<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar RovQus
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    84

    Domyślnie Nie rozumiem kurtki

    Od razu następnie zaznaczam, że będą spoilery. Ci, którzy jeszcze nie przeczytali, niech się czują ostrzeżeni.
    Więc:
    Nie rozumiem do końca pewnej rzeczy. Może mi to wyjaśnicie, a może to po prostu błąd, wtedy będę z siebie dumny, że go znalazłem. Chodzi mi o to, że w pierwszym rozdziale 11 (powiedzmy, że 11a), superpaczka "rozszczepia się", czyli powstają dwa światy - jeden, w którym nie poszli za Jeżem, i drugi, w którym poszli. To znaczy, że do tej chwili to byli jedni i ci sami FNiN, co na początku, od pierwszej części Ś0-1. W B35 Net zdobył kurtkę z napisem "Born to be wild" i w tej kurtce, przez B40, B75 i B70 przeniósł się do B800, gdzie nastąpił "przełom". Więc w obydwu przypadkach (w rozdziałach 11a i 11b) powinien mieć tę samą kurtkę. A jeśli tak, to dlaczego w świecie Złotego Jeża Net ma, cytuję,
    kurtkę z napisem "I want to break free"
    (str. 534)? Przecież to ten sam Net, więc powinien mieć "Born to be wild", bo alterzy zaczęli się mieszać dopiero w świecie karłowatym, po Złotym Jeżu. Wytłumaczy mi to ktoś? Może coś ważnego pominąłem?

  2. #2
    Zaciekawiony FNiN Awatar Animuza
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Ja to zrozumiałam tak, że w 11b to była historia o ich alterach, nie o nich.Ten alter Neta mógł dostać kurtę z napisem "I want to break free" w B35 zamiast z napisem "Born to be wild". Przynajmniej tak mi się wydaje.

  3. #3
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Ale czy w takim razie, jeśli ci z 11a, którzy mieli raczej kurtkę "Born to be wild" nie przeżyli, to ci z 11b - alterzy z inną kurtką, o których czytamy w świecie Złotego Jeża i w karłowatym to nie ci sami, o których czytaliśmy w dużej części w Ś0-1? Bo "rozszczepienie się" musiało nastąpić najpóźniej przy kupowaniu kurtki w takim razie, a więc tej superpaczce mogły się trafić inne rzeczy w kolejnych światach jak B75, B70...
    No chyba że ci alterzy byli tak bardzo, bardzo zbliżeni, że jedyną różnicą był napis.

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar RovQus
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Jeśli napis byłby inny, to "rozszczepiliby się" w B35, więc nie byliby tak blisko siebie. W ogóle w Ś0-1 i do końca 11a w Ś0-2 czytamy o tych samych FNiN raczej, a światy rozdzieliły się w momencie popchnięcia/niepopchnięcia Felixa przez Nikę. Od 11b czytamy o tych "nowych" FNiNach, ze świata B800, w którym Nika popchnęła Felixa do świata Złotego Jeża. A jeśli tak, to Net powinien mieć napis "Born to be wild", a nie "I want to break free", bo do tego momentu byli tymi samymi FNiN, co w Ś0-1.

  5. #5
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Więc to pewnie błąd.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  6. #6
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Nie koniecznie, 1 w końcu jednym z powodów, przejścia FNiN z 11-b jest to, że Laura pojawiła się chwilę później niż w 11-a.
    Biedne dziecko matfizu

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Myślę, że przez celowe wstawienie innego napisu na kurtce, Pan Rafał chciał skłonić czytelników do zastanowienia się nad tym, że coś tu (napis) nie pasuje (a przy okazji sprawdzić ich pamięć). Chodzi o to, że w tym rozdziale przedstawiona jest alterhistoria alterów FNiN, którzy dostali się do świata z Jeżem w podobny sposób (tzn. przez popchnięcie Felixa przez Nikę), ale ich wcześniejsze przygody (te w światach równoległych) różniły się od przygód Trójki opisanej w książce.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 21-12-12 o 22:52

  8. #8
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Cytat Zamieszczone przez wikipedia Zobacz posta
    ale ich wcześniejsze przygody (te w światach równoległych) różniły się od przygód Trójki opisanej w książce.
    A nie przypadkiem "nie różniły się"?
    Biedne dziecko matfizu

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Cytat Zamieszczone przez Justi Zobacz posta
    A nie przypadkiem "nie różniły się"?
    Nie. Właśnie różniły się. Trójka, która trafiła do świata z Jeżem "rozczepiła się" wcześniej w B35 przed zakupem kurtki. Ich późniejsze przygody różniły się od opisanych w książce, ale myślę, że były podobne.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 22-12-12 o 22:28

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar Vandel
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Nie rozumiem kurtki

    Chwilka spytam, bo się pogubiłem i chcę sprawdzić czy rozumiem. Czytając książkę rozpoczynamy akcję z super paczką powiedzmy, że "A", w której w świecie B35 Net bierze kurtkę "Burn to be wild" i z tą super paczką idziemy przez następne światy, aż do świata gdzie wygrała 3 rzesza, ponieważ przez następne światy towarzyszymy alter super paczce w której to Net ma kurtkę "I want break free" tak? Czy ta druga kurtka pojawia się wcześniej? Później to już nie za bardzo, ponieważ w którymś momencie jest wspominany ów Hitlerowski świat.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 31-12-12 o 17:12

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę