<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Savoir vivre konwentowania

    Co zrobić żeby na konwencie się nie pogubić. Radzą wujek Drago i ciocia Bookish’a.
    Ten poradnik powstał z myślą o Pyrkonie 2013, ale główne założenia są zawsze takie same.
    Większość informacji możecie znaleźć na stronie konwentu: http://www.pyrkon.pl/2013/index.php


    1. Co musisz wziąć:
    • Ubrania na zmianę. Niby to jasne, a byłem świadkiem jak ludzie bez tego wpadali na konwenty.
    • Ręcznik, bo wycieranie się kurtką nie jest wygodne. (Tu pozdrawiam Patryxa )
    • Karimata/materac oraz śpiwór. Na konwencie łóżka w sleeproomie nie dostaniecie, a podłoga jest dość twarda, więc dla wygody radzę coś zabrać.
    • Klapki. Podczas brania prysznica mogą się przydać.
    • Ładowarkę do telefonu. Przyda się, jeśli jakimś cudem będziemy mieć dostęp do gniazdka.
    • Kubek i coś do picia. Jest to opcjonalne, ale miło wypić rano herbatę. Mamy nadzieję, że Zegarmistrz weźmie swój czajniczek.
    • Miło by było, gdyby chociaż jedna osoba na sali miała suszarkę do włosów i zechciała się nią dzielić.
    • Dokument tożsamości. Potrzebny jest jakiś dokument przy akredytacji. Jeśli jedziecie pociągiem, to nie zapomnijcie o legitymacjach, aby nie płacić za dużo za pociąg.
    • Dla osób niepełnoletnich: zgoda rodziców.

    Tutaj pragnę dodać mały dopisek (Ja, Buka ), szczególnie do dziewczyn, ale facetom też się przyda Wiadomo, najlepiej spakować się w plecak turystyczny, lepiej się niesie niż walizkę czy torbę a co się z tym wiąże: ciężkie jest, nie oszukujmy się. Oczywiście nie zapominajmy, że nasi chłopcy są dżentelmenami i chętnie pomogą w niesieniu, ale jednak ciężko jest. I tu taka mała moja podpowiedź, w Rossmanie jest cała półka produktów "zminiaturyzowanych". Małe szampony, dezodoranty, pasty, lakiery do włosów i czego tylko dusza zapragnie. I tym sposobem zamiast brać wielką paczkę kosmetyków można to zmieścić w małą kosmetyczkę, zaoszczędzicie miejsce a i będzie lżej.
    Po drugie: łazienka. Jak wiadomo, nie oczekujmy luksusów, warunki są jakie są, ale najważniejsze, że dostęp do prysznica jest. Niestety w kolejkach czasami można stać godzinami, więc tu następna opcja ułatwiająca mycie włosów. Rozwiązaniem jest tzw suchy szampon. To na prawdę działa, sprawdziłam na moich długich włosach, na prawdę zdaje egzamin. Jest jak lakier do włosów. Spryskujesz na nieumyte włosy, czekasz aż wyschnie, wycierasz, ewentualnie wyczesujesz i wuala! Włosy jak po myciu. Polecam (Kupicie w Rossmanie, firma ISANA, Garnier lub Batiste)
    Przydadzą się też mokre chusteczki.
    Do demakijażu też najlepsze specjalne chusteczki.
    Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę

    Apropo ładowarki to dobrym rozwiązaniem są wszelkie ładowarki przenośne, lub na baterię, można je dostać za 50 zł choćby na allegro.


    2. Jak dojechać:
    Jeśli jedziecie pociągiem, to musicie się dostać na dworzec główny w Poznaniu. Stamtąd musicie dosłownie przejść przez ulice i już jesteście przy targach. http://www.pyrkon.pl/2013/index.php?...simiejsce#mapa
    Jeśli jednak ktoś nadal będzie się bał, że nie trafi, to jeśli przyjedziecie o jakieś nie za późnej godzinie, to bez problemu ktoś Was odbierze. A już sam konwent jest w jednym miejscu, więc tam już dacie sobie raczej radę.

    3. Akredytacja:
    Akredytacja, czyli wejściówka. Jej wykupienie jest niezbędne, jeśli chcecie się dostać na teren konwentu i sleeprooma.
    http://www.pyrkon.pl/2013/index.php?go2=register dzięki tej stronie możecie się zarejestrować na konwent. Nie jest to wymagane, ale dzięki temu akredytacja przebiegnie szybciej. Tu znowu – jeśli macie wątpliwości czy dacie sobie radę, to służymy pomocą.
    Przy akredytacji dostaniecie identyfikator który musicie mieć zawsze ze sobą. Identyfikator otwiera bramki przy wejściach, a dodatkowo ochrona pilnuje czy każdy ma przypięty i podpisany identyfikator. Przy akredytacji zostanie Wam założona opaska na rękę, której też nie zdejmujcie, bo też sprawdzają przy wejściach czy je macie.

    4. Noclegi:
    Dla tych mało wymagających organizatorzy oferują sleeproom. Czyli szkołę noclegową oraz Pawilon nr 1 na terenie konwentu. Jedyne na co możecie tam liczyć to kawałek podłogi i dostęp do łazienki. Dlatego też przyda Wam się śpiwór i karimata.
    Naszą forumową tradycją jest to, że śpimy w jednej sali. Więc warto przyjść przed otwarciem sleeprooma, abyśmy mogli zająć sobie miejsca.
    Jeśli macie jakieś większe wymagania, to już musicie sobie sami znaleźć jakiś hotel.


    Przydatne pojęcia:
    Org – organizator konwentu
    Gżdacz/helper – osoba zajmująca się wszystkim na konwencie, od sprzątania, do pilnowania i sprzedawania wejściówek. Noszą oni charakterystyczne koszulki i odmienne identyfikatory, więc łatwo ich rozpoznać. Gdybyście mieli jakiś problem, to do nich właśnie możecie się zgłosić.
    Prelekcja – czyli wykład, lub spotkanie z autorem itp.
    Sleeproom – miejsce gdzie można się przespać i zebrać energię na kolejny dzień.
    Gamesroom/Gejróm – miejsce z wszelakiego rodzaju grami planszowymi.
    Akredytacja – wejściówka.


    Aby usprawnić organizację, gdy już będziecie wiedzieli o której i gdzie będziecie w Poznaniu, to dajcie znać w temacie Pyrkonowym, żebyśmy później wiedzieli, kogo i kiedy odebrać.

    No i chyba nie muszę mówić, że dobrze by było, gdyby nowe osoby podały na pw swoje numery tel. żebyśmy mogli się tam łatwo znaleźć.


    Nie bójcie się pytać, jeśli czegoś nie wiecie. Każdy z nas pamięta, jak to było na pierwszym konwencie i jak się nic nie rozumiało.
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 09-02-13 o 12:58
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  2. #2
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Hm, materac na konwent raczej złym pomysłem jest, bo się go długo dmucha...

  3. #3
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Cytat Zamieszczone przez FanNeta123 Zobacz posta
    Hm, materac na konwent raczej złym pomysłem jest, bo się go długo dmucha...
    Może nie słyszałeś o takim wynalazku jak pompka do materaca. Elektryczna pompuje bardzo szybko.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Materac jest świetny.

    Polecam też spodenki/gacie kąpielowe. Przydatne w sytuacji przezroczystych prysznicowych zasłonek.

  5. #5
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Przypomniało mi się jak bardzo jestem na nie jeśli chodzi o materace dmuchane
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  6. #6
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Cytat Zamieszczone przez Bookish'a Zobacz posta
    Przypomniało mi się jak bardzo jestem na nie jeśli chodzi o materace dmuchane

    E tam, materace są fajne, jeśli tylko znajdziesz czas na dymanie, ewentualnie możesz poprosić kogoś o pomoc... Hmm... Nieważne

    Co byśmy zrobili, gdzie leżeli, gdzie grali w karty, skakali i rzucali się wielościanami, gdyby nie materac Trąby, hę?

    Proponuję może tylko, żeby zabierać niektórym materace na rzecz innych, ale to już kwestia do przedyskutowania .

    EDIT:
    A może stworzyć "czarną listę użytkowników, którzy mają ban na materac"?
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 08-02-13 o 22:48

  7. #7
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Cytat Zamieszczone przez Zegarmistrz Zobacz posta

    Proponuję może tylko, żeby zabierać niektórym materace na rzecz innych, ale to już kwestia do przedyskutowania .
    Ja zaklepuję materac Trąby, bo pewnie i tak nie wróci na noc

    Ej, jak się śpi obok Dziobala z materacem to to nie jest fajne, nigdy więcej Dziobala na materacu koło siebie Nie dam sie więcej wrobić
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  8. #8
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Nie wiem, o co Wam chodzi. Nie dało się inaczej ułożyć materaca, bo się młody Hiszpan buntował.
    Anyway, na Pyrkonie nie będzie materaca, więc chill

  9. #9
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Dobra, to może będę dopisywać w nowych postach jak coś mi się jeszcze przypomni.

    Od pojawienia się tego tematu dopisałam kilka słów pod pierwszym punktem.
    Teraz mi się jeszcze przypomniało, że dobrze jest wziąć ze sobą jakąś smycz, lepiej się nosi identyfikator, nie trzeba za każdym przechodzeniem przez bramki go ściągać.
    Dobrze też jest mieć drobne pieniądze gdy będziemy chcieli zamówić pizzę, łatwiej będzie się podzielić

    Mała, podręczna latarka też się może przydać.
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 09-02-13 o 13:53
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar Róża
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Savoir vivre konwentowania

    Dzięki, Wasze porady mi dużo pomogą. Teraz tylko muszę namówić rodziców, żeby mi pozwolili jechać i znaleźć kogoś z Radomia, kto czyta fnin i też będzie chciał jechać
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 09-02-13 o 18:30

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę