<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Zresztą widać, że Kosik mocno przystopował. O ile ''Gang Niewidzialnych Ludzi'' był jedną z cieńszych książek serii, to - paradoksalnie - fabuła w nim trwała najdłużej, bo ponad pół roku. Potem była ''TMK'', gdzie fabuła toczyła się w ciągu mniej więcej 3 miesięcy, ''PS'', gdzie trwała około 2 miesięcy, i ''PN'', gdzie znowu trwała ok. 2 miesięcy. Potem zaczęło się nieco sztuczne powstrzymywanie starzenia się bohaterów, czyli książki, których fabuła toczy się w ciągu zaledwie jednego tygodnia, bądź jednego dnia, czego dowodem jest Ś0.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  2. #22
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Rozwiązanie jest moim zdaniem proste - skończyć serię w maksimum trzy tomy i zacząć nową.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  3. #23
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Kosik ich wepchnie do liceum. Nie ma co się dziwić, bo to właśnie FNiN przynoszą największe zyski, a nie inne książki. Mi to nie przeszkadza, alev wolałbym jakąś linię fabularną, a nie tworzenie książek oderwanych od siebie, z których nic nie wynika.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  4. #24
    Zainspirowany FNiN Awatar Natan
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Ja bym wolał, żeby oni wrócili do swego rzeczywistego Ś0, a nie do nowo stworzonego świata, w którym nie znikali. Takie przystopowanie czasu jest... głupie. W pewnym sensie - o ile dobrze rozumiem - dokonali podróży w czasie

  5. #25
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    W sumie to czas nie zatrzymał się. Z tego co wynika to ich podróż trwała około tygodnia, może dwóch, gdzie dziesiątki jak i nie setki razy skakali przez portal.

    Poczekać tylko do końca trzeciej klasy kiedy umrą na raka szpiku, wątroby bądź mózgu z powodu promieniowania jumpgate. Wtedy z uśmiechem na twarzy będzie można zakończyć serię FNIN

  6. #26
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Poczekać tylko do końca trzeciej klasy kiedy umrą na raka szpiku, wątroby bądź mózgu z powodu promieniowania jumpgate. Wtedy z uśmiechem na twarzy będzie można zakończyć serię FNIN
    Idą razem do liceum.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  7. #27
    Zaciekawiony FNiN Awatar Wiedźma z gór
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: ALTERNAUCI- wrażenia

    Mnie Ś0 się nie podobały... Uważam, że trochę przynudzanie i rozciągane... Jeśli chodzi o skakanie przez pierścień, to te dwie książki zostają daleko w tyle za TMK (w sumie, po co ja to gadam, nic nie przebije TMK ). Myślę, że ten cały pomysł można by zmieścić spokojnie w dwóch krótszych tomach, bo ten drugi mnie już nudził...
    "Jeden kot, a całego stada myszy się nie boi."



  8. #28
    Zaciekawiony FNiN Awatar popła
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    32

    Domyślnie

    Uważam, że ŚO było całkiem OK, a zwłaszcza 2 cz. (1 trochę nudnawa), ale bardzo mi się podobała mi się kompletna abstrakcja w B70 i wyższych

    PS i tak nic nie pobije TMK!
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 02-03-15 o 15:08

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę