<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Potop

  1. #1
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Potop

    Tu piszcie swoją ocenę o książce "Potop".

    //A może byś zaczął i pierwszy ocenił? //kam193
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 26-08-12 o 15:26

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Potop

    Mogę zamieścić co najwyżej moją opinię o streszczeniu A nie... jednak nie, nie chciało mi się go czytać Ale film był momentami ciekawy. Mam nadzieję, że na maturze nie będzie potopu. Sam wątek może i jest ciekawy, ale ubrany w tak przynudzające opisy, że zanim się człowiek wciągnie to już odłoży książkę. Przeczytałem pare rozdziałów ale bardziej na zasadzie patrzenia na słowa a potem "hej, co ja czytałem?..."

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Potop

    Ja czytałem dobrowolnie ''Potop''. Mi się bardzo podobał. Opowiada o miłości, trudach wojny i innych takich bajerach. To dość fajna książka. Co z tego że pisana jest po starodawnemu? Książka wciągnęła mnie strasznie. Miłośc, wojna, dramat i zdrada to głowne cechy książki. Film jest gorszy od książki zdecydowanie.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Potop

    Potop to nie książka na lekturę szkolną. Dlaczego? Bo posiada zbyt dużo wątków, a i sama historia jest długa, na lekcjach jest on z kolei omawiany bardzo pobieżnie i niedbale. Uwielbiam film, samą książkę też czytałem. Dużo jest uproszczeń, przekłamań, albo wielu rzeczy brak, ale pamiętajmy, że Sienkiewicz napisał tę książkę podczas zaborów, KPS - ku pokrzepieniu serc.
    A książka nie jest pisana ''po starodawnemu'' (), tylko została napisana pod koniec XIX wieku, więc taki, a niei nny język i styl wówczas dominowały.

    Film jest gorszy od książki zdecydowanie.
    Eee tam. ''A Kuklinowski ma go w ręku...i Kuklinowski mu boczków przypiecze!''
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  5. #5
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Potop

    Niom ''Ejże sławny pułkownik pan Kmicic a Kuklinowski ma go w ręku... i Kuklinowski mu boczków przypiecze!'' Kilka minut potem :
    ''Tyś chciał się z Kmicicem równać?''.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  6. #6
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Potop

    Ja czytałam "Potop" w formie ebooka. Czytam i czekam aż dobrnę do momentu pojedynku. Po jakimś czasie wzmianki mówią, że pojedynek był, a ja jeszcze o nim nie czytałam. Później się okazało, że całego rozdziału brakowało... Po tym momencie przestałam czytać. Znudziło mi się, ale myślę, że jak będzie trzeba to przeczytać, to i przeczytam do końca. Co do języka, to lubię książki pisane po Staropolsku / stylizowane na Staropolski. Mają swój urok.
    Biedne dziecko matfizu

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Potop

    Pojedynek był na początku, w pierwszym tomie Co Kmicic spalił Wołmontowicze i porwał Oleńke miesiąc później. Potem wytropili go Wołodyjowski z chorągwią Laudańską i Wołodyjowski usiekł Kmicica w pojedynku. Kmicic przeżył.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  8. #8
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Potop

    Wiem, gdzie był pojedynek.
    Biedne dziecko matfizu

  9. #9
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Potop

    @Andżey, ten tekst Sienkiewicza jest stylizowany.

    Nie czytałam, nie mówię, że nie przeczytam. Przed maturą trochę się bałam, że będzie. Moja nauczycielka powiedziała, że ona nie ma zamiaru tego z nami omawiać, bo to nie ma sensu, to nie jest dobra lektura. Cóż. W sumie nie wiem o tej książce za dużo.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar IanQ
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Potop

    "Krzyżacy" byli o niebo ciekawsi od "Potopu". Zresztą większość powieści Sienkiewicza utrzymana jest w klimacie "długodystansowy bieg do ołtarza z przeszkodami". Według szkolnych kryteriów oceniania Sienkiewicz dostałby u mnie trójkę z plusem ( to i tak dobrze bo Mickiewicz z Słowackim mieliby poprawkę )
    Ostatnio edytowane przez IanQ ; 27-08-12 o 20:01 Powód: Obawiam się mojej polonistki, która za pomylenie autorów wsadza dzieci do pieca na trzy zdrowaśki ;)

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę