<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Poza tym śmieszą mnie "kawowi puryści", którzy uważają, że tylko taka kawa, jaką oni piją, to prawdziwa kawa. To żałosne tak mówić i smutno mi, że niektórzy się tak zachowują.
    Na pasztetową też można mówić kiełbasa, tylko po co się oszukiwać
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  2. #12
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Poza tym śmieszą mnie "kawowi puryści", którzy uważają, że tylko taka kawa, jaką oni piją, to prawdziwa kawa. To żałosne tak mówić i smutno mi, że niektórzy się tak zachowują.
    To nie purytanizm, to fakt. Tego ersatzu nie można nazwać kawą. To tak, jakby powiedzieć, że parówki to mięso 100 %.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #13
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Herbata: tylko i wyłącznie czarna, niecałe 1,5 łyżeczki cukru i dość słaba, bo torebkę wyciągam po kilkunastu sekundach. No i oczywiście żadnych fusów - nie znoszę, jak mi coś pływa w herbacie.
    Nie przepadam za smakowymi, jeśli już nie mam wyjścia to mogę wypić cytrynową.

    Kawy nie lubię. I chyba nigdy się nie przekonam do niej. Chociaż zdarzają się sytuacje w których muszę się napić kawy, bo już śpię na stojąco - ale to tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Niektórzy z Was mogą kojarzyć film z Polconu 2011, gdzie widać jak piję kawę - ci którzy nie widzieli, niech wiedzą, że miny dziwne robiłem przy tym. Na swoją obronę mam to, że nawet Luk stwierdził, że kawa z tego automatu jest paskudna.
    Czasem mogę wypić cappuccino (z dużą ilością cukru), ale też nie przepadam, więc piję z 2 razy w roku.

    A z innych ciepłych napojów, to lubię gorącą czekoladę.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 26-02-13 o 21:56
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  4. #14
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Jakakolwiek forma latte bądź espresso, najbardziej lubię niestandardowe typu o waniliowa bądź tiramisu. Z herbat to wszystkie owocowe (poza cytrusami), zielone czasem białe. Ostatnio bardzo polubiłam cynamonowo-jabłkowe piramidki Liptona. Nigdy nie słodzę i zawsze siorbię tylko gorące. Nie znoszę zimnych gorących napojów .

    Ogólnie też rzadko piję kawę, iż ma ona na mnie skutek odwrotny - chce mi się po niej spać. Za to herbatę pije bardzo sporadycznie. Głównie piję tylko wodę i zimne mleko.

  5. #15
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Cytat Zamieszczone przez Drago Zobacz posta
    Herbata: tylko i wyłącznie czarna, niecałe 1,5 łyżeczki cukru i dość słaba, bo torebkę wyciągam po kilkunastu sekundach.
    To masz wtedy (gorącą) wodę o posmaku herbaty

  6. #16
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Jak się przyjdzie do herbaciarni w Zabrzu to pan zawsze tam zamawiam i uważam, że jest herbatą owocową, jest jednak naparem owocowym i to straszna różnica. Nie zmienia to faktu, że dla mnie jest to herbata, na dodatek jedyna słuszna To znaczy owocowe pijam najczęściej, zwykłą czarną to chyba tylko jak jestem w gościach, ktoś pyta czy chce herbatę i okazuje się, że tylko czarną Chyba że - zwykle zimą - czarna herbata plus cukier/miód i cytryna. Normalnie nie słodzę napojów, jedyny właśnie wyjątek stanowi herbata z cytryną - ma być odpowiednio cytrynowa (ok. pół cytryny na jeden kubek - znów ten trudny moment w gościach, gdy ktoś da mi plasterek cytryny... ) i mocno słodka (dwie łyżeczki cukru/wymiennie miód, z miodem smaczniejsza).

    Co do kawy - nazwę ją sobie kawą rozpuszczalną, cokolwiek na to powiecie, napisane ma na opakowaniu 'kawa rozpuszczalna' i takiej nazwy ja używam. Codziennie piję taką rano i nie jestem w stanie już rozpocząć dnia bez kawy. I wcale nie chodzi o kofeinę ani nic takiego, bo przy każdej kawie - rozpuszczalnej, parzonej, z ekspresu i każdej innej jakoś potrafię zasnąć, a rozpuszczalna ma naprawdę śladowe ilości kofeiny. Ja się po prostu przyzwyczaiłam i tyle, uważam, że dzień rozpoczęty bez kubka kawy jest nierozpoczęty i mogę iść spać dalej Zrobienie sobie tegoż napoju jest dla mnie takim symbolicznym rozpoczęciem dnia - jeśli z jakiegoś powodu nie mogę mieć mojej kawy, a było tak np. na moich wakacjach, bo żyjąc w samochodzie ciężko liczyć na czajnik - kupowałam kawę na stacji lub nawet zdarzało mi się pić 'kawę' z kartonika, która ekstraktu z kawy miała kilka procent, a kofeiny to już nawet nie wspomnę Ale to było działanie psychologiczne, dla utrzymania ładu i harmonii mojej osoby

    Ogólnie lubię też bardzo kawę z ekspresu, z ekspresu ciśnieniowego, ze spienionym mlekiem, cappuccino i tego typu rzeczy. Bardzo ubolewam, ale niestety nie mam ekspresu. Za to dostałam na urodziny świetny zaparzacz (to słowo chyba nie istnieje, co? ) do kawy - leje się wodę do jednego pojemniczka, sypie kawę na takie sitko, stawia na gazie, woda paruje przelatując przez fusy i mam sam napar bez fusów - dobry, mocny, no i, jak napisałam, co najważniejsze fusy zostają osobno. Kawa z pływającymi fusami jest fuj i bleh.

    A, i kawa zawsze z mlekiem, ale bez cukru. Leję tak ze dwa centymetry mleka do kawy i staje się ona automatycznie posłodzona - mleko jest słodkawe, a sama kawa zbyt kwaśna, no i taka... niemleczna
    I jeszcze jedno - kawa i herbata jest przeze mnie wypijana zwykle w przeciągu 5 minut od zrobienia/zaparzenia, bo później już jest zbyt chłodna. Niektórzy twierdzą, że to parzy, niemniej jednak ja się tak przyzwyczaiłam i owszem, jest gorąca, ale właśnie taka ma być
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 01-03-13 o 00:19
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #17
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Za to dostałam na urodziny świetny zaparzacz (to słowo chyba nie istnieje, co? ) do kawy - leje się wodę do jednego pojemniczka, sypie kawę na takie sitko, stawia na gazie, woda paruje przelatując przez fusy i mam sam napar bez fusów - dobry, mocny, no i, jak napisałam, co najważniejsze fusy zostają osobno.
    To jest bardzo dobre słowo, zresztą niesamowite urządzenie
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 28-02-13 o 21:31
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  8. #18
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Także używam tego urządzonka od bodaj czterech czy pięciu lat - a nazywa się ono kafeterka.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  9. #19
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    O, może to słowo jest lepsze, zaparzacz jakoś dziwnie brzmi, na dodatek Firefox mi to podkreśla Rozwijając jeszcze ten temat, robię sobie w tym albo dwa espresso albo jedną kawę, do której po wlaniu do kubka dolewam już osobno trochę przegotowanej wody, bo niestety owa kafeterka (Firefox też nie akceptuje tego słowa ) ma za mało pojemności w zbiorniczku, leję trochę mleka i nie ukrywam, że taka kawa jest zdecydowanie lepsza od zwyczajnie zalanych fusów czy kawy rozpuszczalnej (czy tam 'kawy' rozpuszczalnej). No i w sumie dość szybko się robi, właśnie ze względu na to, że wody tam zbyt wiele nie wchodzi i samo urządzonko jest małe. Przed urodzinami nie wiedziałam, że coś takiego istnieje i bardzo się cieszę, że moja ciocia kupiła mi chyba jeden z bardziej trafionych prezentów w życiu
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar Zdobywczak
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Jeśli chodzi o herbatę, to niedawno miałem możliwość skosztować oryginalnej Yerba Mate z Argentyny.
    Na całym świecie uznawana jest za napój przeciwko zmęczeniu i depresji. Zwiększa sprawność umysłową
    i fizyczną, działa jako środek przeciwreumatyczny oraz oczyszcza organizm z toksyn. W Argentynie (i wielu innych krajach Ameryki Południowej) Yerba Mate pije się praktycznie non stop w tradycyjnym naczyniu z owocu tykwy i przez specjalną rurkę - bombillę. Niby herbata ziołowa, a jednak w ogóle nie przypomina naszych polskich ziółek. Yerba Mate smakiem przypomina raczej... mieszankę tytoniu i siana.
    Jeśli ktoś ma okazję skosztować tego niezwykłego napoju, to gorąco polecam. Mi osobiście nie przypadł on do gustu, lecz jestem dumny z tego, że przynajmniej przez chwilę mogłem zakosztować w indiańskm przysmaku
    Ostatnio edytowane przez Zdobywczak ; 14-04-13 o 21:32

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę