<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Ja po skończeniu Alternautów stwierdziłam, że muszę przeczytać jeszcze raz. Niby czytałam dokładnie, niby wszystko ładnie się układało, ale unikałam spojlerów i teraz okazało się, ile mi umknęło. Tak więc gdy tylko znajdę chwilę - czytam Ś01 i Ś02 jeszcze raz, na spokojnie.

    I can't drown my demons, they know how to swim

  2. #12
    Zainspirowany FNiN Awatar nika22
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    103

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Ja tez wreszcie przeczytałam Alternautów i prawdę mówiąc mam mieszane uczucia. Książka jest ciekawa, wciągająca jak każdy FNiN, ale mimo wszystko sporo się różni od poprzednich części. Światy faktycznie są mocno pogmatwane, można się pogubić. Jak dla mnie jest tez trochę za dużo opisów, ale może to tylko moje wrażenie. Ogólnie jednak lubię tą książkę mimo niektórych wad i chociaż pierwsza część świata zero jest dla mnie dużo lepsza, to Alternauci też są ciekawi, humorystyczni i jak wszystkie FNiN-y wspaniali. Jest fajna, a może po powtórnym przeczytaniu jeszcze bardziej się do niej przekonam
    WWJD?

  3. #13
    Zaciekawiony FNiN Awatar FelixNetiNika2000
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    ŚZ2 Alternauci jak najbardziej był świetny. Światy alternatywne były super, mnie szczególnie powalił świat, w którym Polska była światową potęgą i inne państwa się na nas wzorowałyPodobała mi się też konspiracja na Pradze i Warszawa w B70. Ostatnich stron nie czytałam w skupieniu, bo było już późno i tata kazał mi gasić, a ja nie mogłam się oderwać i czytałam w tempie ekspresowym

  4. #14
    Zainspirowany FNiN Awatar fani FNiN
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Mnie się bardzo podobała.

  5. #15
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Wiek
    35
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Hah. Skończywszy w nocy "Alternautów" muszę z pewnym zdziwieniem przyznać, że książka ta skłoniła mnie, żeby pierwszy raz od niepamiętnych czasów zajrzeć na Forum.
    Dla mnie jest to, obok mojego ulubionego "Pałacu Snów" i "TMK" zdecydowanie najlepszy odcinek cyklu. Po tamtych dwóch znakomitych książkach było już dużo gorzej, z bardzo kiepskimi "Pułapka nieśmiertelności" i "Buntem maszyn"; tymczasem ŚZ kopie i to mocno; ponurym miejscami klimatem jest nawet bliższy Pałacowi Snów, niż pierwszej historii o Wunrung. Zresztą może to jest najlepsze w całej książce - poczucie beznadziei i zagubienia, rosnącej desperacji, a apogeum jest oczywiście doskonała scena w mieszkaniu Anachrona.
    Z drugiej strony wiele rzeczy mnie w tej powieści denerwuje. Wszechwiedza Felixa. Mnóstwo logicznie wątpliwych ścieżek historii, co zresztą na forum już było przerabiane. Rzeczywiście zbyt pobieżny ostatni rozdział, który zbyt wiele rzeczy pozostawia niejasnych.
    Z punktu widzenia całości cyklu najbardziej nie podoba mi się, że to wszystko zmierza donikąd. Po pierwszych tomach można było się spodziewać, że osią będzie konkretna fabuła dotycząca Mortena i zagadki trzech trybów. Tymczasem był to już kolejny tom, w którym nie było na ten temat ani słowa, a autor zapowiada, że będzie pisał, dopóki starczy pomysłów i popytu. A to znaczy, że żadnej konkretnie zaplanowanej osi cyklu nie ma. Do pewnego stopnia przekłada się to także na ŚZ: z TMK wiemy, że ktokolwiek posługiwał się symbolem trzech trybów, był jakoś związany z SS i projektem teleportów - tymczasem nawet w świecie rządzonym przez partię postnazistowską nie znajduje to żadnego odbicia.

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar oliwier788
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Książka jest super, przeczytałem wszystkie i Rafał Kosik dla mnie jest wielkim geniuszem, że napisał tak popularną książkę, no i wszystkie są odlotowe pozdrawiam, Oliwier. (:
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 10-08-13 o 13:20

  7. #17
    Zainspirowany FNiN Awatar Nika_Mickiwicz1005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Ta książka jest tajemnicza, intrygująca, zagmatwana, interesująca. I to jest właśnie świetne. Czytając ŚZ2 czytelnik musi dokładnie przemyśleć każdą stronę. Mi się podobała.
    "Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić."
    Oscar Wilde

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Myślę, że po napisaniu 1 cz. pan Kosik stwierdził, że w tym tempie to może napisać najwyżej trzy książki o przygodach gimnazjalistów. Sprytne rozwiązanie, dwa tomy zmieściły się w kilku sekundach kiedy to superpaczka wchodziła/wychodziła przez Skoczywrota. Ogólnie książka fajna, miejscami trochę ciężka, ale pomysł jest oryginalny.
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

  9. #19
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    A tu jeszcze mnie nie było...

    Szczerze? Alternauci to fajna książka, na pewno znacznie lepsza od słabiutkich ''OS'' i ''PS'', ale to, co mnie osobiście drażni, to sztuczne dzielenie części na dwa tomy. OK, rozumiem, Autor może nie mieć pomysłów, więc to jest tylko przedsmak.
    Natomiast, jak wspomniał prawie rok temu krt, fabuła prowadzi donikąd. W I i w II części, a także częściowo w III i IV, osią fabularną FNiN, były starcia z Mortenem i powtarzającym się motywem trzech wzajemni blokujących się trybów. Tymczasem od czasów Pułapki Nieśmiertelności, wątek ten został rozmyty, pojawił się niby w OS, ale... no właśnie. To już kolejna część FNiN, gdzie fabuła stoi praktycznie w miejscu.
    A teraz konkrety:

    - bardzo wątpliwe ścieżki historyczne, raczej niemające uzasadnienia w logicznym rozumowaniu;
    - niekonsekwencja w opisywaniu światów. Na B800 poświęcono pół książki, jedną czwartą na B75, a pozostałą resztę upchnięto - nieco na siłę - w ostatniej ćwiartce.
    - dochodzi do tego również wymuszone i nieco kulawe zakończenie.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  10. #20
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Co się stało? Zgadzam się z Andrzejem.

    Bunt Maszyn był fatalny. Nie w sensie słaby jak na FNiN, tylko w ogóle nie była to książka więcej niż przeciętna. I na pewno Świat Zero, a zwłaszcza Alternauci to jest jakiś znak powrotu do formy - Trzecia Kuzynka, ani Pałac Snów to to nie był, ale czyta się lekko, fabuła się kręci - ogólnie daje radę. Nierealne światy alternatywne da się wybaczyć - licentia poetica. Natomiast mam niepokojące wrażenie (o czym napisał Andrzej), że pisanie FNiN weszło p. Kosikowi w krew i z przyzwyczajenia napisze sobie jedną książkę na rok, ale nic odkrywczego już się tu nie wnosi. Sam pomysł podróży między światami alternatywnymi jest w sumie wariacją na temat TMK, a rozbija się go na dwa tomy - do tego, żeby nie postarzyć przypadkiem bohaterów i nie zakończyć serii. Do tego, znów zgoda z Andrzejem, fabuła się rozlazła już ze 2 tomy temu.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę