<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar lucky
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    39

    Question Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Ostatnio zaczęła mnie zastanawiać pewna sprawa czy Gimnazjum im. profesora Kuszmińskiego to szkoła prywatna czy publiczna? Do rozmyślań zmusiło mnie wspominanie o jakichś tam czesnych na szkołę przez Nike, a o ile mi wiadomo w Polsce szkoła (przynajmniej publiczna)_jest bezpłatna nie wliczając składek klasowych...
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 23-01-13 o 15:55

  2. #2
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Gim.im.prof. Kuszmińskiego- szkoła prywatna czy publiczna?

    Czy myślisz, że Nikę, która odkłada każdy grosz, żeby tylko starczyło jej na jedzenie do pierwszego stać było na chodzenie do szkoły prywatnej? No pomyśl trochę. A pieniądze to ona jeszcze od szkoły dostawała, stypendium.
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  3. #3
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Dawno nie czytałem już FNiNa (bo wszystkom oddał do Biblioteki), ale z tego co wiem Kuszmiński jest właśnie szkołą prywatną - z tym, że jak to zwykle bywa, stypendyści są zwolnieni z płacenia czesnego.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  4. #4
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Nie przytoczę Ci teraz żadnego fragmentu, ale już w pierwszej części było wspomniane, że jest to szkoła prywatna.
    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez Bookish'a Zobacz posta
    Czy myślisz, że Nikę, która odkłada każdy grosz, żeby tylko starczyło jej na jedzenie do pierwszego stać było na chodzenie do szkoły prywatnej? No pomyśl trochę. A pieniądze to ona jeszcze od szkoły dostawała, stypendium.
    Tylko że Nika specjalnie wybrała tą szkołę, bo (z tego co pamiętam) stwierdziła, że w takiej łatwiej ukrywać jej fakt, że jej rodzice nie żyją.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 23-01-13 o 16:01
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  5. #5
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam. No to mój błąd
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  6. #6
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    No offence, ale skoro nie masz pieniędzy, to czemu nie zapisałaś się do szkoły publicznej?
    Jest to wprost wyjaśnione w OS 2.

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar Keitissa
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Posty
    359

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Tak, jest tam powiedziane, że: "W szkole publicznej nie wytłumaczyłabym nieobecności rodziców na zebraniach. A tak wystarczy tylko wpis do dzienniczka, że nie mają czasu", czy jakoś tak...
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 23-01-13 o 19:06
    Skoro forum jest trupem, to nikt nie zauważy braku sygnatury, nie?

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar AlaLondyn
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Znam kilka powodów, które upewniają mnie, że to jest szkoła prywatna:
    -Nika musiała za nią płacić,
    -tak jak było powiedziane, jej rodzice nie musieli chodzić na zebrania tylko jeden wpis do dzienniczka, że nie mają czasu,
    -chciała chodzić od lepszej szkoły.

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar lucky
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Ok za wszystkie wyjaśnienia dzieki

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar Alina98
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Gim. im. prof. Kuszmińskiego - szkoła prywatna czy publiczna?

    Uważam, że ich szkoła jest szkołą prywatną. Nika w którejś części wspomniała, że nie poszła do publicznej szkoły, ponieważ tam "nie przejdzie" nieobecność rodziców na zebraniach oraz musiała płacić czesne.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 22-07-13 o 08:19

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę