<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie "Rozwiązanie" Alternautów?

    Przeczytałem drugi raz ŚZ 2 i jak niektórzy po dziwnych substancjach - poczułem że mnie oświeciło. Czy mam rację, czy tylko mi się wydaje, może powiedzieć wyłącznie twórca teorii podróży alterprzestrzennych w znanej nam formie - Pan Kosik. Mimo wszystko jednak oznaczę to jako spoiler. Wszystkich chętnych zapraszam do lektury


    Po pierwszym przeczytaniu książki doszedłem do smutnego wniosku, że albo w B800 FNiN zginęli, i dalej przedstawiona jest historia / historie ich alterów i to alterowie (z choćby minimalnie, ale oddalonego świata) powracają na końcu do Świata Zero, ALBO jest to na siłę napisane szczęśliwe zakończenie, które, odwołując się do logiki książki - jest bezsensowne.

    Panie Rafale (jeśli Pan to czyta) - przepraszam

    Jako że za pierwszym razem czytałem w niezorganizowanym pośpiechu postanowiłem wrócić do lektury na spokojnie. I doszedłem do pewnego logicznego rozwiązania (wspomniane "olśnienie").

    "Oryginalni" FNiN przeżyli i powrócili do swojego świata, jak najbardziej zgodnie z "fizyką książki". (założenie)

    Przechodząc przez pierścienie / bramy, zamieniają się "miejscami" ze swoimi alterami. Wobec czego gdyby choćby jedna trójka zginęła, podróże byłyby niemożliwe. Ergo - jeśli jedna z trójek powróciła do swojego Świata Zero, musiało to się stać z każdą. Zgodnie z zasadą zachowania masy.

    Jeden z Netów w "ich własnym" wszechświecie miał kurtkę z napisem "Born to be Wild". To nasz oryginalny Net

    Może moje rozwiązanie jest nieprawidłowe / nie w pełni prawidłowe. Jakby nie było, chylę czoła przed geniuszem autora.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  2. #2
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Cytat Zamieszczone przez Woju Zobacz posta
    Przechodząc przez pierścienie / bramy, zamieniają się "miejscami" ze swoimi alterami. Wobec czego gdyby choćby jedna trójka zginęła, podróże byłyby niemożliwe. Ergo - jeśli jedna z trójek powróciła do swojego Świata Zero, musiało to się stać z każdą. Zgodnie z zasadą zachowania masy.

    A niby czemu? Przecież nie musieli się wymieniać z alterami. Wystarczyło zmienić tą samą masę. Ja tu nie widzę problemu gdyby któryś z FNiN zginęli. Możliwe jest, że w mnogich możliwościach alterświatów zginęło wiele paczek FNiN.

    Też się nad tym zastanawiałem, ale Nika miała przeczucie w pierwszym rozdziale 11, że jeżeli nie przejdą, przez portal, to stanie się coś złego. Ergo, jestem pewien, że zginęli.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  3. #3
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Ale sytuacja ze złotem była nietypowa, bo Alternika () się nie przemieściła. Wiedziałem, że ktoś to wytknie - to jest słabość tej teorii

    Ech, przydałoby się oficjalne wyjaśnienie
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 10-12-12 o 21:58
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar ADAMS
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Rzeczywiście, masz rację, superpaczka nie mogła zginąć

    "Jeden z Netów w "ich własnym" wszechświecie miał kurtkę z napisem "Born to be Wild". To nasz oryginalny Net "
    Czyli sugerujesz, że przez to co się wydarzyło w domu Anachrona nasza superpaczka została przeniesiona do tego "własnego", karłowatego świata? I stamtąd przeniosła się do świata zero, tak? Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem. Do końca nawet nie ogarniam twojego posta, nie wiem, chyba mózg mi się trochę przegrzał...


    Tak w ogóle to na jednej ze stron gdzieś na początku książki u mnie pisze, że Net miał na kurtce "Born to be Wilde". Mam nadzieję, że to po prostu literówka
    Mery chrystmas!

  5. #5
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    "Born to be Wilde" było bodajże w Warszawie Zachodniej. W ŚZ 1 miał "Born to be Wild".
    W sumie, to sam nie wiem o co mi chodzi
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar nieogar
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    8

    Post Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Odświeżę trochę temat .
    Jeden z Netów w "ich własnym" wszechświecie miał kurtkę z napisem "Born to be Wild". To nasz oryginalny Net
    Dlaczego uważasz, że to oryginalny Net ? Biorąc pod uwagę logikę książki to mógł być Net ze świata który rozgałęził się w którejś sekundzie świata B35 po kupnie kurtki. Biorąc pod uwagę że światów alternatywnych może być nieskończoność a kombinacje światów są skończone lecz bardzo duże, to istnieje prawdopodobieństwo że istniało kilka dokładnie takich samych super paczek, które przeżył te same przygody tak samo były ubrane itp. Więc możliwe jest nawet że ginęło bardzo dużo super paczek. Niektóre pewnie w ogóle nie znalazły się we Wszechświecie Karłowatym, bo nie pomieściły by się tam. Możliwe nawet że te super paczki, które były we wszechświecie karłowatym znalazły się tam, ponieważ trafiły do alternatywnych wersji świata w którym " mieszkał " Złotegy Jeż i zrobili dokładnie to samo, lub coś podobnego co super paczka z rozdziału 11B. Następnie, będąc w ich własnym wszechświecie wszyscy podobierali się losowo, ale i tak pewnie utworzyły się nowe wszechświaty alternatywne do których trafiły odpowiednie osoby z superpaczek, które były we Wszechświecie karłowatym. Jak ? Nie wiem.
    Ciekawe czy coś zrozumiecie z mojej teori, bądź czy będzie wam się chciało ją przeczytać. Jestem ciekaw tego co wy myślicie na temat tego wszystkiego.
    Pozdrawiam
    Ludzie się skończyły, jedz dżem.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Cóż... u mnie po trzykrotnym przeczytaniu ŚZ nastała burza mózgów. I tak: AJAJAJJAAJ, czy oni nie mogli po prostu utworzyć jakiś grupek, np. Netów z 'Born to the Wild' i 'Born to the Wilde' i grupki z innymi napisami? No, ale potem po prostu byłam zła D: xD

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Właśnie skończyłam czytać FNiN oraz Ś0.2 Alternauci i zauważyłam coś (według mnie) dziwnego. Na początku Net miał kurtkę z napisem "Born to be wild", a w świecie Złotego Jeża miał kurtkę z napisem "I want to break free". Nie rozumiem tego.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 25-11-14 o 21:52

  9. #9
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: "Rozwiązanie" Alternautów?

    Cytat Zamieszczone przez MiśNiezłySkrót Zobacz posta
    Na początku Net miał kurtkę z napisem "Born to be wild", a w świecie Złotego Jeża miał kurtkę z napisem "I want to break free". Nie rozumiem tego.
    To był Net z innego świata, od świata Złotego Jeża mamy pomieszanie Superpaczek z równoległych wszechświatów.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę