<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Cytat Zamieszczone przez Ola98 Zobacz posta
    A nie wiecie czy będzie jedenasta część? Mam nadzieję ... <3
    Hm, to przecież oczywiste. Po pierwsze jest robocik na końcu, po drugie, była mowa o tym, że 11sta część będzie bardziej obyczajowa, po trzecie wydaje mi się, że już kiedyś Kosik mówił o tym, że będzie pisać tak długo aż ktoś będzie czytał.
    Ale zastanawia mnie fakt, czy ci bohaterowie z jedenastej części to będą dokładnie Ci z 11b i czy może będzie jakieś małe nawiązanie do Ś02 wyjaśniające w choć malutkim stopniu pytania z tego tematu. Ale wątpię, bo takich nawiązań nie było nigdy.

  2. #12
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Jak dla mnie, to zakończenie powinno być dłuższe o jakieś 20 stron. Wydaje mi się napisane "po szybkości", żeby zdążyć na termin...
    I tak zgodnie z "ludzką" logiką, to w pierwszym 11 rozdziale FNiN zginęli. Ale można też uznać, że w momencie kiedy Nika miała "rozterki", powstał nowy wszechświat alternatywny... Jednak SF trzeba czytać powoli i uważniej
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  3. #13

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Jeśli chodzi o powrót do świata zero w tym samym momencie, w którym przeszli przez pierścień pierwszy raz, to myślę, że pierścień zadziałał tak, jak te z TMK, czyli też jako wehikuł czasu.

    A co do drugiego pytania, to pierścień sam ich skierował do właściwych światów. Nie ważne, jak dobrali się w świecie karłowatym, mogli nawet różnie się dobrać. Każdy z alternautów wrócił do swojego świata zero.
    Moje posty zawierają tylko i wyłącznie moją własną opinię, chyba, że jest napisane inaczej.
    __________________________________________________ _________________________

    Infrastruktura Polski i nie tylko:

  4. #14
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Też myślę, że pierścień sam pogrupował ich na poszczególne światy zero. I że ci FNiN na końcu, to ci sami co na początku. Ale właściwie zastanawia mnie najbardziej jak to jest z tym, że niby minęły tylko dwie godziny. Dziwne to takie i nie potrafię tego pojąć. No, ale myślę, że to głównie dlatego, że Kosik musiałby później opisywać przez wszystkie kolejne części, co alterzy namieszali w świecie zero. Że przez ostatnie trzy tygodnie działy się różne dziwne rzeczy, o których 'prawdziwi' Felix, Net i Nika nie mieliby pojęcia.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #15
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Ja kiedy czytałam Ś0 wyobrażałam sobie ich powrót i rozmowę z Manfredem z ratusza, który im opowiada o tym jakie superpaczki go odwiedziły. No niestety, takiej sceny nie mogło być.
    Zastanawia mnie fakt, jak pierścień mógł ich pogrupować na rożne światy zero, skoro niektóre superpaczki ze świata karłowatego musiały pochodzić z identycznego świata zero. W tym wypadku pierścień musiał ich podzielić na trójki jakimś innym kryterium, nie światem zero, np na trójki, które wchodziły w tym samym momencie do świata karłowatego czy coś.
    Chyba, że różnice między trójkami są bardzo nieistotne, to wtedy właściwie nie ma dużego znaczenia jak na końcu się podzielili i trafili do Ś0.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 19-11-12 o 21:35

  6. #16
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Zastanawia mnie fakt, jak pierścień mógł ich pogrupować na rożne światy zero, skoro niektóre superpaczki ze świata karłowatego musiały pochodzić z identycznego świata zero.
    Nie ma identycznych światów zero. Kiedy w jednym świecie podejmujesz decyzję, że chcesz się napić herbaty, w drugim w tym momencie wybierasz kawę. Mimo, że nie robi to w zasadzie żadnej różnicy, to są to już dwa oddzielne światy.

    Chyba, że różnice między trójkami są bardzo nieistotne, to wtedy właściwie nie ma dużego znaczenia jak na końcu się podzielili i trafili do Ś0.
    W książce było napisane, że wszystkie trójki pochodziły ze światów oddalonych od siebie nie dalej niż tydzień, więc czysto teoretycznie można założyć, że nie różnią się między sobą prawie wcale, co najwyżej właśnie tym, co kto zjadł na śniadanie, a kto obejrzał mecz zamiast sitcomu.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #17
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Nie ma identycznych światów zero. Kiedy w jednym świecie podejmujesz decyzję, że chcesz się napić herbaty, w drugim w tym momencie wybierasz kawę. Mimo, że nie robi to w zasadzie żadnej różnicy, to są to już dwa oddzielne światy.
    Możliwe że się źle wyraziłam. Mówiąc "Świat 0" mam na myśli ich stary świat, świat w którym weszli do pierścienia, w tym właśnie momencie. Jeśli trójki ze świata karłowatego były mało odległe, to znaczy, że rozdzielili się już po pierwszym przejściu przez pierścień w instytucie. To oznacza, że Net w czerwonej bluzie i inny w jakiejś innej byli tym samym Netem kiedy przechodził wtedy przez pierścień. A więc pochodzą z tego samego starego świata. A oni chyba ten stary świat nazywali światem zero, chociaż w zasadzie on już nie istniał, albo inaczej - istniał w wielu rożnych wersjach. Jeśli oni będąc w innych światach rozdzielali ten swój, to wszystko mi się już zgadza.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę