<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Dzieła Alexbobiego.

    Hmm. Tu będę prezentował me dzieła.
    Ostatnio edytowane przez alexbobi ; 30-04-13 o 17:13
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  2. #2
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    ...

    Czy ty nie myślałeś, żeby dawać po kawałku?
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    Dawałem po kawałku miesiąc temu. Ale teraz po co dawać po kawałku? Wszystko bym pogubił. Niedługo bede dawać po kawałkach. Chwilowo odpoczywam od tej książki.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  4. #4
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    Poza tym, beznadziejne. Pomysł może i fajny, ale wykonanie żałosne.

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    A ja się muszę nie zgodzić z FanemNeta, bardzo dobrze, że nie dałeś jakiegoś śmiesznie małego wyrywka tekstu tylko sensowniejszą część. Jeśli miałbym czytać, to nie półtorej strony w Wordzie, a więcej, żebym mógł oceniać całokształt, a nie cząstkę, o której nie można nic innego powiedzieć niż: "okej, ale wstaw więcej, żebym ocenił". Niestety, z braku czasu nie jestem w stanie zapoznać się z tym teraz, ale jak to zrobię, to napiszę swoje uwagi.

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    Dzięki Zegarmistrzu. Chciałbym ogłosić, że na chwilę daję Wam dużo czasu do przeczytania tego, ale szykuje się powoli następne 10 stron w Wordzie.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 19-11-12 o 19:03
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  7. #7
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    Przepraszam, nie jestem w stanie tego przeczytać. Nie zaczyna się od skakania po postaciach i wydarzeniach, opisując je w taki sposób, jakbyś wszystko chciał streścić. Możesz zacząć pisać o jednej rzeczy, stopniowo dodawać kolejne, rozwijać poszczególne wątki i dodawać im szczegółów. Ta pierwsza część to mogą być jakieś Twoje zapiski, żebyś się nie pogubił, jakie osoby jak nazwałeś i o co dokładnie chodzi, ale moim zdaniem jako wstęp nie nadaje się w ogóle. Po prostu suche informacje.
    Btw, "Smoki jak smoki – wyglądają jak normalne smoki." = mega facepalm.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Animuza
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    Po pierwsze wstęp mi nie pasuje. Wiem, ze chciałeś wyjaśnić o co w tym świecie chodzi, ale moim zdaniem lepiej to jakoś po trochu puszczać w tekście niż robić takie suche fakty na początku. Dalej brakuje mi opisu ucieczki. Opis postaci jest dobry, ale osobiście wolę opisy typu " Odgarnął niesforny kosmyk brązowych włosów i spojrzał w niebieskie oczy matki. Każdy mu powtarzał, że miał takie same." "Codziennie rano ruszał na polowanie do małego lasu Periculusi, mimo iż ojciec i dziadek mówią że jest tam niebezpiecznie." - dwa czasy w jednym zdaniu, średnio to pasuje. zamień mówią, na mówili, albo chodził na chodzi. Następnie mam pytanie, czy widziałeś kiedyś dorosłego dzika? Czytałeś kiedyś o polowaniu na takie dziki? Na dzika cały dwór królewski się wybierał, ustawiali się dookoła kryjówki, wypuszczali psy, aby wygoniły zwierzę i ustawiali 3 czy 2 metrową dzidę pod kątem tak, aby dzik szarżując nadział się na nią. Uniesienie takiego dzika tez raczej jest niemożliwe, co dopiero ośmiu. Chyba że w świecie wykreowanym przez Ciebie dziki są wielkości królików, ale musiałbyś to jakoś opisać. Ale akcja się zapowiada ciekawie, przepraszam, że się czepiam, ale konstruktywna krytyka chyba jest potrzebna. Jeśli czytając dalej, zauważę coś jeszcze, to napiszę w następnym poście

    PS: Czy chcesz, abym zwracała Ci uwagę na każdy, nawet mały błąd, czy wolisz tylko takie ogólne??
    Ostatnio edytowane przez Animuza ; 22-11-12 o 21:36

  9. #9
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    No dobra, nie dałem rady tego przeczytać, obiektywnie nie jest to za dobre, ale...
    Biorąc pod uwagę Twój wiek (niby na forum wszyscy jesteśmy równi, ale wiadomo, że wszystko przychodzi z z wiekiem i pracą) to nie jest źle. Staraj się czytać tekst kilka razy (bardzo powoli) przed publikacją- unikniesz powtórzeń. I nie traktuj czytelnika jak debila, umiemy dodawać. Tak czy inaczej pracuj, jak na moje nie jesteś stracony na starcie.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  10. #10
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Dzieła Alexbobiego.

    Próbuję czytać piąty raz i znowu nie mogę. To jest, nie obraź się, beznadziejne. Zauważyłem te same błędy, co Animuza, a poza tym... coś, co doprowadziłoby Andrzeja do płaczu ze śmiechu, a mnie doprowadziło do facepalmu. Uwaga, cytat:
    Rollex zniecierpliwiony wyciągnął zza pazuchy spis więźniów. Przy każdym było zdjęcie. Rollex wyciągnął zdjecie Edwarda Teacha i wręczył je jednemu z Varmmów. On wyszedł z celi i podał zdjęcie dowódcy straży, jednocześnie podając mu rozkaz Rollexa
    Ja pierpraszam, tworzysz średniowieczny świat, fantastyczny, więc skąd do jasnej ciasnej tam zdjęcia?!

    Poza tym, dziki. To już wytłumaczyła Animuza, ale ja coś dodam. Dziki mogą być twojego wzrostu, jeśli dobrze zakładam, że masz z metr trzydzieści. Nawet, gdybyś go trafił, to raczej nic by mu nie zrobiło, tylko rozwścieczyło.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę