<

Zobacz wyniki ankiety: Tło opowiadania

Głosujących
26. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Czasy Aleksandra Wielkiego

    1 3.85%
  • Cesarstwo Rzymskie

    10 38.46%
  • Renesans

    11 42.31%
  • XX - lecie międzywojenne

    7 26.92%
  • PRL

    9 34.62%
  • Inne

    3 11.54%
Ankieta wielokrotnego wyboru
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83
  1. #21
    Słony Awatar Karmel
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    268

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    No dobra, zgłoszę się i ja
    Jeśli zechcecie mnie przyjąć, jestem za renesansem, ewentualnie XX-lecie międzywojenne


  2. #22
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    Taka inicjatywa przyciąga mnie jak światło ćmy. Zgłaszam się, oczywiście.

    Jeśli chodzi o sposób prowadzenia, to proponuje wyznaczyć kogoś typu mistrz gry, by miał oko na główną oś fabuły i pilnowałby by wątki różnych osób miały punkty wspólne. Ów mistrz gry, tworzyłby opis pomieszczeń, pogody, nieoczekiwanych zdarzeń. Zwykły użytkownicy mieliby głównie wpływ na sytuacje poprzez dialogi i czyny, które są ograniczone przez opis mistrza gry, czyli nie może nagle znikąd w ręce bohatera pojawić się kieliszek wina, gdyż wina jeszcze nie podano. Taka sytuacja sprawiłaby, że główną role grałaby polityka zagadka, a nie akcja. A bardzo ułatwiła by trzymanie w ryzach fabułę.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 23-02-13 o 07:36
    El Psy Congroo.

    Makise Kurisu: Na pierwszej randce najważniejszą sprawą jest wywarcie na partnerze pozytywnego wrażenia. Jeśli chodzi o ubranie, to nie ma potrzeby zakładać drogich, markowych strojów, wystarczy coś czystego...
    Okabe Rintarō: W tym elemencie wypadam świetnie. Nie ma nic czystszego niż kitel naukowca.
    ,,Steins;Gate"

  3. #23
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    Pewnie mnie nie weźmiecie, ale spróbuję. Zgłaszam się!
    Głosowałem na renesans, to ciekawy okres. Kopernik i Da Vinci, jakoś tak?
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  4. #24
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    Otóż ja byłbym liberalniejszy niż Cezar.
    Jeżeli chodzi o mistrza opowiadania, nazwałbym go Narratorem - każdy ma prawo do swojego wątku, ale przydałby się ktoś kto będzie panował nad punktami stycznymi fabuły i całą koncepcją świata - jak wygląda moja propozycja:
    a) jak już napisałem, fajnie gdybyśmy dochodzili wspólnie do jakiejś prawdy, ale nikt nie znał jej całości, każdy pewną część. Tutaj Narrator byłby odpowiedzialny za rozdzielenie, po dyskusji z każdym z użytkowników, celu jego opowieści - tak żebyśmy wszyscy spotkali się w jednym punkcie.
    b) fajnie będzie jeżeli w trakcie opowiadania postaci się spotykały i w jakiś sposób reagowały ze sobą - tutaj zadaniem Narratora byłoby przekonanie uczestników, że warto delikatnie zmodyfikować plany, tak żeby historie postaci się nałożyły.
    c) nie jest dobrze jak rozjeżdża się czas, musimy pilnować, żeby każda z postaci była mniej więcej na tym samym etapie opowieści, tutaj też rola Narratora.
    d)prawdopodobne, że ktoś nam w trakcie odpadnie, rolą Narratora byłoby napisanie ostatniego rozdziału, uśmiercenie bohatera i przekazanie jego części opowieści dalej.

    Jeżeli chodzi o wykonanie:
    a)padła propozycja, żeby Narratorów było trzech - jest to słuszna inicjatywa.
    b)Instytucja Narratora nie powinna wykluczać ogólnej dyskusji co się stanie dalej, ale:
    -powinna ograniczać długość trwania takiej dyskusji
    -powinna zastępować dyskusję, gdy tak zamarła
    -może się zdarzyć, że któryś z autorów nie będzie chciał się podzielić z całością grupy zwrotem swojej akcji. Wówczas dyskutuje to z Narratorem.
    c)Narrator byłby kimś kto ma podejmować decyzję, co do dalszego ogólnego rozwoju fabuły.
    d)Przed publikacją tekstu narrator sprawdziłby poprawność interpunkcyjną i stylistyczną.
    e)Każdy autor przed zabraniem się za pisanie kolejnego rozdziału opisałby go pokrótce narratorowi i skonsultował go z nim.
    f)Narrator mógłby zasugerować (ale nie narzucić) pewne zachowanie bohatera w kolejnym (kolejnych rozdziałach).
    g)Narrator mógłby nie zgodzić się na pewne zachowanie bohatera.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 22-02-13 o 23:05
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  5. #25
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    To chyba idealne wyjście, Fil.
    Co do propozycji Ceza. Nie chcemy chyba zrobić RPG, prawda? Liczyłem raczej na dłuższe epizody, zawierające dość ważne informacje.

  6. #26
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    To jest skonkretyzowana wersja mistrza gry, która mi odpowiada. Jest bardziej czasochłonna, ale to chyba jedyne wyjście, by zachować płynność historii, a nie robić przy tym z mistrza gry Boga. Masz jak najbardziej moje poparcie.

    Edit.
    Każde forumowe opowiadanie jest swoistą wersja rpg'a .
    El Psy Congroo.

    Makise Kurisu: Na pierwszej randce najważniejszą sprawą jest wywarcie na partnerze pozytywnego wrażenia. Jeśli chodzi o ubranie, to nie ma potrzeby zakładać drogich, markowych strojów, wystarczy coś czystego...
    Okabe Rintarō: W tym elemencie wypadam świetnie. Nie ma nic czystszego niż kitel naukowca.
    ,,Steins;Gate"

  7. #27
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    LISTA OPOWIADACZY ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  8. #28
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    Według mnie najlepiej będzie, jeśli cała historia oparta będzie na głównej tajemnicy, czy innym motywie, który zostanie ustalony i rozpisany jeszcze przed rozpoczęciem opowiadania. Wszyscy bezwzględnie musieliby podporządkować się tylko temu.
    Jednak niech każda postać rozpoczyna zaznajomiona jedynie z cząstką tajemnicy, którą w danych okolicznościach poznała i powoli zaczyna dążyć do poznania całości. To według mnie pozwoliłoby na gładkie połączenie wszystkich wątków w finale.
    Co do narratora jestem oczywiście za. Skłaniałbym się tu jednak ku roli nie tylko korektora, ale także kogoś na wzór mistrza gry, który wywoływałby niezależne od postaci wydarzenia, mobilizujące ich do działań, opisywał działania ewentualnych czarnych charakterów itp.

  9. #29
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    Pytanie teraz czy narratorzy mogą brać udział w opowiadaniu jak swoje postaci. Chociaż chciałbym się bawić, nie jestem pewien czy jest to sprawiedliwe, żeby hm... sędzia brał udział w grze.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  10. #30
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Ambitne Opowiadanie Forumowe - Organizacja

    Ja raczej nie widzę powodu, żebyśmy mieli nie bawić się. Autor książki zna jej zakończenie, ale ciągle pisze ciekaw efektu.
    Natomiast nad fragmentami pisanymi przez narratora będzie dyskutowała pozostała część tej formacji.
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę