<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95
  1. #1
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Serio? Nikt nie dodał takiego tematu czy właśnie spamuję? Swoją opinię dodam, kiedy wrócę z kina.

    Dawać opinie, dawać! Maltretujcie klawiatury.

    //EDIT by kam193:
    W początkowym okresie po premierze filmu, szczegóły zmian w fabule piszcie w spoilerach. Czyli wstawiajcie je pomiędzy znaczniki [SPOILER ]tutaj ukryty tekst[/SPOILER] (bez spacji). Efekt jest taki:
    Tego na pierwszy rzut oka nie widać!
    Dzięki temu nie będziemy zdradzali szczegółów tym, którzy nie chcą ich poznać przed obejrzeniem. //kam193


    //Jeśli ktoś nie chce poznawać szczegółów filmu to niech nie czyta tego tematu, przecież w temacie jak i w początku tego posta jest napisane, że tu będą relacje z premiery. Więc nie widzę sensu wstawiania wszystkiego tutaj w spoiler//Bookish'a

    EDIT MAGDA: Nie po to jest jak byk i wół napisane, że to wrażenia PO obejrzeniu filmu. Pisać co chcecie ziomki, bez przesadyzmu.


    Ostatnio edytowane przez Addictowa ; 28-09-12 o 21:48
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  2. #2
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Ja za chwilę napiszę nowy temat, gdzie opiszę wczorajsze premierowe spotkanie =]
    [EDIT]: Opisałem tutaj:
    http://forum.fnin.eu/showthread.php?...208#post100208
    Ostatnio edytowane przez DeathDay98 ; 28-09-12 o 13:06
    Nie będzie obcy pluł nam w twarz,
    Lepiej zrobimy to sami.
    ~ FNiN, Świat Zero 2: Alternauci

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Mockingjay
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Ja byłam dzisiaj w CC w Lublinie z koleżanką, która za bardzo nie orientuje się w serii, więc musiałam jej dużo tłumaczyć. Ona bardziej zwróciła uwagę na grę aktorską (nie powiem, mnie też na początku przeszkadzała , a ja na szczegóły tzn. włosy Niki, wzrost Neta i inne nieścisłości, np. to, że bomba była w London Eye, a nie w jakimś statku. Ale tak ogólnie jestem bardzo zadowolona i nie mogę się doczekać "Trzeciej Kuzynki" (mojej ulubionej części). Boję się tylko, że nagle przybędzie "wielkich fanów" serii, którzy nawet nie wiedzą, że są książki.

  4. #4
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Byłem dzisiaj na filmie, w sumie na sali było całe 7 osób (w tym dwie spóźnione kilka minut).

    Sam film... generalnie nie mam jednoznacznych odczuć co do niego. I mi się podobał, i trochę nie podobał za razem, z lekkim naciskiem na to pierwsze. Uogólniając, nie najlepszy był początek i koniec, akceptowalny środek. Uogólniając, bo bardzo wyraźne były braki w ciągłości akcji i wymyślenie znikąd. Raz czy dwa dialogi były kompletnie niedopracowane, kilkakrotnie stwierdziłem, że lepiej brzmiałyby nieco inne sformułowania, bardziej naturalnie. Gra aktorska - dla mnie, laika filmowego, było dobrze, poza kilkoma wpadkami. Generalnie najmniej podobała mi się gra... taty Felixa. Zmiany akcji - były, duże, ale, pomijając urwania, według mnie wyszło to w miarę dobrze, akurat do kina. Efekty - dobre, bardzo dobre, ale też z paroma niedociągnięciami, gdzie bardzo widoczna była ich sztuczność (i szczególnie, kiedy miało to wyglądać całkowicie naturalnie, nie bezkształty czy inne takie!).

    Reasumując, film wyszedł dobrze, ale widocznych było sporo niedociągnięć. Zdecydowanie obejrzeć należy, choć cudów proszę się nie spodziewać. Idąc na film, myślałem, że wyjdzie gorzej, zatem odrobinę pozytywnie mnie zaskoczyli

    A dla tych, co już film widzieli, i chcą wiedzieć, co dokładnie mi nie pasowało (wybrane przykłady):

    Na przykład na początku, w scenie, kiedy zeszli do piwnicy - "Tu gdzieś musi być tajne przejście!" - pytam się ja: dlaczego? dlaczego to przejście musi być? Nie wiem, czy nie dosłyszałem jakiś słów na początku, ale dopiero, kiedy w którejś kolejnej scenie powiedzieli "przydałoby się kolejne przeczucie!", to zrozumiałem, że było to przeczucie, a nie studiowanie planów budynku. No i na końcu, kiedy Manfred mówił, co mu zawdzięczają, wymienił np. połączenie częstotliwości kursowania metra z aktywnością Pierścienia... Że co proszę? To było w książce, ale w filmie ani słowem o aktywności Pierścienia nie wspominali!

    Do tego użycie jako materiału wybuchowego w bombie lasek dynamitu uważam trochę za błąd rzeczowy. Czegoś takiego się nie używa w ogóle. Nawet zakładając, że bomba powstałaby z rzeczy pozostałych po IIWŚ (choć raczej już wtedy dynamit w laskach wychodził z użytku), to jak wtedy wytłumaczyć elektroniczny zegar? Można było dużo lepiej z tego wybrnąć, nie precyzując w dialogach, co jest materiałem wybuchowym.

    Jednak gorszym błędem rzeczowym było zastosowanie iphone'a, albo przynajmniej czegoś łudząco do niego podobnego

    A Bezkształt był zbyt kształtny.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Właśnie wróciłem z kina, więc czas na moją wypowiedź (jeśli kogoś ona obchodzi )
    Więc tak. Film mógłby dla osoby z zewnątrz tzn. osoby, która pierwszy raz słyszy o FNiN być niezrozumiały w pewnych sytuacjach. Dzieje się to z powodu niedociągnięć w dialogach/nieścisłości w scenach. Irytowały mnie pewne sztucznie, nie nienaturalnie ułożone teksty. Nie zawiodłem się za bardzo, bo od dawna wiedziałem o przycięciu kilku WAŻNYCH fragmentów jak np. ministerstwo pogody lub motyw z Wędrowcem. Efekty były fajnie zrobione, jak na polskie realia, ale bardzo dziwnie wyglądało, gdy tata Felixa 'wodził' dłonią po minirobotach w skrzyni. Miałem wrażenie, że kulki przenikają przez jego rękę. No, ale jak na fana przystało film i tak musiałem obejrzeć i stwierdzić 'dobra produkcja'.

    PS
    Nie wiem czemu, ale zdenerwował mnie tekst taty Feliksa na plaży: 'Idźcie się kąpać, ale TYLKO DO PASA!' Nie wiem czemu, ale to było za surowe jak na niego


    Trochę się rozpisałem...
    Dziękuje za uwagę.
    Felixx

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar You100
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Jedną z rzeczy,która naprawdę mnie zdziwiła to ilość zajętych miejsc(4).Trochę nie adekwatne http://www.filmweb.pl/film/Felix%2C+...fa-2012-491795
    -Nie interesuje mnie to - Net uniósł dłonie. - Nie chcę słyszeć o żadnych skarbach i nagrodach. Chcę sobie siedzeć przed kompem na moich pięciu literach i mieć spokój.
    - Pięciu literach? - zapytała Nika.
    - Fotel. Miałem na myśli fotel.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar marQs
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Słabe myślałem że będzie lepiej a tu pupa nie było nawet ratowania mamy Niki
    szkoda liczyłem na coś więcej.

    4 na 3 osoby mają problem z ułamkami!

  8. #8
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Dopiero co wróciłam z kina. Wybrałam się tam z 2 kumpelami które w temacie "Felixa..." są obeznane. Na sali (wliczając naszą trójkę) były aż 4 osoby. Nic nie przeszkadzało nam w komentowaniu...
    Nie będę narzekać na to, że wycięli 70% fabuły książki, a pozostałości zmodyfikowali.
    Nie będę narzekać na to, że efekty "specjalne" wołają o pomstę do nieba.
    Ale narzekać, sarkać, bipać i zrzędzić będę na każde wspomnienie aktorów! Co to ma w ogóle być?! Felix zachowywał się jak jakiś przygasek. Net nieżle mówił, gorzej z mimiką i gestykulacją. Po Nice spodziewałam się najwięcej. Najlepiej się prezentowała (nawet bez spinki). I co? I śmiech. Właśnie to wywoływały sceny w których wspominała rodziców, a tak być nie powinno.
    Film był szumnie i dumnie zapowiadany.
    Według mnie na to nie zasłużył.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  9. #9
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    Do tego użycie jako materiału wybuchowego w bombie lasek dynamitu uważam trochę za błąd rzeczowy. Czegoś takiego się nie używa w ogóle. Nawet zakładając, że bomba powstałaby z rzeczy pozostałych po IIWŚ (choć raczej już wtedy dynamit w laskach wychodził z użytku), to jak wtedy wytłumaczyć elektroniczny zegar? Można było dużo lepiej z tego wybrnąć, nie precyzując w dialogach, co jest materiałem wybuchowym.
    Przypomnę, że Londyn był jeszcze w "naszych czasach", więc elektroniczny zegar zawsze spoko. A laski dynamitu? Można było nie wnikać, ale przytoczę: FNiN, oraz TMK, strona 302, 5 akapit od dołu (licząc dialogi):
    Obawiam się, że to bomba zegarowa - powiedzał [Felix] ze ściśniętym gardłem. - Mamy tu zegar elektroniczny, więc zwykłe zatrzymanie palcem wskazówki nie wchodzi w grę. Jest bateria, pięć lasek dynamitu, kilka kabli i jakiś układ z zamalowanymi opisami.
    Zresztą na wyklejce, po lewej stronie, na prawo od rosiczki masz tą bombę taką, jaką sobie wyobrażał autor.
    [QUOTE=kam193;100287]Jednak gorszym błędem rzeczowym było zastosowanie iphone'a, albo przynajmniej czegoś łudząco do niego podobnego[QUOTE]
    Mówiłem Kamilowi, że iphone nie ma nawet kamery z przodu, a on odpowiedział, że wytłumaczeniem miałoby być to, że Manfred przeprogramował ekran, żeby mógł przez niego patrzeć (yyy, how?)
    A co do Bezkształta, to bardzo mi się nie spodobało wstawienie całej twarzy Niki do niego w którejś scenie
    Nie będzie obcy pluł nam w twarz,
    Lepiej zrobimy to sami.
    ~ FNiN, Świat Zero 2: Alternauci

  10. #10
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Film był dobry. I w sumie, niestety, "tylko" dobry. Oglądało się przyjemnie, choć wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Sądzę, że głównie dlatego nie byłam zawiedziona tym, jak bardzo skrócony został film. Trudno, już się oswoiłam z tą myślą przed seansem. Aktorsko powiem szczerze - najbardziej jarałam się Maćkiem, mam słabość do niespecjalnie wysportowanych i kędzierzawych, poza tym wypalał teksty Neta tak, jak by to robił "książkowy" Net (żeby nie było tak słodko: mój tata, który czytał pierwsze trzy części, stwierdził, że jakoś tak sztywno te teksty prezentował, ale kto tam słucha rodziców ). Kamil świetnie przekazuje emocje, chyba najlepiej z całej trójki. Trzeba przyznać, że nie nauczyli się jeszcze pokazywać strachu czy przerażenia. Dlatego czułam, że akcja jest taka jednostajna i nic złego, zaskakującego stać się nie może. W ekranizacjach innych powieści tak nie było - a czytałam je i oglądałam potem film.

    Jest kilka rzeczy, które nie dają mi spokoju:

    1. Dlaczego Klaudia się śmiała, kiedy Brenner mierzył do superpaczki - serio, to było widać, choć przez ułamek sekundy.
    2. Animacja z drzewkiem - jakby spóźniona - powinna być puszczona razem ze słowami Neta, nie po.
    3. Bravo? Sponsor czy prowokacja?
    4. Sposób, w jaki przekazano sytuację rodzinną Niki. Naprawdę, dało się lepiej.

    Nie jestem jednak marudą (no dobra, jestem beznadziejną marudą, ale teraz na chwilę przestanę). Spodobała mi się rosiczka, wiem już kiedy był wspomniany w relacji przez DD98 "parkour", teksty Neta, słodkie sceny paramiłosne, miny Kamila.

    Jedna rzecz absolutnie nie daje odpocząć mojej perwersyjnej jaźni. Jest taka scena (a nawet parę podobnych, ale skupię się na tej konkretnej), w której Klaudia jako DRUGA wchodzi po drabinie/stromych schodkach i bardzo wysoko podnosi nogę, a zaraz za nią wychodzi Maciek. Oh yes, I'm bad, I'm bad. I'm really, really bad. Taa... zamierzone?

    All in all, ocena na filwebie 7/10.
    Ostatnio edytowane przez Addictowa ; 28-09-12 o 22:17
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę