<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 64
  1. #51
    Zainspirowany FNiN Awatar Trebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Ja ogólnie mam Kindla. Ale jak od czasu do czasu chce mieć jakąś książkę na półce to zdecydowanie wole twardą okładkę, jednak wydają się bardziej "solidne".

  2. #52
    Zainspirowany FNiN Awatar Konpopoz_i_Roznakin
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Ja bardzo lubię miękkie okładki z obwolutą, bo mało się niszczą i są wygodne, zgniecenie na grzbiecie jest zakryte przez obwolutę. najwyżej do czytania zdejmuję obwolutę, by się nie zsuwała

  3. #53
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    te z miękką okładką są straszne.... Nie dość, że się mną w rękach, to jeszcze w ogóle są jakieś nietrwałe... :/

  4. #54
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Cytat Zamieszczone przez Justi Zobacz posta

    Gruba okładka zdecydowanie nadaje się do grubych książek, ale już do cieńszych książek po prostu nie mają sensu grube okładki. Ginie więcej drzew no i cena się podwyższa (czego czytelnicy nie lubią.) Choć oczywiście jest wiele książek cienkich w grubych oprawach.
    W pełni się z tobą zgadzam

  5. #55
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Wróć. Czas zmodyfikować moją opinię. Gra o Tron jest sporą książką (1 tom ponad 800 stron), mam ją w cienkiej oprawie i nie ma z tym żadnych problemów. Wnioskując z tego, nie ma znaczenia grubość książki, tylko jakość wykonania okładki.

  6. #56
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Cytat Zamieszczone przez Stempel Zobacz posta
    Są jeszcze twarde okładki, ale dodatkowo obłożone miękkimi. Nie bardzo rozumiem idei robienia takich okładek. Z doświadczenia wiem, że niezbyt wygodnie się tak czyta, bo książka czasami może wypadać z tej miękkiej.
    Co sądzicie o takich podwójnych okładkach?
    Obwoluty wymyślili aby bardziej chronić książki. Nie ma ukrytego przesłania, ewentualnie możliwość wciśnięcia większej ilości informacji o sławnym autorze, och, och, ach.

    No są nie wygodne, ale jednak chronią, jestem na tak
    Książki ze skrzydełkami są też spoko bo zazwyczaj okładka jest wtedy twardsza niż w tych bez skrzydełek.

    Cytat Zamieszczone przez Justi Zobacz posta
    Wróć. Czas zmodyfikować moją opinię. Gra o Tron jest sporą książką (1 tom ponad 800 stron), mam ją w cienkiej oprawie i nie ma z tym żadnych problemów. Wnioskując z tego, nie ma znaczenia grubość książki, tylko jakość wykonania okładki.
    Mam wydanie drugie tej http://images.nexto.pl/upload/sklep/...-ebook-cov.jpg
    i tu akurat okładka mimo grubej zawartości nie wygina sie zbytnio bo kartki są bardzo cienkie, z żółtego papieru, całkiem fajnie sie czyta.

    A tak apropo gry o tron:
    http://m.natemat.pl/674f437407885ba1...,641,0,0,0.jpg

    źródło: http://natemat.pl/105717,odkrycie-bl...kladki-ksiazek
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 24-06-14 o 19:37
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  7. #57
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Obwoluty wymyślili aby bardziej chronić książki.
    No są nie wygodne, ale jednak chronią, jestem na tak
    Z tym, że kiedy ustawimy książkę na półce, to po pewnym czasie efekt jest taki, że obwoluta się wygina, co nie wygląda dobrze. A poza tym, grube okładki raczej nie potrzebują dodatkowej ochrony, bo z natury mają być wytrzymałe i stabilne. Wiem, że też potrafią się niszczyć, ale w sumie to bez przesady... ;P
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  8. #58
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Jeszcze w kwestii obwolut, bardzo mi się podoba to co zrobił Dan Brown w swojej ostatniej książce "Inferno" gdzie obwoluta jest zadrukowana okładką, ślicznie, pięknie a sama książka jest w mega twardej, czerwonej, matowej okładce ze złotymi napisami. No strasznie mi się to podoba
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 24-06-14 o 21:39
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  9. #59
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Cytat Zamieszczone przez Bookish'a Zobacz posta
    obwoluta jest zadrukowana okładką, ślicznie, pięknie a sama książka jest w mega twardej, czerwonej, matowej okładce ze złotymi napisami. No strasznie mi się to podoba
    Hmm, ale to jest jakieś unikalne? Wszystkie książki w obwolutach, jakie kojarzę (ok, nie jest tego wiele), polegają na tym, że obwoluta pełni rolę kolorowej okładki, zaś właściwa twarda oprawa jest bardziej elegancka albo w ogóle stylizowana na coś stonowanego, np. na stary dziennik.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  10. #60
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Okładki - Miękkie czy twarde?

    Pobierznie przejrzałam swoje ksiązki i w sumie nie mam żadnej innej chyba w obwolucie, więc możliwe, ale wiem, że na pewno widziałam obwolucie z takim samym nadrukiem jak okładka.
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę