<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Ja lubię herbatę czarną Liptona i zieloną sypaną z cytryną . Pije zwykle jeden-dwa kubki dziennie, rano i czasami wieczorem. No i jeszcze jeśli piszę lub czytam do późna, to taką mocną, czarną herbatę... Mniam!
    Kawę, a raczej wyroby kawopodobne pijam sporadycznie - sypaną Jacobs lub kawę z ekpresu.
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  2. #22
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Kawę, a raczej wyroby kawopodobne pijam sporadycznie - sypaną Jacobs lub kawę z ekpresu.
    Czy Ty aby nie jesteś za młoda na kawę?
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #23
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Zobacz posta
    Czy Ty aby nie jesteś za młoda na kawę?
    Właśnie dlatego piję ją sporadycznie. Rodzice mi pozwalają, byleby nie za często i nie za mocną. W moim domu panuje zasada "Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem". Po za tym aż tak mi nie smakuje, żebym piła ją litrami, a kubek niezyt mocnej sypanej kawy raz na dwa tygodnie jeszcze nikomu chyba nie zaszkodził .
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  4. #24
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Właściwie, to dlaczego młodzi nie powinni pic kawy? Szkodzi im bardziej niż dorosłym? Nie wiem dokładnie, ale rozsądne ilości kawy są raczej pozytywne dla organizmu. A herbata ma przecież również sporo kofeiny, jeśli to o nią chodzi.

    Nie no, to serio pytanie, nie żaden zarzut czy krytyka . Nie wiem, a to ciekawe...

  5. #25
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    W sumie, to dlaczego utarło się, że herbata czy coca-cola jest dla dzieci mniej szkodliwa niż kawa?
    Poszukałam trochę w internecie co do kofeiny i jej spożywania w młodym wieku - wypłukuje wapień z kości i podwyższa ciśnienie. Porównałam parę tabelek i w sumie wychodzi na to, że rozpuszczalna kawa (z dwóch łyżeczek) ma ok. 85 mg kofeiny, czarna herbata ok. 50 mg a butelka (0,5l) coca coli ma ok. 70 mg. Różnice są jak widać nie duże, a kawa i tak jest zdrowsza od coli.
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  6. #26
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Piję czarną herbatę Dilmah, mocną i słodką. Jeżeli piję kawę (rzadko), to daję tyle mleka ile się da i sypię trzy łyżeczki cukru

  7. #27
    Zainspirowany FNiN Awatar Trebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Kiedyś tam przy okazji jakiś zawodów czytałem o szkodliwości energetyków i nie jestem pewien na ile pewne jest to źródło ale podobno chodzi o to że właśnie kofeina, tauryna, yerba, etc. dłużej utrzymują się w młodym organizmie przez co są problemy z wejściem w faze rem co z kolei skutkuje slabszą regenaracja mięśni i mózgu. Idąc tą logika można stwierdzić ze kawa szkodzi tak samo jak zawalenie nocki ale tak jak pisalem wczesniej nie wiem czy to na pewno pewne źródło.
    Był w panteonie amerykańskich wynalazców. Świat stracił wizjonera. To wymowne, że duża część ludzkości dowiedziała się o jego śmierci z urządzeń, które zaprojektował.

    -Barack Obama o Steavie Jobsie

  8. #28
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    W zasadzie kawa wypłukuje elektrolity (jak na przykład magnez), a że młody organizm musi się rozwijać prawidłowo (i do tego jest mały i dużo łatwiej o odwodnienie i inne zaburzenia elektrolitowe) to nie można mu dostarczać za dużo kawy, bo wykształci się za dużo receptorów kofeiny i potem bez kawy ciężko będzie żyć

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  9. #29
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Coca cole odradzam, picie kawy też powinno się znacznie ograniczyć

    //Polskie znaki.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 21-10-14 o 11:40
    Zdecydowanie warto okna PCV Milanówek polecam!

  10. #30
    Użytkownik zbanowany
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Wiek
    38
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Znajomy pił kawę nałogowo nawet do 10 takich dużych kubków z Nescafe i teraz czeka go gastroskopia i inne badania. Ma totalnie wyniszczony żołądek, z sercem też u niego nie najlepiej.
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 02-03-15 o 11:06

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę