<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Kryminały

  1. #1
    Użytkownik zbanowany
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    3

    Domyślnie Kryminały

    No więc, chyba każdy kojarzy Agathę Christie i Artura Conan Doyle - to ta dwójka autorów przychodzi do głowy, gdy ktoś pyta nas o kryminały. Ale mimo tego, że wiadomy gatunek stoi właściwie ich twórczością i to oni najbardziej mu się przysłużyli to nie są przecież jedynymi autorami, którzy piszą dobre kryminały.
    A zatem - kogo polecacie? Mam znaczące braki, które postanowiłem nadrobić i liczę na waszą pomoc. Osobiście postanowiłem zacząć od zapoznania się z serią "Klasyka Kryminału" od wydawnictwa Dolnośląskiego, na liście której, oprócz wspomnianych wcześniej Christie i Doyle'a pojawiają się tacy autorzy jak Chandler czy Alex. Co polecacie tych konkretnych autorów, z czyją twórczością powinienem się zapoznać po za tym, no i co z polakami? Jeśli chodzi o tych ostatnich to kojarzę tylko Miłoszewskiego (dzięki recenzji Kosika zresztą; hyc).
    Polecajcie! Dyskutujcie!

  2. #2
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Polecam serię "Kot, który..."

    No boskie <3
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  3. #3
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Trylogia Millenium Steiga Larssona. Chociaż moim zdaniem najlepszy jest pierwszy tom: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".
    Seria bardzo popularna, nawet dwa razy zekranizowana. Szkoda tylko, że facet umarł, zanim napisał 4 tom.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Polecam "Dziesięciu murzynków" Christie. Ja to nie czytam dużo kryminałów i nie mam porównania, ale jak dla mnie był mega.

  5. #5
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Książki polskiego pisarza Macieja Słomczyńskiego, które podpisywał pseudonimem Joe Alex (myślę, że o tego Alexa ci chodziło). Jest bodajże 8 książek, w których Joe Alex jest głównym bohaterem - detektywem i pisarzem powieści kryminalnych, który w swoich książkach opisuje własne przygody. Wszystko dzieje się w Wielkiej Brytanii, są trochę mało ogarnięci policjanci ze Scotland Yardu i przyjaciel, któremu trzeba tłumaczyć wszystko (dla porównania jak dr Watson i S. Holmes, Hastings i Poirot) - czyli taka podobna scenografia jak u Christie i Doyle'e. Bardzo miło mi się czytało.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 20-02-13 o 00:05

    I can't drown my demons, they know how to swim

  6. #6
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Kryminały

    No więc: moja matka sporo czyta Krajewskiego i nieustannie mi go poleca - być może coś w tym jest nie wiem (na razie tylko sygnalizuje istnienie takiego pana). W każdym razie na stanie mam kilka jego książek i zacznę chyba od "Róż Cmentarnych", których współautorem jest Mariusz Czubaj. Wstawię jakąś mini-recenzje, gdy się z nimi zmierzę.

    Po za tym sam jestem w temacie zacofany, więc byłbym wszystkim wdzięczny za porady.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 20-02-13 o 03:45
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  7. #7
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Dziś natrafiłam na "Krótka piłka" Harlana Cobena. Jako kryminał - całkiem, całkiem. Ogółem: książka warta polecenia, emanująca specyficznym humorem.
    Ostatnio edytowane przez Alfa ; 27-02-13 o 19:53
    Biedne dziecko matfizu

  8. #8
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Warto czytać Jo Nesbo?
    I w ogóle Czarną Serię? Bo strasznie dużo się tych książek namnożyło cały czas coś o nich słyszę/czytam, i nie wiem czy jak teraz zawalę to będę miał w plecy na dekadę, czy to chwilowy trynd?
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar Aniluap
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Kryminały

    *odkopuje*

    Osobiście lubię kryminały Joanny Chmielewskiej, zwłaszcza te pierwsze m.in. "Wszystko czerwona", "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Lesio", "Krokodyl z Kraju Karoliny", "Całe zdanie nieboszczyka". Podoba mi się jej swobodny styl pisania. Ciekawe jest też to, że główna bohaterka nazywa się tak samo jak autorka i jest pisarką, która w swoich książkach opisuje swoje przygody.
    Mojej mamie podobają się kryminały Harlana Cobena, ale ja nie czytałam

  10. #10
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Kryminały

    Ja szczerze polecam Cobena, książki są świetne, akcja trzyma w napięciu, nie ciągnie się w nieskończoność, a intryga jest naprawdę dobrze zaplanowana. Tym bardziej polecam, że jego książki wydawane przez Albatros często są w formie kieszonkowej (bardzo wygodne i dobrze się czyta) i kosztują jakieś 15 zł góra. Sama przeczytałam na razie 3: "Nie mów nikomu", "Bez skrupułów" i "Zachowaj spokój". Podobała mi się jeszcze "Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa" Eduardo Mendozy.
    staranowaziemia.blogspot.com

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę