<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar nika22
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    103

    Domyślnie ALTERNAUCI- wrażenia

    Wiem, że wiele osób juz czytała ŚZ2 Alternauci. Mnie niestety ta przyjemność ominęła. W oczekiwaniu na dostęp do książki pytam jak tam wasze wrażenia po przeczytaniu???
    WWJD?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Książka bardzo dobra, chociaż chyba ŚZ nie zostanie moją ulubioną częścią cyklu. Bardzo interesujące były wizje świata w którym historia potoczyła się inaczej - szczególnie tego, gdzie Polska była światowym mocarstwem (międzymordzie zamiast interfejsu mnie zabiło). Ostatnie rozdziały były tak psychodeliczne, że ledwo to sobie wyobrażałam, jest to zdecydowanie najbardziej odjechana część. Nie napiszę, że zachęcam do przeczytania, bo chyba nikogo tu nie trzeba nakłaniać

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar cho2001
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    JEST SUPER!!!
    Naprawdę...
    Interesująca, ciekawa...

  4. #4
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Dla mnie jest dziwna i zagmatwana, nie do końca zrozumiała po jednorazowym przeczytaniu - zobaczymy, czy ogarnę więcej czytając drugi raz Ale mimo to dobrze się czytało
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar ADAMS
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Świat Zero jest książką, którą trzeba czytać w pełnym skupieniu, bo inaczej wiele się traci. Przy pierwszych 100-iluś stronach czytałem raczej pobieżnie i wiele razy musiałem wracać do poprzednich momentów. Potem już się przyzwyczaiłem i zacząłem czytać każde zdanie dokładnie, czytałem nawet opisy techniczne choć za nimi nie przepadam Sam nie wiem, czy to moja ulubiona część. Prawdę mówiąc, zaskoczyło mnie zakończenie i nie potrafię stwierdzić czy pozytywnie, czy negatywnie. Jeśli w "tym pierwszym" rozdziale jedenastym stało się z bohaterami to, co ja myślę, to bez wątpienia ta seria zmieniła się niewyobrażalnie od pierwszej części, gdzie jedynym zagrożeniem superpaczki był drobny siniaczek Ta cześć jest pogmatwana, ale świetna i naprawdę bardzo pomysłowa. Oczywiście każdemu polecam, chociaż momentami naprawdę można się pogubić
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 09-12-12 o 14:06
    Mery chrystmas!

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar Trufla
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Dzisiaj skończyłam czytać Alternautów i mam raczej mieszane uczucia. Książka interesująca, humor świetny, teoria wiloświata ciekawa,ale...No właśnie. Momentami się gubiłam i musiałam dłużej się zastanawiać o co chodzi, a zakończenie zmąciło mi wszystko. Ale Alternauci ogólnie wypadają u mnie na plus.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar maksiu106
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    ŚZ 2 to jest generalnie książka, którą trochę trudno zrozumieć po pierwszym przeczytaniu. Zgadzam się z opinią Trufli, "książka interesująca, humor świetny", itd. Ale "Alternauci" pokazują wady bohaterów, które wcześniej pan Kosik ukrywał, by teraz je wyciągnąć na wierzch. Net jest zazdrosny, Nika nerwowa, a Felix... Nie wiem, jak to nazwać, ale też jest wadą Ciągle powtarzam, że kolejne części tej serii są coraz lepiej napisane i mimo wszystko nie odstąpię od tego punktu widzenia.

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Mania
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Momentami nie ogarniam,_ale tak ogólnie kocham <3

    //Spacja jest po kropce i przecinku, nie przed.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 14-12-12 o 22:22

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar Izyda
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Książka jest ciekawa, interesująca, wiele razy można się pośmiać, ale rozdziałów 11 nie ogarniałam po pierwszym przeczytaniu. A pomysł z imionami Niki świetny .
    „Człowiek pozbawiony całkowicie lęku przestaje być człowiekiem. Odwaga osiągnięta bez pokonania lęków nie jest odwagą.”



    Dorota Terakowska, "Córka czarownic"

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar Olga
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    WOW! Przed chwilą skończyłam czytać i nie mogę wydusić nic więcej niż WOW! Ta książka jest cudowna, po prostu wspaniała, a to całe pogmatwanie tylko dopełnia cudowności, co można zobaczyć w każdej części serii Gdybym dziś spotkała Pana Kosika, biłabym mu pokłony
    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą."
    św. Augustyn

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę