<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    49

    Domyślnie Kilka pytań o "Alternautów"

    Możecie mi wyjaśnić dwie rzeczy dotyczące "Alternautów"?

    1. Nie rozumiem jakim prawem Felix, Net i Nika wrócili w momencie pierwszego przejścia, skoro w światach alternatywnych przebywali 3 tygodnie?

    2. I jeszcze jednego. Mianowicie jeśli dobrali się różni się pomieszani, to jak mieli wrócić tą drogą, którą przyszli, skoro każdy z nich pochodził z innego świata?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar RovQus
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    W ogóle tam jest gdzieś powiedziane, że wszyscy alterzy z karłowatego świata są od siebie oddaleni o nie więcej niż tydzień, czyli wszystkie grupy FNiNów "pochodzą" z imienin Felixa opisanych w Ś0-1, więc wszyscy powinni wrócić do tego samego świata zero. Naraz.

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Mieli być oddaleni od siebie o tydzień(zapewne od imienin).
    W światach alternatywnych spędzili 3 tygodnie.
    Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wymieniali się ze swoimi alterami, więc zasadniczo nie powinni wrócić w przeszłości...

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Nie rozumiem tylko jednego. Jakim prawem Felix, Net i Nika wrócili w momencie przejścia?
    W alterświatach i przechodzeniu przez pierścienie wszystko jest możliwe, zwłaszcza, że oni tak jakby wracali tą drogą, którą przeszli - pytanie tylko co tam robiło wodospad Niagara*)
    I jeszcze jednego. Mianowicie jeśli dobrali się różni się pomieszani, to jak mieli wrócić tą drogą, którą przyszli, skoro każdy z nich pochodził z innego świata?
    ODP: oni mimo wszystko wrócili jako ta sama trójka, jestem tego pewna, tylko nie pamiętam już dlaczego takie miałam wrażenie Ale to pewnie intuicja

    Edit:
    Wiem, co sprawiło, że miałam takie wrażenie! Oni pierwsi zareagowali - Net wybrał Nikę, Felix podszedł, to typowe cechy ich zachowania, to oni są głównymi bohaterami, więc to oni działają. A wszystko oparte na intuicji.

    * na to bym chciała uzyskać od Was odpowiedź.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Tylko, że ich alterzy też mieli takie cechy.

  6. #6
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    1. Nie wiem, ale może to związane z pierwotnym zastosowaniem Skoczywrót, tudzież podróże czasoprzestrzenne.
    2. Faktycznie, to dziwne. Ale są chyba trzy możliwości. 1. Dobrali się ci sami, w sensie F1 z Ne1 i Ne1, F2 z Ne2 i Ni2 i tak dalej. 2. Nie było różnicy, do którego świata wrócą, ponieważ byli oddaleni niedużo, na tyle niedużo, że nic ważnego się nie zmieniło. 3. Po wyjściu z wszechświata karłowatego, wszyscy zamienili się miejscami i wrócili do swoich, tzn. F1 z Ne2 i Ni3 zamienili się z innymi trójkami, więc wrócili F1 Ne1 i Ni1.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Z tym cofnięciem się w czasie to też się zastanawiałem. Ciekawe kto w końcu wrócił do świata zero. Paczki pierwotna, ta z rozdziału 11b, czy może się jednak pomieszali? Wgl brakuje mi w tej części jakiegoś...porządniejszego epilogu który by parę rzeczy poukładał.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 16-11-12 o 12:40

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Nie chcę się wtrącać co do rozdziału 11a i 11b, bo dalej bardzo mnie boli fakt, że FNiN mogli w jakikolwiek sposób umrzeć. Wyrażę moją opinię o powrocie Felixa, Neta i Niki do Świata Zero. Sądzę, że może w tamtej sali nasi bohaterowie dobrali się byle jak i były to 'oryginalni' FNiNowie, ale przechodząc przez pierścień przeniosło ich do ich świata np.: Oryginalny Felix i Net przeszli przez pierścień, a w tym momencie Nika (ta właściwa) po prostu zniknęła z korytarza i po drugiej stronie była już z nimi. Popiera to fakt, że przecież każdy z alterbliźniaków ma swój inny Świat Zero i przenosi się na końcu do tego własnego z resztą superpaczki. Wiem, że możecie nie zrozumieć tego co mówię (ahh, mój język polski), ale to moja teoria na to przenoszenie się. Z drugiej strony nie dopuszczam do mózgu faktu, że następną część będę czytał z 'obcymi' Felixem, Netem i Niką. Rzeczywiście epilog by się przydał, bo czuję lekki niedosyt po tym jak Złoty Jeż po prostu padł na ziemię i już więcej o nim nie usłyszeliśmy.

    PS. Teraz mam ochotę na powtórzenie sobie jakiejś części, w których akcja dzieje się tylko i wyłącznie we współczesnej Warszawie.

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  9. #9
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    Mi tak samo brakuje epilogu. Albo chociaż więcej logicznych wyjaśnień w świecie karłowatym. Było tam aż tyle Felixów, a rozmów typowo wyjaśniających za mało.
    Ja także zastanawiałam się nad tymi dwoma pytaniami ale niestety jedyne wyjaśnienia jakie mi przychodzą do głowy to "pierścień sięgnął po swoich" albo "intuicja". Niestety ja wolę bardziej hm, ścisłe rozwiązania.

  10. #10
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Kilka pytań o "Alternautów"

    A nie wiecie czy będzie jedenasta część? Mam nadzieję ... <3

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę