<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    Dla umilenia czasu oczekiwania na najnowszy tom Felixa, Neta i Niki - lub zapełnienia czytelniczego głodu już po jego przeczytaniu - Redakcja przygotowała nowy numer Magazynu dla Fanów FNiN!

    Poruszane tematy zaczynamy od filmu TMK, gdzie prezentujemy jedyny i niepowtarzalny wywiad z odtwórcami ról Felixa, Neta i Niki - Kamilem Klierem, Maćkiem Stolarczykiem i Klaudią Łepkowską. Opisujemy też przebieg tegorocznej edycji akcji Kosikowi Sto Lat, a nawiązując do tematyki zakończonych (całkiem niedawno!) wakacji, pochylamy się nad smutnym zjawiskiem czytelniczego lenistwa.

    A może chcielibyście zostać w przyszłości pisarzami? Nową rubrykę Amatorka radzi rozpoczynamy paroma przydatnymi radami dla młodych twórców. Jeśli uważacie, że to nie dla Was, zapraszamy do instrukcji podróżowania W cylindrze przez świat!

    O patologiach Internetu, pseudoksiążkach, życiu w Matrixie (a także, że nie samym Felixem człowiek żyje) i wielu innych przeczytacie w najnowszym numerze Magazynu dla Fanów FNiN!

    Od teraz mamy też ułatwienie dla posiadaczy e-czytników! Wszystkie numery Magazynu są już dostępne w formacie MOBI!

    Zapraszamy do czytania!


    Pobierz: PDF, MOBI

    Wszystkie numery Magazynu na www.magazyn.fnin.eu

    Numer przygotowała Redakcja w składzie: kam193, Snorri, FNiN_addict, drzewo148, Karmel, Y-oda, Fileas, KamcioKowal, Magix Slayer. Okładka: Bookish'a
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 05-11-12 o 23:08
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  2. #2
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    Numer zapowiada się bardzo dobrze, mam wrażenie (nie czytając jeszcze nic), że to jest najlepszy dotychczasowy. Wyjątkowo mnie też ucieszyła wersja w formacie na czytniki (nie przetestuję jej, bo nie mam czytnika... Ale jestem bardzo za upowszechnianiem tych formatów), ale dlaczego .mobi a nie .epub? Ten drugi jest moim zdaniem zdecydowanie bardziej potrzebny, ten drugi wyłącznie opcjonalny. (ja wiem, że łatwo można konwertować z jednego do drugiego, no ale...)

  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    Mobi, bo taką wersję poprzednich numerów dostałem; sam też nie jestem użytkownikiem czytnika, a z wersją na czytniki zgłosił się do mnie Typowy1 jakiś czas temu - dostałem mobi, to i teraz kontynuowałem ten format

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    @Kam Mobi to dobry format, możliwy do otworzenia na każdym czytniku, więc mam nadzieję, że dodawanie tego formatu stanie się tradycją. Bo wbrew temu co mówi Zeg, to epuby są bardziej opcjonalne, gdyż nie wszystkie czytniki je otwierają...
    El Psy Congroo.

    Makise Kurisu: Na pierwszej randce najważniejszą sprawą jest wywarcie na partnerze pozytywnego wrażenia. Jeśli chodzi o ubranie, to nie ma potrzeby zakładać drogich, markowych strojów, wystarczy coś czystego...
    Okabe Rintarō: W tym elemencie wypadam świetnie. Nie ma nic czystszego niż kitel naukowca.
    ,,Steins;Gate"

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    Do twórców magazynu.

    W kwestii technicznej:
    ePub to format najlepszy, bo darmowy, otwarty i niemalże się niczym nie różni od mobi.
    mobi to format wykupiony przez Amazon, a więc prywatny i na korzystanie z niego potrzebna jest licencja.

    W kwestii praktycznej:
    Zdecydowana większość użytkowników (w Polsce i na świecie) korzysta z czytników Amazonu, które czytają tylko format mobi (z tych dwóch), a ePub nie. (z powodu polityki firmy, nie kwestii prawnych, bo przecież ten drugi jest otwarty. Gdyby czytały i ePub, format mobi umarłby śmiercią naturalną)
    Formaty mobi otwierają także czytniki Onyx, bo mają wykupioną licencję (i na docxy na przykład), ale ePub też, bo ten jest darmowy.
    Wszystkie inne czytniki (chyba) licencji na mobi nie mają, więc czytają wyłącznie ePub... Tylko że liczba użytkowników takich urządzeń jest bardzo mała. Bardzo, bardzo mała, choć raz widziałem w autobusie człowieka z czytnikiem Sony .
    Więc choć ePub nie otwierają urządzenia tylko jednej firmy, a mobi otwierają urządzenia tylko dwóch firm, to zdecydowanie bardziej praktyczna jest wersja mobi. Niemniej, to ePub jest formatem podstawowym, z przyczyn ideologicznych . No i nie można zapominać, że rynek się zmienia i za rok czy dwa sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej, a ePub wciąż będzie otwarty i darmowy.

    Rozwiązanie:
    Z racji tego, że oba formaty są do siebie bardzo podobne, to konwersja jednego na drugi nie sprawia żadnych problemów. Przygotowanie obu wersji będzie zatem najlepszym rozwiązaniem i praktycznie w ogóle nie czasochłonnym. Zwłaszcza przy braku jakichkolwiek zabezpieczeń DRM.

    Tutaj wersja ePub:
    https://dl.dropbox.com/u/10417272/Ma...3_2012_5_.epub

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kupa artysty
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    No nareszcie MOBI. Czytanie PDF na Kindle'u już mnie męczyło…
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 11-11-12 o 02:48

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    Czy i kiedy będzie następny numer? Magazyn jest bardzo fajny, a czyta się bardzo szybko, aż za szybko...
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 21-03-13 o 18:47
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

  8. #8
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Magazyn dla Fanów FNiN nr 3/2012 (5)

    Dzięki Następny numer będzie, ale na razie ciężko mi powiedzieć kiedy.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę