<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95
  1. #21
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    A dzisiaj od dzieciarni usłyszeliśmy w kinie (podczas gdy Schultz ściągał maskę) taki dialog:
    - To chyba Adolf Hitler!
    [Schultz ściągnął maskę, okazał się rybakiem]
    - To Hitler był rybakiem?
    xD
    Nie będzie obcy pluł nam w twarz,
    Lepiej zrobimy to sami.
    ~ FNiN, Świat Zero 2: Alternauci

  2. #22
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kupson
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Hahah, u nas było podobnie. Najpierw się kłócili, czy to Hitler, po czym jeden stwierdził "No przecież, że to Niemiec, po butach poznaję!"

  3. #23

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Info dla osoby, która myśli że rybak i Schultz to dwie różne osoby: http://m.onet.pl/rozrywka/film,ejrsn

  4. #24
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Byłam na filmie w piątek. Zdziwiło mnie to, iż "Felix" nie zabrał ze sobą na wakacje żadnych robotów.
    Rozśmieszył mnie moment, gdy tata Felixa kazał im wchodzić do wody nie głębiej niż do pasa. Prędzej by został z nimi i w miarę ich nadzorował niż mówił taki tekst...
    Podobnie niemcy z czasów II [?] Wojny światowej poddają się jakiemuś dziecku, tylko dla tego, że wojna podobno skończyła się dla nich (niemców) przegraną...
    Telefon Neta... Eee... AI na telefonie? Zmieściło by się?"
    Przypominają mi się jeszcze sceny zasiadania do posiłków (tata Felixa rozkłada talerze itp.), rodem jak z "Plebanii".
    Biedne dziecko matfizu

  5. #25
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez Justi Zobacz posta
    Telefon Neta... Eee... AI na telefonie? Zmieściło by się?"
    Akurat było tam gdzieś wspomniane że jakby Net lapka nie wyłączył to przez fon Manfred by cos widział, tak więc tu się wszystko zgadza.

  6. #26
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Mówcie co chcecie, ale najbardziej spektakularny moment w filmie to przeskakiwanie barierki przez Felixa. I to dwa razy!

    Są SPOILERY, ale nie będę ich zaznaczać, bo musiałabym ukryć pół postu, a jestem z siebie zbyt dumna, że w końcu jakiś napisałam. To tylko takie maciupkie spoilerki, przeżyjecie.

    Film wydał mi się niezbyt sprawną sklejką. Jedna scena - smutna muzyka, Nika przyznaje, że jej rodzice nie żyją, a zaraz po tym leci wesoła melodyjka i trójka biegnie przez trawę. Potem znowu dramatycznie. A potem nie. I tak na zmianę. To zdecydowanie przeszkadzało we wczuciu się.
    Poza tym część scen była naprawdę nienaturalna: Felix i Nika nie wydawali się przestraszeni, kiedy zobaczyli rosiczkę po raz pierwszy, Nika nie bardzo żałowała swoich rodziców, rybakowi opowiedzenie historii pierścienia zajęło jedno zdanie, a nieudana próba zabrania Schulzowi pistoletu dla odmiany rozbroiła mnie.
    Nie zawsze tak było, np. Net udający zgubne skutki jedzenia konserw z '45 wyszedł bardzo dobrze. Ale to była scena z założenia komediowa i nietrudno było odebrać ją tak, jak chciałby tego reżyser. Gorzej, że momenty dramatyczne też miały w sobie coś z farsy, a tak chyba nie powinno być?

    Mimo wszystko zaznaczam, że film mi się podobał. Nieświadomie wyszedł bardzo zabawny, z tymi wszystkimi irracjonalnymi sytuacjami, rybako-Schulzem i cała bezsensownością (Piwnica! To piwnica! Zaraz na pewno znajdziemy tajemne przejście! ; Kawałek żelastwa zawinięty w szmatę! To na pewno coś ważnego! Może Kryształowe Serce! Do plecaka!*). Na seansie byłam z koleżanką i praktycznie prawie cały czas się śmiałyśmy. To było troszkę jak oglądanie niezbyt dopracowanej akademii wystawianej przez własną klasę - prawie nic nie wychodzi, ale fajnie jest popatrzeć na Jurka/Zosię/Marka produkujących się na scenie.

    Aha, i zamierzam powiedzieć całej szkole, że film był świetny. Jeśli wykupią bilety, to może dostaniemy kolejną część. Do boju Felixy! Czas zacząć wielką akcję propagandową!

    *To bardzo luźne parafrazy gwoli ścisłości.
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 30-09-12 o 13:16

  7. #27
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez KetevaN Zobacz posta
    Akurat było tam gdzieś wspomniane że jakby Net lapka nie wyłączył to przez fon Manfred by cos widział, tak więc tu się wszystko zgadza.
    Chodziło o to, że telefon tylko pośredniczył w komunikacji z laptopem, na którym siedział Manfred. Używał tylko kamerki, mikrofonu i głośnika, które są w telefonie (bazując na książce) i tylko przesyłał ten sygnał do minikomputera Neta, gdzie siedział Manfred. Poza tym dalej jest scena, w której Manfred na telefonie się nie odzywał, bo Net wyłączył laptopa.
    PS. W którymś opowiadaniu zeszytowym, którego akcja działa się w gazowni (chyba Ściema Smoczysława, jeśli dobrze pamiętam), Net nie miał przy sobie laptopa, tylko starego palmtopa, w którym Manfred chodził jakby chciał a nie mógł
    Ostatnio edytowane przez DeathDay98 ; 30-09-12 o 16:02
    Nie będzie obcy pluł nam w twarz,
    Lepiej zrobimy to sami.
    ~ FNiN, Świat Zero 2: Alternauci

  8. #28
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    No, to pozostaje teraz oczekiwanie na wydanie filmu na DVD. Nie mogę doczekać się obejrzeć go jeszcze raz, pomimo moich mieszanych uczuć.

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  9. #29
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Ach..., czemu to musiała być taka wielka klapa!? Jakieś 70% fabuły książki wycięte ze scenariusza, gra aktorska - sztuczna i drętwa (nie to, że próbuję udawać jakiegoś znawcę, ale to na serio rzucało się w oczy), masa błędów, masa nieścisłości... I jak ten film ma promować książkę? Generalnie najlepsze jego strony to chyba: ujęcia, jakość obrazu i efekty komputerowe (jak na polski film były naprawdę dobre, chociaż do zagranicznych jeszcze dużo im brakuje).
    Poza tym, jak bardzo zdesperowani musieli być twórcy, żeby niektóre teksty wyciągać żywcem z książki?
    I jeszcze warto dodać, że niektóre sceny aż się prosiły, żeby na ich widok strzelić ogromny gest "facepalm".
    Ogólnie słabo, naprawdę słabo... A można było to zrobić o wiele lepiej..., wiele.
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  10. #30
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez Felixx Zobacz posta
    No, to pozostaje teraz oczekiwanie na wydanie filmu na DVD. Nie mogę doczekać się obejrzeć go jeszcze raz, pomimo moich mieszanych uczuć.
    Zawsze możesz iść jeszcze raz do kina .

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę