<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kamil
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Posty
    2

    Domyślnie Co z tymi końcówkami?

    Witam.
    Odkąd skończyłem czytać Świat Zero 2 wciąż nurtuje mnie pewna rzecz. Otóż Złoty Jeż, świat Felixa Neta i Niki nazywał 1955832-BH239-129X, a bohaterowie trafiają ostatecznie do świata z końcówką Y. To tylko jakiś błąd, czy mam rozumieć, że superpaczka jednak nie znalazła się w Świecie Zero i to nie koniec podróży między światami alternatywnymi? Co Wy o tym sądzicie?
    Komentarz Pana Rafała mnie nie usatysfakcjonował, więc liczę na Wasze odpowiedzi
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik zbanowany Awatar Net Mitros
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Na której stronie jest napisane oznaczenie świata z końcówką Y?

  3. #3
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Od końca rozdziału 11a aż do końcówki 12 losy różnych alterpaczek są wymieszane i nie wiemy, kiedy i czy w ogóle mamy do czynienia z tą samą, z którą rozpoczęliśmy podróż między światami alternatywnymi. Inna zginęła w domu anachrona, inna znalazła się w świecie z Yucatanem, inna wróciła do Świata Zero, nie mówiąc już o zamieszaniu w ich własnym wszechświecie.

  4. #4
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Też nad tym myślałam. Na str 514, 516 i 542 jest wszędzie z iksem, a tytuł epilogu jest z Y.
    Z tego by wynikało, że nie są na końcu w świecie z którego pochodzą.
    Wydaje mi się, że ci z całej książki to ci sami co w świecie z Yucatanem i ci sami co na samym końcu. Chyba, że ta kurtka Neta to nie błąd, wtedy już sama nie wiem, bo wszystko jest takie poplątane ;D.
    A tak na marginesie, to sobie policzyłam, że jeśli ZJ używa do oznaczania światów (te numery ewidencyjne) cyfr arabskich w systemie dziesiętnym i liter alfabetu angielskiego to ma możliwość zapisania numerów dla 1,7576 *10^17 światów . Wiem, że zajenieprzydatna informacja.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kamil
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Cytat Zamieszczone przez Net Mitros Zobacz posta
    Na której stronie jest napisane oznaczenie świata z końcówką Y?
    W nazwie epilogu.

    Kosik strasznie to wszystko pomącił. Wydaje mi się, że ta właściwa paczka znalazła się u Anachrona, ale nie zginęła tylko teleportowała się do ich własnego wszechświata. Wtedy wychodziłoby na to, że z ich alterami mieliśmy do czynienia tylko w rozdziale 11b.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Zacznijmy od tego, że przyjaciele zaczęli podróż w świecie 1955832-BH239-129X. Do momentu zawahania Niki w celi przy zaproszeniu od ZJ mamy do czynienia z jedną i tą samą paczką pochodzącą ze świata 1955832-BH239-129X i do tego świata zamierzającą wrócić. Jednak w momencie zawahania światy się rozdzieliły. Ci z rozdziału 11a (wg mnie nie zginęli: Anachron mówi, że spotkali się już wcześniej, czyli wg normalnego kierunku czasu później) nadal usiłowaliby wrócić do świata 1955832-BH239-129X. Ci z rozdziału 11b również do momentu rozdzielenia światów pochodzili z 1955832-BH239-129X, natomiast po rozdzieleniu ich świat zero był kolejną kombinacją i zyskał nr 1955832-BH239-129Y (X jest przed Y w alfabecie, jak każdy wie ). Więc paczka z 1955832-BH239-129Y (nie świata, a rozdziału) to ta sama paczka, co na początku Ś0 cz. 1, ale w innym wariancie kontynuowania tego świata.

    Dziękuję za uwagę
    Moje posty zawierają tylko i wyłącznie moją własną opinię, chyba, że jest napisane inaczej.
    __________________________________________________ _________________________

    Infrastruktura Polski i nie tylko:

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar Paulinów
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Zgadzam się z przedmówcą. Myślę, że to po prostu wersja tego normalnego świata

  8. #8
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Zgodzę się z tym, że to jakiś wariant świata z X ale nie rozumiem jednej rzeczy. FNiN byli w B800 kiedy rozdzielili światy. Czy ta ich decyzja wpłynęła na Ś0, że aż z niego zrobiły się dwa światy?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    Skoro przyjaciele pochodzili ze Ś0, to na ich świat wpłynęła decyzja przez nich podjęta. Choć może na świat B800 też, ale opisane jest tylko tyle, ile w książce.

    A z innej beczki ja bym się nie zdziwił wcale, jeśli opowiadanie po Ś0 kontynuowało by wersję świata z Anachronem. Oczywiście ja twardo będę obstawał przy tym, że paczka nie zginęła w jego mieszkaniu.
    Moje posty zawierają tylko i wyłącznie moją własną opinię, chyba, że jest napisane inaczej.
    __________________________________________________ _________________________

    Infrastruktura Polski i nie tylko:

  10. #10
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Co z tymi końcówkami?

    A w jaki sposób wpłynęła na świat zero, co się w nim zmieniło przez to popchnięcie przez Nikę? Tym bardziej, że potem znaleźli się w świecie zero w momencie kiedy do niego weszli. Chyba, że w w wariancie z X na przykład do niego nie wrócili wtedy, to rozumiem.
    wg mnie nie zginęli: Anachron mówi, że spotkali się już wcześniej, czyli wg normalnego kierunku czasu później
    To czy zginęli czy nie, to wg mnie kwestia kontrowersyjna, ja sama nie mam w pełni o tym zdania, ale jak mogli się spotkać, skoro Anachron zginął za 15 sekund?
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 19-11-12 o 20:34

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę