowałaś tego dokładnie za pierwszym razem?


    Cytat Zamieszczone przez Ola98 Zobacz posta
    -Powtarzam - nie chodzi o datę nakręcenia filmu.
    Powtarzam- "Straszny film" to nie horror.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 03-03-13 o 15:55
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  8. #8
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Straszny Film to komedia i parodia horroru. Osobiście dość cierpko do niego podchodzę, bo - przy całej mojej tolerancji - poziom humoru w tej serii oscyluje IMHO na poziomie rynsztoku

    Co do horrorów, nędzna jest ostatnimi czasy tendencja do umieszczania pod etykietką "horror" krwawej łaźni i ucinania kończyn. Duchy są ciekawsze, ale dla mnie najlepsze są surrealistyczne creepy filmy, z irracjonalnymi zdarzeniami i dziwnym klimatem; strach bazuje w końcu na czymś Nieznanym i Niezrozumiałym
    Ostatnio edytowane przez KamcioKowal ; 02-04-13 o 14:21
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Kamcio, dzięki. Wreszcie jakiś post mający więcej wspólnego z tematem niż z poprawnością tytułu i jego treści A tak na poważnie to podzielam twoje zdanie. Też lubię takie filmowe klimaty.

  10. #10
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Horrory "w starym stylu"

    Oamamuniu, mnie i horrory rzadko można zobaczyć razem. Boję się, boję, dlatego nie mam zbyt dużego rozeznania w tytułach. Wiem, że fajne wrażenie wywarło na mnie "Zejście" (dziwne człowiekowate stwory zabijają wszystkich w klaustrofobicznych jaskiniach) i "Omen" (taki demon-dziecko i jego żywot; dzieci są złe...).
    Z kolei "Nienarodzony" (kolejne demoniczne dziecko, tym razem w postaci niematerialnej i jako duch dręczące główną bohaterkę) bardzo mnie śmieszył, a to raczej źle świadczy o horrorze, gdy nawet ja - tak bardzo strachliwa, się z niego śmieję.

    I can't drown my demons, they know how to swim

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę