<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 95
  1. #61
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez Tuo Zobacz posta
    Poza tym dodam, że lepiej by chyba było zrobić ekranizację wszystkich tomów (dokładną ekranizację), ale w formie serialowej, gdzie jeden rozdział to byłby jeden odcinek.
    Myślę, że cała seria jako serial to byłby dłuuugi serial. Ale były plany serialowego GNL, jednak padły.

    A może są na forum jacyś komputerowcy pokroju Neta i zdolni malarze? Użytkownicy forum zrobiliby animowany serial na podstawie książek o Superpaczce i przesłali gotowy projekt do Rafała Kosika?
    Raczej nie do tego stopnia, taki animowany serial to kupa roboty, pewnie nawet więcej niż przy aktorskim.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  2. #62
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Nawet ciekawy. Ciekawe czy będą następne części.

  3. #63
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez danielzymek Zobacz posta
    Ciekawe czy będą następne części.
    Tak, będzie, pan Kosik już dawno mówił, że powstaje scenariusz do 3K.

  4. #64
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    Raczej nie do tego stopnia, taki animowany serial to kupa roboty, pewnie nawet więcej niż przy aktorskim.
    Fakt, byłoby dużo roboty. Trzeba by napisać scenariusz (przyznam się, że już trochę nad tym pracuję. jak pierwszy rozdział skończę to wrzucę plik link i ocenicie), później na podstawie scenariusza trzeba by zrobić grafikę i animację. Wydaje mi się, że to byłoby najtrudniejsze. Później trzeba jeszcze dograć dubbing, efekty dźwiękowe i muzykę, połączyć to wszystko i już. Roboty by z tym było na parę miesięcy, jak nie dłużej, ale nie jest to niemożliwe. A nawet jeśli, to cytując Felixa "Jeśli coś jest niemożliwe, to znaczy, że będzie ciężko to zrobić." Przydałby się Vidoktor i Manfred. Vidoktor zrobiłby rysunki i animację, Manfred by to połączył i dograł dźwięki, nam pozostałoby dogranie głosów

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    Myślę, że cała seria jako serial to byłby dłuuugi serial.
    Nie chodzi mi o całą serię tylko każdy tom jako osobny serial, a rozdział to osobny odcinek. Np. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi ma 13 rozdziałów więc serial FNiN-GNL miałby 13 odcinków. I tak z każdą książką pomijając te części, które mają po 2 tomy, czyli Orbitalny Spisek i Świat Zero, bo w tych najlepiej byłoby połączyć w całość. Chodzi mi o coś takiego, co zrobili z kilkoma tomami Pana Samochodzika. Nakręcili film i podzielili go na kilka prawie półtoragodzinnych części.

    //Nie pisz dwóch postów pod rząd. Używaj funkcji 'edytuj post'.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 04-08-13 o 17:23 Powód: double-post

  5. #65
    Zafascynowany FNiN Awatar serpens volucer
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Nie pisz dwóch postów pod rząd, edytuj kolejny .
    Co do pomysłu... Fajny nawet. Jak już będzie gotowy scenariusz i animacja można by ogłosić gdzies nabór na aktorów dubbingowych.

    ^A to przez zasady na za dużą sygnaturę.

  6. #66
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez serpens volucer Zobacz posta
    Nie pisz dwóch postów pod rząd, edytuj kolejny .
    Wybacz, jak już napisałem i wysłałem ten drugi post to wtedy pomyślałem, żeby zedytować pierwszy i tam wkleić, ale nie zauważyłem nigdzie opcji "usuń post" żeby skasować ten stary, więc zostawiłem.
    Cytat Zamieszczone przez serpens volucer Zobacz posta
    Jak już będzie gotowy scenariusz i animacja można by ogłosić gdzies nabór na aktorów dubbingowych.
    Jak wspomniałem wcześniej, właśnie pracuję nad scenariuszem do GNL. Prequel mam już gotowy i 2 sceny pierwszego odcinka (rozdziału). Dziś postaram się jeszcze dopisać kilka kolejnych scen, i jak już będzie gotowy cały odcinek to wrzucę na swój serwer i umieszczę tu link. Co do animacji, to tym musiałby się ktoś inny zająć, bo chociaż znam się na php, html i innych komputerowych rzeczach (zainspirowanych po części Netem), to jednak Netem nie jestem i na animacji się nie znam, więc to musiałby ktoś inny zrobić. Proponuję by dziewczyny (i zdolniejsi chłopcy) namalowali postacie, które będą w pierwszym odcinku (lista i chrakterystyka będzie na końcu każdego scenariusza) i prześlą skany, a wtedy na podstawie najlepszych rysunków zrobi się animację
    ---
    Najlepszym sposobem na zrobienie dość szybkiej animacji byłby taki sprzęt jakiego używali przy tworzeniu gry Wiedźmin. Wystarczyłaby jedna osoba jako aktor, żeby robiła poszczególne akcje i później na jej miejscu dałoby się rysunki postaci. Ale mam już program do animacji, pobawię się nim trochę, potrenuję i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez Tuo ; 05-08-13 o 09:45 Powód: Nowe pomysły (żeby nowego postu nie pisać^^)

  7. #67
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Ooo, widzę że ktoś wyszedł z całkiem ciekawą inicjatywą Fajnie. Nie żebym zniechęcał, ale... Czasem entuzjazm i silna wola nie wystarczą. Ekranizacja całej powieści bez odpowiedniego sprzętu, bez ekipy, bez doświadczenia, to porywanie się z motyką na słońce. Problem polega na tym, że film podlega zupełnie innym prawom i zasadom niż proza, a Rafał pisze w sposób, który dodatkowo utrudnia wizualizacje jego pomysłów. Dlatego właśnie tak ciężko jest przenieść magię tych książek na ekran.

    Nie zrozum mnie źle. Każde takie przedsięwzięcie jest na wagę złota. Przede wszystkim dlatego, bo to twórczość wolna i niezależna, kino offowe wręcz Coś co popycha kulturę do przodu. Ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co leży w granicach naszych możliwości, a co nie. Myślałem już wielokrotnie nad tym aby też podjąć takie wyzwanie, zaangażować znajomych z teatru, zrealizować kilka niedługich scen, po prostu "pobawić się tworzywem". Ale wiem że na dzień dzisiejszy raczej bym nie podołał. Efekt końcowy po prostu by mnie nie zadowolił, nie nadawałby się do publikacji. Byłoby to coś na wzór ekranizacji Wiedźmina, oczywiście w znacznie mniejszej skali Dlatego cierpliwie czekam, odłożyłem to na później. Kręcę rzeczy mniejsze, łatwiejsze, takie które leżą w granicach moich możliwości. Z żadnej jeszcze nie byłem w pełni zadowolony Ale uczę się na błędach i małymi kroczkami idę do przodu. I może za parę lat, któregoś dnia, będę miał szansę należycie zekranizować jakiś krótki metraż w oparciu o prozę Kosika. Może na egzamin do filmówki Mam nadzieję.

    Niemniej trzymam kciuki za Twój pomysł Tak jak powiedziałem, każda taka inicjatywa to coś dobrego.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  8. #68
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Hehe dzięki Dlatego proponuję zrobić serial animowany. Dużo prościej zrobić rosiczkę czy pierścień, bo od początku zabawa jest na komputerze, bez inicjatywy aktorów (poza dubbingiem). Jedyny problem w tym filmie jest to, że autor scenariusza musi mieć zezwolenie autora książki. Ale myślę, że jak wszystko będzie skończone to pan Kosik nie będzie miał pretensji
    Ostatnio edytowane przez Tuo ; 05-08-13 o 18:18

  9. #69
    Zafascynowany FNiN Awatar serpens volucer
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Się tototo jeszcze okaże czy nie będzie miał pretensji.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 05-08-13 o 19:03

    ^A to przez zasady na za dużą sygnaturę.

  10. #70
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Nasze wrażenia po obejrzeniu filmu

    Cytat Zamieszczone przez serpens volucer Zobacz posta
    Się tototo jeszcze okaże czy nie będzie miał pretensji.
    No jeśli uda się zebrać ekipę, i wyjdzie z tego niezły serial animowany, to kto wie, może nawet pomoże go wypromować Hahaha i będą o puszczali na TVP1 jako dobranockę zamiast Smerfów czy Muminków

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę